Koronawirus: rząd odwołuje imprezy masowe, część szkół zamknięta

posiedzenie rządu ws. koronawirusa/ fot. Twitter
0

We wtorek (10.03.2020) odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, podczas którego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. Wojewodowie przekażą organizatorom dokładne informacje w tej sprawie.

W oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektora Sanitarnego zdecydowaliśmy się na ten krok, który wprowadzają też Francja i Niemcy – które przyznają, że robią  to za późno. My chcemy zapobiegać – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że wojewodowie w porozumieniu z organizatorami imprez masowych będą wydawali decyzje i jeśli organizatorzy uznają, że impreza ma sens bez udziału publiczności, to taka impreza się odbędzie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Władze Poznania podjęły decyzję o zamknięciu żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i liceów. Placówki mają być zamknięte przez dwa tygodnie. Premier powiedział, że ze zrozumieniem przyjmuje decyzje samorządów o zamykaniu szkół. – Analizujemy tę sytuację na bieżąco. Jesteśmy w kontakcie z samorządami. Kolejne decyzje będą podawane do wiadomości publicznej w najbliższym czasie – dodał.

Minister nauki Jarosław Gowin poinformował, że sytuację na uczelniach monitoruje specjalny zespół. – Nie stwierdzono przypadku choroby u studentów. Tydzień temu wydałem zalecenie, by zawiesić współpracę międzynarodową i wymianę studentów. Apeluję do władz uczelni o odwołania imprez kulturalnych czy sportowych na uczelniach. Chcę zobowiązać władzę uczelni, by analizowały możliwość przejścia na kształcenie online. W najbliższych dniach to zalecenie może być konieczne – powiedział Gowin.

Szef MSWiA poinformował, że od poniedziałku działa system sanitarnego zabezpieczenia granicy. – Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Osoby, które poddawane są procedurom współpracują z funkcjonariuszami. Kilka osób przewieziono do szpitali z podwyższoną temperaturą – powiedział Kamiński.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

J. Międlar: Wirus i dzieci LGBT [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.