Obciążony zarzutami o korupcję Netanjahu wygrywa wybory! Niebawem stanie przed sądem

Benjamin Netanjahu / Fot. YouTube
1

Są wyniki przedterminowych wyborów parlamentarnych, które odbyły się w Izraelu. W wyborach zwyciężył Likud, formacja premiera Benjamina Netanjahu, na którym ciążą zarzuty korupcyjne. Partia nie będzie w stanie utworzyć rządu większościowego.

Netanjahu powiększył liczbę mandatów do 36-37 mandatów w 120-osobowym parlamencie. Jego główny rywal Niebiesko-Biali Beniego Gantza 32-33 mandaty. Tak wynika z sondaży exit poll. To były trzecie wybory parlamentarne, które odbyły się w ciągu roku. I one nie dały pełnego zwycięstwa Benjaminowi Netanjahu, obciążonemu poważnymi zarzutami korupcyjnymi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

21 listopada 2019 roku premier Izraela został formalnie postawiony w stan oskarżenia przez Prokuratora Generalnego Awichaja Mandelblita w związku z podejrzeniem o korupcję, płatną protekcję i nadużycie władzy. Netanjahu grozi nawet 10 lat więzienia.

17 marca odbędzie się pierwsza rozprawa, czyli dwa tygodnie do wyborach parlamentarnych. Netanjahu to pierwszy premier tego kraju postawiony w stan oskarżenia podczas pełnienia urzędu, mimo to cieszy się dość dużym poparciem społecznym.

Przeczytaj także:

Netanjahu w Muzeum POLIN: „Polacy współpracowali z nazistami”. Powiedział, czy nie powiedział?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. krzysztof mówi

    Izraelskie media piszą o skandalicznej wypowiedzi Korwin-Mikkego. Porównał koronawirusa do Holokaustu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.