Von der Leyen kpi z państw członkowskich UE: „Partnerzy UE otrzymają ponad 15 mld euro na walkę z koronawirusem”

Ursula von der Leyen/ fot. screen
4

We wtorek (7.04.2020) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że Unia Europejska wesprze „partnerów na całym świecie”  kwotą ponad 15 miliardów euro przeznaczoną na walkę z koronawirusem. Z całego pakietu wynoszącego 15,6 mld euro przeznacza się 3,25 mld euro na rzecz Afryki, w tym 1,19 mld euro na kraje Afryki Północnej objęte europejską polityką sąsiedztwa.

– Wygramy tę bitwę tylko przy pomocy skoordynowanej odpowiedzi globalnej. Dlatego musimy wspierać naszych partnerów. Za kilka tygodni Afryka może doświadczyć tych samych problemów, których doświadczyliśmy w Europie. Potrzebują naszej pomocy, żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa tak jak my potrzebowaliśmy pomocy podczas tego kryzysu. W naszym interesie leży zapewnienie, aby ta walka okazała się skuteczna na całym świecie – powiedziała von der Leyen.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ: Mieliśmy przyjąć i basta! Zapadł wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. przymusowej relokacji „uchodźców” do Polski i Węgier!

– Unia Europejska przeznacza ponad 15 miliardów euro na pomoc dla naszych partnerów na całym świecie w walce z koronawirusem. Więcej pieniędzy napłynie od naszych rządów narodowych w prawdziwym duchu zespołu europejskiego. To powinno pomóc zaspokoić pierwsze potrzeby służby zdrowia i zapewnić wsparcie ekonomiczne w tych krajach, aby ludzie nie tracili pracy. Unia Europejska jest gotowa koordynować zdecydowaną, międzynarodową odpowiedź na pandemię. Możemy pokonać tego wirusa działając wspólnie – oświadczyła szefowa KE.

Nasz komentarz: Deklaracja przewodniczącej Komisji Europejskiej to kolejny dowód na to, że Unia Europejska to twór bezużyteczny, zwłaszcza w dobie kryzysu. W sytuacji, gdy – jak słyszymy w mainstreamie – epicentrum pandemii mieści się Europie, szefowa brukselskiego aparatu zamiast pomagać swoim członkom, postanawia przekazać gigantyczną sumę pieniędzy ze składek państw członkowskich dla Afryki. Cóż powiedzieć… Miejmy nadzieję, że w dobie kryzysu, w którym znalazły się kraje członkowskie UE, włodarze państw pojmą, że unia jest tworem bezużytecznym oraz szkodliwym i prędko winna zostać wyrzucona na śmietnik historii.

Źródło informacji i cytatów: twitter

Katarzyna TS: Nowa normalność. Czy politycy pozwolą nam żyć jak dawniej?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Historyk mówi

  Obawiam się ,że już tak zostanie na zawsze . Jaki rząd ustąpi w sytuacji , gdy może dowolnie łamać prawo.Gnębić swoich obywateli i mieć pewność całkowitej bezkarności.

 2. Robert mówi

  Komuna światowa którą będzie sztuczny inteligent nadzorował stworzony w krzemowych dolinach Izraela, USA ,Chinach pokłada również nadzieję w europejskich dziewczynach,ze dla Afryki stworzą równe szanse razem z FrankiemTimmermansem.Wszak wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga,tylko Elon Musk musi dla ubecji siatkę zbudować z tysięcy satelitów.

 3. Robert mówi

  Obawiam się że ten cały Musk to typ z gatunku nie chcem ale muszem,choć to pan cudownej Tesli w i na klapie,to działa pod przymusem,,dla dobra ludzkości,,aż ubecja wszystkich zdalnie przyłapie i zmapuje w jakich torach mózg towarzyszy funkcjonuje

 4. Anonim mówi

  Panie Jacku! Co gorsze? Rządy syjnonistyczno-komunistycznego PiS, czy globalistyczno-socjalistycznej Unii? Nie chciałbym, by rząd warwsiawski / polinowski nie miał kagańca. Dżuma, czy kiła? Unia to aktualnie nasz jedyny ratunek przed PiSem. Tak to widzę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.