„Uwaga! Ksiądz pedofil!” Mieszkańcy Wrocławia mają dość i rozlepiają plakaty!

Takie plakaty rozwieszono na wrocławskim Trójkącie
8
Takie plakaty rozwieszono na wrocławskim Trójkącie
Takie plakaty rozwieszono na wrocławskim Trójkącie

Mieszkańcy wrocławskiego Trójkąta (potoczna nazwa części Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu) mają dość księdza pedofila. Dzisiejszej nocy (4 lipca 2019) na terenie dzielnicy rozwieszono plakaty informujące o powrocie w rodzinne strony Daniela Ł. ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, skazanego prawomocnym wyrokiem za czyny pedofilskie. Uwaga! Pedofil na dzielnicy! Ksiądz Daniel Ł. przyznał się do posiadania pornografii dziecięcej i do nakłaniania małoletniego do współżycia. Dostał rok w zawieszeniu na 3 lata czytamy na plakacie, na którym umieszczono wizerunek księdza pedofila. „Nie ma takiej kary dla pedofila, żeby w jakikolwiek sposób odkupić to co zrobił”. Bulwersujący wyrok w sprawie księdza pedofila.

Plakaty o takiej treści zawisły na kilkudziesięciu budynkach na terenie dzielnicy. Liczni mieszkańcy uważają, że to słuszna inicjatywa. Wskazują, że Daniel Ł. wykorzystuje wykonywany zawód do niecnych celów i nie pojawił się w rejestrze pedofilów przygotowanym przez ministra sprawiedliwości.
– Czego nie zrobiło ministerstwo, my wzięliśmy na swoje barki! Człowiek, który przyznał się do czynów pedofilskich, usłyszał haniebnie niski wyrok jest pod parasolem ochronnym resortu i zgromadzenia zakonnego, które umożliwia mu prowadzenie duszpasterstwa? – komentuje mieszkaniec Wrocławia. Widziałem go jeszcze wczoraj jak pewny siebie, niczym książę paradował ulicami Trójkata. Ten człowiek powinien gnić w więzieniu i być wydalonym z kapłaństwa!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ: Jacek Międlar o braku nazwisk księży-pedofilów w ministerialnym rejestrze: „To skandal!”

Księdza Daniela Ł. nie ma w rejestrze przygotowanym przez ministerstwo sprawiedliwości

Daniel Ł. to kapłan Zgromadzenia Księży Misjonarzy, o którym zrobiło się głośno w 2017 roku. Wtedy do mediów wyciekła informacja, iż dziecku z Domu Dziecka w Skwierzynie wysyłał zdjęcia swojego przyrodzenia. O sprawie dowiedziała się wychowawczyni placówki, która zaalarmowała organy ścigania. Daniel Ł. otrzymał wsparcie ze strony zgromadzenia, przyznał się do winy i sąd praktycznie puścił go wolno. (WIĘCEJ TUTAJ)

To obleśny typ. Pamiętam go jeszcze z dzieciństwa. Mam nadzieję, że prędko wyniesie się z Wrocławia i daj Boże, on oraz jego przełożony, który najwyraźniej go chroni, poniosą sprawiedliwą karę – komentuje mieszkaniec Trójkąta.

Mój komentarz: Tak się składa, że sprawa jest mi znana. Kilkakrotnie szeroko omawiałem ją na naszym portalu, a zwłaszcza w mojej książce pt. „Moja walka o prawdę”. Daniel Ł. przez wiele lat studiował ze mną w jednym seminarium, bo należeliśmy do tej samej kongregacji.

POSŁUCHAJ LUB PRZECZYTAJ: J. Międlar: Od LGBT do legalizacji pedofilii! „To sposób wyrażania homoseksualizmu. Pedofile są jak rodzice” [WIDEO]

Ks. Ł., przebywający dziś w domu misjonarzy na krakowskim Kleparzu, owijał sobie wokół palca młodych chłopców głównie z rodzin dysfunkcyjnych. Kupował im drogie ubrania, a sam ubierał się jak nastolatek i mówił ich językiem. Jak to zazwyczaj bywa, oswajał ofiary wykorzystując do tego zaufanie społeczne i pieniądze, których ma pod dostatkiem. Zamiast rekolekcji organizował dzieciakom wakacje za granicą. Na wycieczki zabierał tylko chłopców. I teraz trochę prywaty. W roku 2016, pod zakopiańskim pomnikiem Żołnierza Wyklętego Józefa Kurasia wygłosiłem krótkie przemówienie, poprowadziłem modlitwę i pobłogosławiłem zebranych. W „nagrodę” zostałem skazany na miesiąc „więzienia dla księży”, zaś dwa miesiące później, po wygłoszeniu kazania w kazania w Białymstoku otrzymałem zakaz jakichkolwiek wypowiedzi publicznych i katechizacji. Tymczasem niemalże w tym samym czasie, ks. Daniel Ł. – po wybuchu skandalu pedofilskiego – otrzymał duszpasterstwo w Tarnowie, a dziś jest kapelanem szpitalnym w Krakowie. Tym sposobem pedofil otrzymał funkcję, o którą ja PROSIŁEM swoich przełożonych, gdy ci skazali mnie na nic nierobienie (sic!) w wieku 27 lat. Zakaz przyjmowania mnie do innych diecezji został wydany podczas zebrania episkopatu na Jasnej Górze w maju 2016 roku. Ale ja nie jestem homoseksualistą, ani pedofilem i nie przymykam oczu na zło, więc według moich przełożonych „sieję zgorszenie”. A ksiądz pedofil Daniel Ł. żyje jak pączek w maśle.

Recenzja filmu TYLKO NIE MÓW NIKOMU:


PRZECZYTAJ: J. Międlar: Recenzuję film „Tylko nie mów nikomu”

Przeczytaj także:

J. Międlar: Recenzuję „Kler”. Fikcja czy rzeczywistość?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mariusz mówi

  No właśnie.. sprawiedliwość to nie na tym świecie chyba

 2. Wojciech mówi

  Czyli Kościół jest do cna przesiąknięty działaczami LGBP. To widać po doniesieniach z Watykanu gdzie mafia homoseksualna rządzi od dawna.

 3. Alek mówi

  Piszą psychologowie, że 99,3% wszystkich przypadków pedofilii to nie duchowieństwo. To nie usprawiedliwia duchownych lecz pokazuje, jak wielki jest to tak naprawdę problem i skupienie się na księżach to zasłona dymna, że niby celibat jest taki zły i prowadzi do pedofilii. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Problem pedofilii wśród księży polega na tym, że w porównaniu z resztą społeczeństwa jest jej wśród księży za mało.
  Dlatego zakazuje się księżom zwalczania przyczyn pedofilii. Pierwszą z tych przyczyn jest cudzołóstwo. Ale jakby księża gromili na cudzołóstwo, to by była ciemnota i nietolerancja. Więc tolerujmy pedofilię dalej.

  1. Maksio mówi

   Nie rozumiem cię Alek. Księża nie zaliczają się do społeczeństwa? Kara powinna być jednakowa tak dla księdza jak i świeckiego. A co się tyczy cudzołóstwa, czy ty znasz Alek Dekalog? Cudzołóstwo jest grzechem tak w realu jak i w sercu czy myśli.

 4. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Taki zboczony osobnik może nosić sutannę,a Jacek Międlar nie? Coś tu nie jest w porządku.

 5. Bea mówi

  Współczuje panie Jacku i życzę nowych sił do walki, w Bogu siła! Pozdrawiam i podziwiam!

 6. Jasiu mówi

  Chwila, chwila. Osoby co do których jest prowadzone postępowanie, są oskarżona etc. Są w mediach przedstawiane jako no. Daniel Ł.
  Daniel Łuczak został skazany, więc nie widzę podstaw, żeby ukrywać jego nazwisko.

 7. Dominik mówi

  Przez tego pedofila, młody chłopak popełnił samobójstwo. Pomyśleć, że ktoś taki uczył w gimnazjum. Kara śmieci dla niego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.