Ustawa o podwyżkach odrzucona przez Senat. Kuriozalne komentarze Terleckiego i Karczewskiego

Ryszard Terlecki/ fot. twitter
4

W poniedziałek (17.08.2020) Senat odrzucił ustawę o zmianie niektórych ustaw w zakresie wynagradzania osób sprawujących funkcje publiczne oraz o zmianie ustawy o partiach politycznych. Za odrzuceniem głosowało 48 senatorów, przeciw było 45. W piątek ustawę podwyższającą pensje polityków przyjął Sejm. Jedynym ugrupowaniem, które w całości głosowało przeciw podwyżkom, była Konfederacja.

ZOBACZ: Koryto ponad podziałami! Sejm przyjął ustawę o gigantycznych podwyżkach dla osób sprawujących funkcje publiczne

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Senatorowie demokratycznej większości w swojej zbiorowej mądrości podjęli jedynie słuszną decyzję i odrzucili ustawę wprowadzającą podwyżki dla władzy. Szczególnie w dobie szalejącej pandemii i widma recesji nie możemy stawiać się ponad obywatelami naszego kraju – napisał na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Czyżby nie zauważył, że była to również podwyżka dla opozycji?

Po odrzuceniu ustawy pojawiły się w mediach społecznościowych kuriozalne komentarze polityków PiS. – Opozycja wystąpiła z propozycją podwyżek dla posłów, senatorów, samorządowców itd., potem domagała się, żeby zrobić to szybko, następnie narzekała, że powinny być jeszcze wyższe. Gdy doszło do głosowania oszukała jak zwykle. A teraz płacze po kątach – napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Kompromitacja ze strony opozycji. Wycofała się z projektu ustawy, którą popierała i przyjęła w Komisji Regulaminowej w Sejmie Wycofała się  pod wypływem Donalda Tuska (zarabiał ponad 100 tys/m). Kolejna manipulacja opinii publicznej i HiPOkryzja. Tak właśnie funkcjonuje opozycja – napisał były wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Czyli co? „Komuniści i złodzieje” namówili „płomiennych patriotów’, żeby w czasie kryzysu podnieśli sobie pensje o kilka tysięcy? I to jest wina Tuska? Naprawdę? PiS najwyraźniej oderwał się od rzeczywistości i szybuje gdzieś w oparach absurdu usiłując wmówić Polakom, że zafundował sobie podwyżki i większą subwencję, bo tak chciała opozycja. „Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” – oświadczył Jarosław Kaczyński, a następnie zagłosował za gigantycznymi podwyżkami dla polityków na wniosek „zdradzieckich mord”. I to w momencie kryzysu! To jest nie do obrony. Kuriozalne wpisy polityków PiS pokazują, jak bardzo zdemoralizowała ich władza.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

UWAGA! Komisja Finansów Publicznych przyjęła projekt ustawy o bezkarności za łamanie prawa podczas tzw. walki z pandemią [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  kaczor wpakowal postzydokomunue z POKO odbezpieczony granat w majtki,ktorego boja sie wyjac..

 2. Flex mówi

  Oczywiście PIS nie winien. Ba, wcale nie chciał podwyżek, to opozycja chciała;) Tylko q czyi senatorowie głosowali w Senacie za nieodrzucaniem tej ustawy?! W Sejmie wiadomo, cały okrągły stół był za. Ciekawe jakie będą dalsze losy tego teraz już tylko gorącego kartofla? A zaczęło się od prozaicznej PISowskiej zawiści o zarobki ludzi Trzaskowskiego

 3. marju73 mówi

  To nie ich ręka, spodnie też pożyczone.

  1. Zbigniew mówi

   a reszta kurze?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.