Koryto ponad podziałami! Sejm przyjął ustawę o gigantycznych podwyżkach dla osób sprawujących funkcje publiczne

Sejm RP/ fot. Twitter
26

W piątek (14.08.2020) Sejm znowelizował przepisy dotyczące wynagradzania osób sprawujących funkcje publiczne oraz ustawę o partiach politycznych. Według nowych przepisów wynagrodzenia prezydenta, parlamentarzystów, premiera, ministrów, wojewodów i marszałków województwa będą powiązane z wysokością wynagrodzeń sędziów Sądu Najwyższego. Wynagrodzenie otrzyma również Pierwsza Dama.

Przyjmując ustawę posłowie automatycznie przyznali sobie i senatorom 4,6 tys. zł podwyżki, prezydentowi – ponad 13 tys., premierowi – 11 tys., ministrom – 7 tys., wiceministrom – 9 tys., marszałkom Sejmu i Senatu – ponad 7 tys. I to dzieje się w czasie kryzysu i tzw. pandemii, przy pomocy której rządzący terroryzują Polaków. Koryto ponad podziałami!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Za przyjęciem ustawy głosowało 386 posłów, przeciw było 33, wstrzymało się 15, nie głosowało 26. Konfederacja, jako jedyne ugrupowanie polityczne, w całości głosowała przeciw podwyżkom i apelowała o to, żeby najpierw podnieść kwotę wolną od podatku dla wszystkich obywateli. Ale ten apel pozostał bez echa. Szczegółowe wyniki głosowania TUTAJ.

Źródło informacji: Twitter, sejm.gov.pl, Facebook

Zobacz też:

Konfederacja przeciw podwyżce wynagrodzeń dla posłów i zwiększeniu subwencji dla partii politycznych

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Co tu komentować? Przecież mamy tu kolejny przykład arogancji „władzy”.
  Niestety, władza jest na tyle arogancka, na ile jej pozwalają „obywatele”.
  Tak, „obywatele”. Ci, kupieni za pięćset i ci złowieni na magię liczb. Ci uważający się za „nowoczesnych” i ci uważający się za „konserwatystów”, ci „wierzący” i zdeklarowani ateiści, Ci spod przysłowiowej „budki z piwem” i ci z uniwersytetów.
  Wybory, wybory i po wyborach. Po wyborach i niedawni przeciwnicy ze zdumiewającą zgodą pokazują „obywatelom” środkowy paluch.
  „No i co nam zrobicie”? – zdają się zgodnie wszystkie strony sejmowej stajni osłów – pytać tych nielicznych zdumionych czystym chamstwem „wybrańców”. Jak zechcemy, to za miesiąc dołożymy sobie kolejne pieniądze a wy możecie tylko milczeć i z zaparty tchem oczekiwać fajerwerków naszego intelektu.
  Faktycznie co kto im może zrobić?
  Protesty? Manifestacje? Jakaś zbiórka podpisów? Nawet jeśli by jakimś cudem udało się komuś zebrać miliony podpisów pod projektem ustawy ograniczającej wysokość apanaży „wybrańców” nie wyjrzy ona z sejmowej zamrażarki. A resorty siłowe murem staną w obronie „prawa”.
  Ludziska trochę popsioczą i tyle.
  Urzędnicy zaś postawieni ponad prawem dzięki karykaturalnej, działającej wstecz ustawie o uniknięciu odpowiedzialności „okołocovidowej” odetchną z ulgą pełną piersią.
  Osłowie spokojnie poczekają na 2023 rok, bo wiedzą, że przynajmniej 80% z nich ponownie dostanie miejscówkę w stajni, gdzie będą czekały żłoby pełne żarcia.
  Przepraszam to są jednak posłowie.
  Osłami są ci, którzy głosują na nich, przeciwko nim. Zarówno ci dostający wysypki na słowo „platforma” jak i ci, którym skacze ciśnienie kiedy słyszą „PIS”.
  Pan Bóg kiedy zechce mieć głupca, to mu tylko rozum odbiera. Wróg chcący zawojować jakieś państwo odbiera mu „tylko” elity, inteligentów, patriotów i rodziny z tradycjami. Pozostałością łatwo mu będzie rządzić batem i marchewką.

 2. marju73 mówi

  Tych 386 łajdaków powinno wisieć.
  To my Naród powinniśmy ustalać ich wypłatę lub jej brak. Że nie ma bata na tych sk..ów zważywszy co robią z polskimi firmami w kontekście fałszywej pandemii i transferu (przejęcia) małych firm typu Orlen czy Lotos przez Monopolistów Globalnych.
  Każdy, powtarzam każdy kto szumnie określa się patriotą a niesie w zębach bezrefleksyjnie swoje ciężko zapracowane pieniądze do Mafii Globalistycznej kupując ich produkty i korzystając z ich często satanistycznych usług niech nie skomli później że go Mafia Globalistyczna zmusza później do wierzenia w covid, multikulti, polityków którzy oni strugają z banana czy proroka Gatesa.

 3. Iva mówi

  Plebsowi PiS dal 500 zl a dla siebie 5,000zl. Pierwsza dama co raz na jakis czas gdzies sie pokaze czy pojedzie z mezem bedzie dostawala ponad 17,000zl. Pieknie. Trzeba bylo glosowac na Bosaka.

  1. Greg mówi

   to samo

  2. LOL mówi

   tłumacz to partyjnemu betonowi… durny narodek

 4. Flex mówi

  Kilka lat temu niejaki ŚP. Brunon Kwiecień marzył o zrobieniu na Wiejskiej „mini Bejrutu” przy pomocy ciężarówki z taką samą substancją. Patrząc na wczorajszą bezczelność i naplucie w twarz uczciwym, ciężko pracującym w upale, za coraz mniej warte pieniądze obywatelom oraz wcześniejsze dokonania, chyba szkoda, że wtedy tych marzeń nie zrealizował! Wczoraj wybrańcy szefów partii i Cz.Kiszczaka pokazali faryzejski cynizm, obłudę i chciwość, niczym Kurski przed ołtarzem w Łagiewnikach. Najgorsze jest to, że za 3 lata robieni w trąbę wyborcy o tym zapomną pójdą i znów zagłosują na tych samych krętaczy i oszustów, bo boją się innych „panów” przed którymi ostrzeże TVPIS, , Karnowscy i Sakiewicz. W „Janosiku” Walenty Kwicoł wyjaśnił w lochu Janosikowi zasadę relacji władza-poddani słowami: „Prawo pana chłopa lać, prawo chłopa baty brać”. I tak od setek lat Polacy pokornie te baty biorą, modląc się, bytylko nie przyszedł pan z cięższą ręką.

  1. Zbigniew mówi

   Podobno zostal w to tylko wrobiony

 5. z-k mówi

  Jeśli chodzi o interes własny i swoich rodzin oraz o interesy żydowskie to wśród „polskich” polityków żadnych różnic politycznych nie ma. Głosują zgodnie i przyjaźnie chociaż bywają szlachetne wyjątki ale w następnej kadencji już ich nie ma.

 6. Greg mówi

  dobrze ze nie bralem udzialu w tegorocznych wyborach ZENADA !!!

 7. ESDE mówi

  KRÓTKO POWIEM – PARCHATE ssYNY!

 8. Frank Drebin mówi

  Kąfenderacja targowicka niezłe cwaniaki, nie dość że podwyżka wpadnie to jeszcze zagrywka pod ciemnego ludka zrobiona. Będą zwracać nadwyżkę czy jednak przyjmą, kto się założy???

  1. marju73 mówi

   Jakby jeszcze inne partie zrobiły taką „zagrywkę” nie musiałbyś się tu produkować propagandowo.

  2. antyPOPiS mówi

   @ Frank D, kacPiSki mędrku, kto zmusza warchołów dojnej zmiany do podnoszenia uposażeń? Gdy kulas obniżał wynagrodzenia posłów o 20% sytuacja ekonomiczna w Polsce była znacznie lepsza, a mimo to pod publikę by rozwiać smród po premiach Brochy co to „PiSożytom się należą”, obniżono zarobki. Choć samym PiSdzielcom zostało to z nawiązką zrekompensowane programem koryto+ dla familii nomenklatury w spółkach skarbu państwa. Najciemniejszy lud, to PiS-uarowy elektorat jełopów żyrujących polityczno-gospodarcze k.restwo kamaryli żoliborskiego nowo-bolszewika…

  3. LOL mówi

   frank, zalóż majtki i szuraj do piaskownicy – tam twoje miejsce, niedojdo

 9. Flex mówi

  Skoro wszystkie „równiejsze świnie” bez skrupułów wepchają ryje w to kopiaste koryto.to Konfederacja powinna tą podwyżkę przyjąć, ale te brudne pieniądze, a przynajmniej część wykorzystać dla przyszłości Kraju i Polaków. Np. na pohybel dla POPISu! i organizację niezależnego portalu informacyjnego by dotrzeć do jak najszerszego spektrum wyborców omijając monopol państwowej i prywatnych TV.

  1. Historyk mówi

   To , że głosowali przeciw nie oznacza , że podwyżki nie dostaną. Ciekawe , czy zrealizują Twój pomysł.

  2. Adrian mówi

   Też jestem za tym by kasę z podwyżki oddali dajmy na to na cele charytatywne. To byłby swojego rodzaju podpis przeciw podwyżkom.

 10. Flex mówi

  Oczywiście podwyżkę dostaną wszyscy bez względu na głosowanie. Mi chodzi o to, żeby Konfederaci się jej naiwnie (jak KK15 subwencji) nie zrzekli, bo reszta bez skrupułów te pieniądze weźmie „bo im się należały”, tylko by je dobrze i uczciwie wykorzystali .

 11. Zbigniew mówi

  Dostali podwyzke aby podpisac sie po ustawa o abolicji dla pisowcow.

 12. de em mówi

  a ja kuzwa na reke dostaje co miesiac 2800, apodwuzka co kilka lat to 30, 50, 100 zl. DOsc juz pisowi dziekujemy. Dla kasy to kazdy durny moze tam pracowac dla narodu tylko nieliczni. Takich szukajmy.

 13. Piotr mówi

  I tak rozpoczął się schyłek pis-u. Poszło znacznie szybciej niż z po. „Pycha kroczy tuż przed upadkiem”. PYCHA, BUTA I AROGANCJA…

 14. Jurek Ogórek mówi

  Czyli znamy już prawdziwą skale inflacji…to jasne !

 15. Teresa Maria mówi

  Dla mnie od 2016 r. zasługują na pogardę i infamie. Wszyscy, a szczególnie prezesik.

 16. Mirek mówi

  TO JEST PO PROSTU PROWOKACJA . Liczą,że naród wyjdzie na ulice.Marzą żeby wreszcie wykorzystać armię okupacyjną,która stacjonuje w naszym nieszczęśliwym bantustanie.Mogliby się szybko pozbyć bez zbędnych ceregieli niewygodnych osobników.
  W naszej historii niejednokrotnie doświadczyliśmy tego.

  1. LOL mówi

   te smieszne pare tysiecy hamerykanow to widłami rozniesiemy, o to sie nie boj

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.