UWAGA! Komisja Finansów Publicznych przyjęła projekt ustawy o bezkarności za łamanie prawa podczas tzw. walki z pandemią [WIDEO]

Komisja Finansów Publicznych/ for. screen
10
SKLEP-WPRAWO.PL

Mimo, że w piątek (14.08.2020) Sejm odrzucił wniosek o wprowadzenie do porządku obrad projektu ustawy PiS gwarantującej bezkarność osobom łamiącym prawo w ramach walki z pandemią, to projekt nie zniknął. Zajęła się nim sejmowa Komisja Finansów Publicznych i przyjęła go stosunkiem głosów 26:21. Wprowadzono jedną poprawkę w pkt 2 (dotyczącą przepisu o pracy zdalnej). Projekt trafił do drugiego czytania. Posłem sprawozdawcą został Andrzej Szlachta (PiS)

ZOBACZ: Ustawa PiS o bezkarności urzędniczej nie weszła do porządku obrad. Zobacz wyniki głosowania

Większość członków komisji opowiedziała się zarówno przeciw odrzuceniu projektu, jak i odroczeniu prac nad nim. Wniosek o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu złożyła posłanka Koalicji Obywatelskiej Monika Wielichowska. Został on odrzucony stosunkiem głosów 27:17.

Komisja odrzuciła także wniosek formalny o odroczenie prac nad projektem ustawy złożony przez wiceprzewodniczącą komisji Krystynę Skowrońską (KO), która przypomniała, że decyzją większości sejmowej projekt nie wszedł do porządku trwających obrad izby, a mimo to marszałek Witek skierowała go do komisji.  Zdaniem Skowrońskiej projekt „wszedł do komisji tylnymi drzwiami” i nie ma powodu ani pośpiechu, aby go procedować. Za przerwaniem prac opowiedziało się 18 posłów, przeciwko było 27.

Podczas dyskusji wskazywano nie tylko na aferę z maseczkami i respiratorami zakupionymi przez Ministerstwo Zdrowia, ale również na wydanie przez wicepremiera Sasina 70 mln złotych na druk kart wyborczych bez podstawy prawnej. Pytano, kto jest inspiratorem tego projektu. Wskazano na brak opinii Biura Analiz Sejmowej. Ale nic to nie dało. Projekt został przyjęty i skierowany do drugiego czytania. Jak widać, PiS nie chce zrezygnować z zapewnienia bezkarności wszystkim tym, którzy złamią lub już złamali prawo w ramach walki z COVID-19. Dyskusja na komisji od godz. 12.00. Bardzo interesująca dyskusja!

Źródło informacji: PAP, sejm.gov.pl

Zobacz też:

Protest „Zatrzymać Plandemię”! Dlaczego polscy lekarze boją się krytykować korona-psychozę? Justyna Socha w wRealu24 [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mieciu mówi

  A mnie ciągle zastanawiało dlaczego komisja finansów akurat się tym zajmuje? Teraz juz jasne… przekrety maseczkowo respiratorowe trzeba jakoś”ugłaskać” …

  1. Zbigniew mówi

   No to PiS ma to samo co PO – moga zamiast maseczek kupowac sobie pampersy, bo maja

  2. Człowiek mówi

   Syny kur.y
   To już ich końcówka.

 2. Zbigniew mówi

  Rozumiem ze ci ludzi nie sa Polakami, tak jak Tusk i pracuja za pieniadze podatnikow rosyjskich, niemieckich ….

 3. Tomasz mówi

  zdrajcy. po trzykroć zdrajcy.

 4. piotr mówi

  Wiedziałem, że tak będzie ” kryptoglobaliści” teraz spróbują go przepchnąć ponownie. Najgorszy rząd w historii III RP sprzedali Polskę i nie kryją się z tym, a co gorsza planują udostępnić naszego terytorium pod przyszłe działania wojenne. W wypadku inwazji islamu na Europę skutki takich działań możemy boleśnie odczuć za kilka lat. Nie powinniśmy wtrącać się w sprawy bliskiego wschodu, to nie myśmy ich kolonizowali i czerpali zyski. Od setek lat celem Anglosasów jest utrwalenie dominacji nad żywiołem słowiańskim.

 5. Teresa Maria mówi

  Ale skurwysyny, niech ich piekło pochłonie.

 6. LOL mówi

  jeszcze trochę i zaczniemy eliminować tych ”polityków”

 7. Zbigniew mówi

  Zmijowe plemie po dwoch stronach koryta stalo
  Zarlo, zarlo az sie w koncu nawzajem obsralo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.