USA: Trump szydzi z zamordowanego generała. Sulejmani był „terrorystą” o „chorej pasji zabijania niewinnych”

prezydent Donald Trump/ fot. screen
3

Działaliśmy, by zapobiec wojnie, a nie żeby ją rozpocząć – oświadczył w piątek wieczorem prezydent USA Donald Trump. Polityk odniósł się do amerykańskiego ataku w Bagdadzie, w którym zabito szefa elitarnych irańskich sił Al Kuds. W związku ze śmiercią generała Kasema Sulejmaniego rząd Iranu zapowiedział krwawą zemstę na USA.

„Sulejmani planował bliskie oraz brutalne ataki na amerykańskich dyplomatów oraz personel wojskowy, ale złapaliśmy go w trakcie i  zlikwidowaliśmy” – oświadczył Trump podczas konferencji prasowej na Florydzie. Prezydent zapewnił, iż to generał Sulejmani odpowiadał za grudniowy atak na amerykańską ambasadę w Iraku. Tymczasem, przyczyną zajęcia ambasady przez szyicką milicję były właśnie ataki USA. Wzburzona ludność stanęła murem za ofiarami nalotów, których Stany miały dokonać w ramach odwetu za śmierć swojego kontraktora.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trump jednak dalej obrzuca błotem Sulejmaniego, wmawiając mu „chorą pasję” zabijania niewinnych. Jego rzekomo „terrorystyczne panowanie zakończyło się”. Według Trumpa, świat jest bezpieczniejszy bez takich „potworów”, jak Kasem. Wiele ludzkich istnień miałoby ocaleć, gdyby generała zabito wcześniej. Warto zastanowić się, kto w zaistniałej sytuacji jest rzeczywiście „potworem”. Która ze stron bez procesu i sądu wydała wyrok o zamordowaniu przeciwnika? Trump nie odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Źródło informacji: pantarhei24.com

Przeczytaj również:

PILNE! Iran szuka zemsty za Kasema Sulejmaniego. „Dżihad będzie bezlitosny dla tych, którzy unurzali dłonie w jego krwi”

PILNE! Izrael usprawiedliwia atak USA na Bagdad i szykuje wojska do obrony granic. III wojna światowa tuż za rogiem?

Bagdad: irański generał zabity na polecenie Trumpa. Iran zapowiada odwet, Winnicki apeluje o wycofanie polskich żołnierzy z Iraku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. piotr mówi

    1-Ławrow omówił z Pompeo zabójstwo Sulejmaniego w Iraku. 2-Donald Trump: „Niebezpieczny psychopata”, któremu należy się przeciwstawić – Jeffrey D. Sachs. | forumdlazycia tradycji katolickiej Przestępcza działalność J.P. Morgan.

  2. anonim mówi

    Amerykańska kukiełka na sznureczkach żydostwa szydzi sobie, ale Świat powoli dostrzega kto jątrzy i terroryzuje, kto beczelnie wchodzi komuś do domu w brudnych butach bez pytania, kto tworzy marionetkowe demokracje i umieszcza aktorów w rządach podbitych i skolonilizowanych państw, kto chce grabić zasoby naturalne za bezcen. W końcu świat zrobi z tym porządek.

  3. Robert mówi

    Bandycki kraj, bandyckie obyczaje ,bandyckie odznaki szeryfa, bandytom rozdaje ,byle po właściwej stronie chodził ,na swej kobyle

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.