Ukraiński ambasador broni Bandery po krytycznym artykule w niemieckiej prasie: „Ani Rosjanie, ani Niemcy nie mają prawa decydować kogo Ukraińcy honorują jako bohaterów”

ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk/ fot. screen
32

W niedzielę (3.04.2022) w niemieckim dzienniku „Süddeutsche Zeitung” ukazał się artykuł Heriberta Prantla pt. „Kolaborant nazistowski jako bohater?”. – Ambasador Ukrainy Melnyk irytuje podziwem dla Stepana Bandery – pisze Prantl.

Odpowiedź była natychmiastowa. – Ani Rosjanie, ani Niemcy nie mają prawa decydować kogo Ukraińcy honorują jako bohaterów. Stepan Bandera i setki tysięcy moich rodaków walczyli zarówno przeciw Hitlerowi, jak i Stalinowi o państwo ukraińskie. Zostaw nas w spokoju ze swoim naukami – napisał na Twitterze Andrij Melnyk, ukraiński ambasador w Berlinie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak widzicie, wojna nic nie zmieniła. Autorzy i wykonawcy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach nadal są bohaterami Ukrainy. Liczenie na to, że w ramach wdzięczności za polską pomoc w wojnie z Rosją Ukraińcy potępią swoich „herojów”, to skrajna naiwność. Polska naraża własne bezpieczeństwo i rujnuje się na pomoc dla ukraińskich uchodźców, a w tym samym czasie ukraińska amia zamieszcza wpis gloryfikujący Romana Szuchewycza, dowódcę UPA odpowiedzialnego za rzeź Polaków.

Globkurier [CPS] PL

Polscy ukrainofile wmawiają opinii publicznej, że Polacy nie powinni mówić dziś o Wołyniu, bo jest wojna i trzeba poczekać na lepsze czasy, żeby uporządkować „trudną historię”. Lepsze czasy już były. Ukraińcy nie przeprosili za dokonane przez nich ludobójstwo. Wprost przeciwnie. Cała polityka historyczna Ukrainy nastawiona jest na negowanie tego ludobójstwa. Ukraińcy są dumni ze swoich „herojów”, a Polacy mają milczeć, bo jak nie, to zostaną opluci jako „ruskie onuce”. Zamiatanie pod dywan ukraińskich zbrodni przez polskich ukrainofilów to już nawet nie jest naiwność. To jest skrajna głupota i działanie na szkodę Polski.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Ukraińcy hucznie witali Sowietów! Mordowali Polaków uciekających na dworzec! Wywiad z Zenoną Majewską, Świadkiem Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Niemcy gdyby mieli więcej rozumu niż my, to by dali temu mądrali takiego kopa, że zatrzymał by się dopiero w Kijowie.

 2. szalom mówi

  Kabaretowy słupek oligarchów robi z Banderolandu pępek świata a jego rezuno-ambasadorzy zachowują się jak gubernatorzy. “Nasz” Deszczyca (czy Deszczoryca?) też sztorcuje pachołów Polin gdy tylko coś nie po jego myśli…..A co do wspomnianych tu ukrainofilów to wielce zadziwił mnie pan Winnicki….. tak go szanowałem a on cholera zupełnie jak najzdolniejszy uczeń Kowala, Gosiewskiej, Piekło, Dudy i Przełomiec……ustawia się przy półce z banderokonfiturami

 3. Shadow mówi

  Jacy bohaterowie taki i naród. Bandera zbrodniarz, pedał i pedofil, nacjonalista o sadystycznych cechach. Uczestniczył w zamachu na ministra spraw wewnętrznych Polski. Dostał wyrok śmierci zamieniony na dożywocie, ale wojna uchroniła go przez odsiadką do usranej jego śmierci. W czasie wojny już na całego mógł się poświęcić swoim bestialstwom, nie ograniczany przez nikogo. Tatuś był prawosławnym duchownym, który chlał na umór, a swą żonę i matkę Bandery oddawał każdemu chłopu, który się nawinął pod rękę. Młody bandera w tym czasie zniewalał seksualnie ,wszystkich chłopców słabszych od siebie, którzy mu się nie podporządkowali, albo podpadli, choć sam był cherlakiem, bo jako dorosły mierzył 159 cm. Takich to bohaterów ma upaina, bowiem zbrodniarzy i zwyrodnialców było więcej i też są dzisiaj czczeni przez dużą część narodu. Nie wspomnę o prawym sektorze, czy batalionie Azow , skrajnie nazistowskich ugrupowaniach, szkolonych przez USA, a finansowanych przez oligarchów żydowskich upainy.

 4. "batko nasz Bandera....." mówi

  Polecam wszystkim (wrzućcie w Google) tekst Romana Dmowskiego z 1930 roku o wolnej Ukrainie. Nie przewidział tylko laboratoriów broni biologicznej i kilku innych wynalazków szachrajskiej międzynarodówki przytulonych przez banderosamostijną ale i tak absolutny PROROK

 5. j-da mówi

  czy słynna markietanka azowskiego pułku jest już wśród swoich nazi-herojów czy jeszcze projektanci pracują nad krojem nowego munduru ??

 6. Buran mówi

  @Szalom mnie też poseł Winnicki, a także Dziambor, zadziwiają swoimi wypowiedziami i poczynaniami ☹ .A należę do elektoratu Konfederacji.

 7. z-k mówi

  Markietanka jest głupia jako słomy snop ale nie aż ta by się pchać tam gdzie strzelają. Kiedyś jak tylko chlali gorzałę a ponoć monopolowej nie sprzedają a chlanie karbidówy źle robi na cerę.

 8. Hammurabi mówi

  Naprawdę warto posłuchać wziąwszy uprzednio „relanium”:
  https://www.youtube.com/watch?v=Xm7ZH4u4Ud0
  Każdy uczciwy Polak który zdecyduje się posłuchać informacji w ust – jakby nie było – ambasadora, ma gwarantowaną bezsenną noc!
  Czy państwo czytają tłumaczenia wystąpień “wodza” ukraińskiego?
  Jeśli tak to czy tak jak mnie uderza Was ton w jakim zwraca się do innych krajów? Tu nie ma prośby. On żąda. Wymaga. Straszy, a nasi kacykowie ze wszystkich szczebli dostępu do koryta faktycznie czują się “sługami”, co owocuje miliardowymi nakładami na umilanie życia przesiedleńcom i lokalne wyścigi w jak najgłębszej penetracji ukraińskiego rectum bez wazeliny.
  Jeśli ktoś zakłada, że naiwna dobroć okazywana ukraińskim “uciekinierom” zmieni cośkolwiek w ich podejściu do ichnich “bohaterów” to równie dobrze może założyć, iż faktycznie wielbłąd przez ucho igielne przejdzie i to objuczony tobołami.

 9. Rebih mówi

  Ukraińskie wojsko morduje i tych co przed nimi (Ukraińców i Rosjan na terenach zajętych przez Rosję), jak i tych “za nimi” (Ukraińców i Rosjan na terenach jeszcze nie zajętych przez Rosję).
  Warto jednak zwrócić uwagę na bezczelność i butę tych zbrodniarzy.
  A przy okazji. Niepotrzebnie skupiamy się jedynie na dokonaniach UPA. O zbrodniach Ukraińców popełnione w latach 1918-1920 też warto pamiętać, bo to pokazuje pewne trwałe cechy tego narodu.

 10. Marianna mówi

  Mnie zdenerwował Bosak swoją wypowiedzią, że trzeba zwalniać rosyjskich pracowników. Też jestem zwolennikiem Konfederacji.

 11. Rebih mówi

  @Marianna Konfederacja uznała, że bezpieczniej będzie iść z prądem i hołdować tezom aktualnie nakazanym z góry. Pogubili się i pewnie bez podziału już nie odzyskają zaufania ludzi.

 12. Rebih mówi

  A tu właśnie kolejna próbka, jak synowie Bandery rozprawiają się z ukraińskimi cywilami.
  Rzecz dzieje się podobno w Dniepro(pietrowsku).
  Można przypuszczać, ze ciała w Buczy to też produkty takich “działań operacyjnych” ukraińskich sadystów.
  https://vk.com/video329801318_456244268

 13. aNTYCHAZAR mówi

  SKORO BRONI ŻYDOCHAZARSKIEGO BANDYTY BANDERY TO ZNACZY, ŻE JEST TAKI SAM BANDZIOR.

 14. Antychazar mówi

  Pamiętajcie, że słowo NAZIśCI-NAZI pochodzi od słowa aszkenazi, czyli żydzi wschodni – chazaria

 15. Michu. mówi

  Potępiam słowa ambasadora. Bandera to nie jest bohater, tylko ludobójca. Niektórzy z Was bardzo negatywnie się do mnie zwracali dlatego, że popieram Ukrainę w wojnie z Ruskimi. Uważam banderowców za zbrodniarzy i mam nadzieję, że ukraińskie dzieci w polskich szkołach poznają też prawdziwą historię zbrodniarzy z UPA Oczywiście nie teraz, bo są straumatyzowane współczesna wojną, ale później muszą dowiedzieć się jak było. Nasze dobre relacje muszą opierać się na prawdzie historycznej.

 16. cccpsucks mówi

  jeszcze do was nie dotarło że tzw konfederacja – twór na wzór innych, pro nacjonalistycznych ugrupowań politycznych powstałych na zachodzie – to tak naprawdę marionetka w rękach układu z magdalenki? i tak samo jak na zachodzie powstała po to aby dawać złudne nadzieje i omamić tych paru spośród nas którym jeszcze leży na sercu dobro tego kraju? naprawdę się cieszę że nie mam dzieci, inaczej już uczyłbym ich argentyńskiego…

 17. Piotrx mówi

  Stepan Bandera
  https://ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=bandera

  …Urodził się w rodzinie proboszcza grekokatolickiego, nacjonalisty, kapelana UHA (Ukraińskiej Halickiej Armii)

  ,… W 1928r. Bandera zostaje studentem Politechniki Lwowskiej, kształci się za pieniądze polskich podatników, korzysta z wielu swobód z jakich korzystali Ukraińcy w II RP. Nie kończy jej (nie broni dyplomu), gdyż działa nielegalnie przeciwko Państwu Polskiemu sabotaż, szpiegostwo, tworzenie list polskiej inteligencji, żydów na podstawie, których następowały później aresztowania i deportacje przez Gestapo i NKWD…..

  ….Do 1935r. zlecił 18 morderstw i 13 zamachów…

  ….W 1935r. Bandera zafascynowany Hitlerem i jego akcją “długich noży”, organizuje w podobny sposób czystki w swoich szeregach, zleca morderstwa swoich ludzi za tzw. “krytykę i odchylenia partyjne”. ….

  …W latach 1936-37, OUN pod wodzą Bandery podjęła szeroko zakrojoną współpracę z niemieckim wywiadem przeciwko Polsce…..

  …W dniu 30.06.1941 roku we Lwowie, Bandera ogłosił powstanie fikcyjnego, marionetkowego rządu z Jaroslawem Stećko jako premierem, który ogłosił na początek: “Politykę będziemy robić bez sentymentów, wyniszczymy bez wyjątku tych którzy staną na naszej drodze. Kierownikami wszystkich gałęzi życia będą Ukraińcy i tylko Ukraińcy a nie wrogowie – Polacy, Żydzi… Nasza władza będzie dyktaturą OUN, polityczną i wojskową, dyktaturą dla wrogów straszną i nieubłaganą”….

  …15.09 1941 r Bandera zostaje aresztowany i przewieziony do obozu w Sachsenhausen, osadzony w wydzielonej części obozu dla uprzywilejowanych, w dobrych warunkach, prowadzi tajne rozmowy o dalszej współpracy z Niemcami oraz rozpracowuje współwięźniów m.in.generała Roweckiego “Grota” komendanta AK i innych polityków z całej Europy (przebywała tam też profesura z UJ, AGH i KUL oraz ludzie z polskiego wywiadu). Podczas odsiadki w obozie Bandera doprowadził do porozumienia między OUN-UPA a Abwehrą a na zakończenie odsiadki spotkał się z Himmlerem który stwierdził “Odpadła potrzeba waszego wymuszonego sytuacją przebywania w fikcyjnym areszcie”. W grudniu 1944 roku Bandera i jego kompani zostali zwolnieni z obozu zagłady w Sachsenchausen w związku z tworzeniem przez Niemców Ukraińskiej Armii Narodowej. Bandera otrzymał mieszkanie służbowe i zabrał się do energicznej współpracy z hitlerowcami….

  …..Chcąc uniknąć deportacji i kary śmierci za dokonane ludobójstwo Bandera wyrzekł się swojego ukraińskiego pochodzenia i twierdził że jest Polakiem na wygnaniu, zmienił nawet dowód tożsamości ze Stepan Bandera na Stefan Popiel. Zamieszany był też w wiele afer między innymi w “aferę dolarową” czy przerzut kosztowności zrabowanych pomordowanym Polakom i Żydom na terenie II RP, za “żelazną kurtynę”. Mimo posiadanego obywatelstwa polskiego i zmienionego nazwiska wytropił go wywiad sowiecki i zlikwidował 15 października 1959 roku w RFN, gdzie ten się ukrywał. W historii Polski zapisał się jako Kat nr 3 Narodu Polskiego……

 18. piotr mówi

  Ukraińcy są nieszczęśliwym narodem wykorzystywanym w sposób cyniczny przez zachód. Celowo pielęgnowany jest mit Stefana Bandery jako bohatera Ukrainy. Apeluję do wszystkich Polaków, nie odmawiajmy pomocy ludziom, którzy są w rozpaczy. Niech króluje w naszych sercach miłość bliźniego. Zło zapanowało nad światem i chcę zniszczyć w nas resztki człowieczeństwa. Szukajcie w internecie “Zofia Nosko Centuria Orędzia Zbawienia wskazówki dla narodu polskiego”. Przebaczajmy bliźnim, nie chowajmy w sercu urazy, dzisiaj ważą się losy naszej Ojczyzny i nas samych.

 19. Piotrx mówi

  Największym wrogiem dla Bandery była zawsze Polska
  https://nawolyniu.pl/artykuly/kultbandery.htm

  …..Ale tak naprawdę wrogiem numer jeden zawsze była dla niego Polska. I to z Polską walczył w okresie swojej największej aktywności politycznej, czyli w latach 30.

  ….Jego obrońcy upierają się jednak, że Bandera z Wołyniem nie miał nic wspólnego. A Bandera został zamordowany w 1959 roku i miał 16 lat, aby odciąć się od rzezi Polaków lub ją potępić. Czy kiedykolwiek to zrobił?….

  Nic mi na ten temat nie wiadomo. Mało tego, Bandera na emigracji wciąż zajmował nieprzejednaną antypolską postawę. Choć śmierć dosięgnęła go z ręki sowieckiego agenta, do końca uważał, że to Polska jest dla Ukrainy wrogiem numer jeden. Nie wykazał najmniejszej chęci do kompromisu, nie starał się nawiązać kontaktu z polską emigracją. To Polska była głównym szatanem w jego umyśle. A nie Związek Sowiecki czy Niemcy. …

 20. Piotrx mówi

  Eksterminacja ludności polskiej Kresów Wschodnich
  http://przemysl.wkki.pl/przemysl/dzieje/rus/referat.pdf

  …Na początku 1943 roku w przywódczych kręgach OUN-Bandery
  zapadła decyzja o realizacji „ostatecznego rozwiązania” w stosunku do
  ludności polskiej. Odbyło się to prawdopodobnie na III Konferencji OUN
  w dniach 17–23 lutego 1943 r. we wsi Terebieże w pobliżu Oleska (pow.
  lwowski…Na pierwszy ogień poszła wieś wołyńska. Przybyli tam agitatorzy i
  bojówkarze z Małopolski. Obiecywali Ukraińcom wolną Ukrainę,
  bogactwa z polskich domów, polskie ziemie i wzywali otwarcie do
  mordowania Polaków……

  Odnaleziono dokument świadczący o kierowniczej roli OUN Bandery
  w planowej eksterminacji Polaków. Brzmi on:

  „Rozporządzenie specjalne. Rozkazuję wam przeprowadzenie czystki swojego rejonu z elementu polskiego oraz agentów ukraińskobolszewickich. Czystkę należy przeprowadzić w stanicach słabo
  zaludnionych przez Polaków. W tym celu stworzyć przy rejonie bojówkę złożoną z naszych członków, której zadaniem byłaby likwidacja wyżej wymienionych. Większe stanice będą oczyszczone z tego elementu przez oddziały wojskowe nawet w biały dzień […] Zmobilizować do tej pracy wszystkich członków, a także młodzież i kobiety. Wykonywać wszystkie polecenia dokładnie i natychmiast. Dlaczego ciągle to zaniedbujecie? Oczyszczenie terenu musi być zakończone jeszcze przed naszą Wielkanocą, ażebyśmy świętowali ją już bez Polaków. Pamiętajcie, że jak bolszewicy zastaną nas z Polakami na naszych terenach, wtedy wszystkich nas wyrżną. Działać szybko i mądrze. Mamy
  w tych sprawach określone pełnomocnictwa od Niemców. Nie trzeba przestrzegać konspiracji […] Nikogo nie oszczędzać, nawet w przypadku małżeństw mieszanych wyciągać z domów Lachów, ale Ukraińców i dzieci w tych domach nie likwidować. Przypominam jeszcze raz, że musi to być wykonane jeszcze przed naszymi świętami. Wyciągnąć całą broń, a także amunicję, bo jest teraz potrzebna. Niech
  broń leży na strychach. Jest przecież rewolucja […]. Wydobyć broń. Śmierć Polakom. Chwała bohaterom!

  Postój 6 kwietnia 1944. Orest Karat (-)

  Dokument ten jednoznacznie potwierdza, że nie mogło być mowy o
  jakichkolwiek akcjach spontanicznych i samorzutnych. To OUNBandery
  wydała rozkaz mordowania wszystkich, a więc także starców,
  kobiet i dzieci…

 21. Jozef mówi

  Policy obudzcie sie … wyrzuccie dzieci i wnuki banderowskie z POLSKI.. bedzie potworka… ukrainiec raz morderca zawsze morderca!
  Smierc wrogom Polski!!

 22. Shadow mówi

  Mam dosyć tego waszego debilnego miłosierdzia. Czy nie widzicie, że upaińcy byli zachęcani do przyjazdu do Polski na długo przed wybuchem tego konfliktu. Już z miesiąc albo półtora wcześniej,minister ds społecznych, bodajże Maląg, czy inny dupopląt oznajmiała, że każdemu upaińcowi dadzą 500+ i inne świadczenia. a na upainie, w ten sam sposób zachęcano ich do przenosin do Polski. Zobaczcie na napis na lecznicy tylko dla nich na Podkarpaciu w języku ukraińskim, a potem polskim. Przychodnia dla PRZESIEDLEŃCÓW upaińskich, a po polsku— przychodnia dla UCIEKINIERÓW upaińskich. W ministerstwach polskich też funkcjonuje nazwa przesiedleńcy. Kto ich przesiedla i w jakim celu?– Poza tym miałam do czynienie z upaińcami przez ostatnie 20 lat, którzy przyjeżdżali tu do pracy sezonowej. I mam o nich złą opinię. Są roszczeniowi, uważają, że wszystko im się należy i wszystko im wolno. Dla mnie zwyczajne buraki i chamy. O innych kwestiach pisałam przy innych artykułach.

 23. Jan mówi

  Zbiorowisko ludzi przy suto napełnionym korycie, zwane “rządem”, prowadzi już od dawna błędną politykę zagraniczną, nie bacząc na to, że z dwu stron i od środka obstawiamy się sąsiadami mającymi do nas roszczenia terytorialne. A wszystko w imię realizacji nieaktualnej już doktryny Giedroycza i Brzezińskiego. Doktryny te powstały w całkiem odmiennym otoczeniu politycznym, gospodarczym i międzynarodowym. Niestety brak horyzontów myślowych i koncepcji realnej polityki zagranicznej, niehistorycznej a gospodarczej powoduje, że Polska w niedalekiej przyszłości drogo zapłaci za błędy polityki kolejnych “wolnościowych” rządów. Najgorsze jest jednak to , że ogół powszechnych zjadaczy chleba daje się manipulować dezinformacyjną propagandą i nie ma na to rady, by zmienić istniejący stan rzeczy w drodze demokratycznych wyborów.

 24. Alm mówi

  Oczyszczanie upainy to dobrze zaplanowana akcja globalistów.

 25. P mówi

  Honorujcie sobie kogo chcecie ale nie na polskiej ziemi. Tutaj Bandera jest zbrodniarzem.

 26. Adam mówi

  Mnie tragedia UPAiny nie rusza. Bo to tylko wrogowie Polski tacy sami jak Rosja. Dlatego niech sie wykańczają. Swiat bedzie piękniejszy bez nich

 27. czarny mówi

  Czego by nie powiedzieć o Rosji, to należy podziękować Rosjanom za zlikwidowanie Bandery, który zwiał właśnie do Niemiec.

 28. Richard mówi

  Upór przy Banderze i Suchewycza sprowokował Rosję do ataku,tak się kończy ich czas a nadszedł czas Buczy i Mariupola,pisałem nigdy nie słuchacie nas,powstania rokosze ,zawsze się to wojna dla was ,głodem i śmiercią kończy,szanujcie siebie i innych,jaki to bohater faszysta niemiecki,no jaki z krwią na rękach,tak wam mózgi wyprały niemieckie świnie,a wy w zaparte,ta do Muzeum z nimi a nie na ulice,nie wierzycie mi to co robi żyd Lenin na Placu Czerwonym zamiast dawno zgnić w grobie,Słowiany się mordują żydy geszeft robią ,wszyscy ubaw mają,ech w niewoli nimi rządzą..

 29. BP mówi

  Bandera to symbol zła. Szatan szaleje z radości ….

 30. trawek mówi

  Powiem więcej, działania Morawieckiego, zbrodniarza, zdrajcy i wasala amerykańsko-upaińskiego tylko rozzuchwalą gloryfikatorów faszysty Bandery. Niestety tylko zbrojnie można zatrzymać przeformatowanie Polski na PolinoUPAinę.

 31. Bshshs mówi

  Nie pomagałem, nie pomagam i nie będę pomagał potomkom bandery dopóki nie przeproszą, a jeśli nie to niech giną, nie obchodzi mnie to, Polska jest najważniejsza

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.