Ukraińcy chcą kontynuować wojnę z Rosją kosztem krajów Zachodu

Dmytro Kułeba z Olgą Saladukhą i Olgą Nikitchenko / Fot. Facebook
7

Szef ukraińskiej dyplomacji, Dmytro Kułeba, wyraził stanowisko władz Ukrainy w kwestii pójścia na ustępstwo i oddanie Rosji części swojego terytorium. Ukraińcy chcą kontynuować wojnę. Problem w tym, że bez pomocy krajów Zachodu, już dawno ponieśliby sromotną klęskę.

Przed rozpoczęciem pierwszego posiedzenia Rady NATO-Ukraina na szczeblu ministrów spraw zagranicznych, Dmytro Kułeba powiedział dziennikarzom, że Ukraina nie zrezygnuje z celu przywrócenia kontroli nad granicą z 1991 rok. W odpowiedzi na pytania dziennikarzy na temat pójścia na ustępstwa z Federacją Rosyjską poprzez oddanie części wschodniego terytorium, wyznał: – Ludzie, którzy to proponują, powinni najpierw zaoferować coś podobnego swoim własnym rządom – oddać komuś część swojego terytorium, swoich ludzi. Niech to zrobią, a my zobaczymy, czy możemy to przedyskutować.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Następnie, po wyrażeniu chęci kontynuowania wojny z Rosją, Kułeba zaapelował do USA i innych krajów NATO o dalszą pomoc w uzbrojeniu Ukrainy, równocześnie sugerując, że Ukraińcy walczą w obronie… Zachodu.
Najlepszym sposobem na uniknięcie udziału waszych żołnierzy w działaniach wojennych jest pomoc tym, którzy prowadzą wojnę. Wy dajecie broń – my walczymy, to jest uczciwe porozumieniestwierdził.

Tak właśnie wojuje Ukraina. Kosztem krajów Zachodu prowadzi wojnę, w której ani przez chwilę nie była w długotrwałej ofensywie. Heroje.

Źródło: Ukraińska Prawda / Associated Press

Przeczytaj także:

Ukraińcy na granicy grożą Polakom: “Smert Lacham! Slava Ukraini”. Polska policja nie reaguje!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Walczy chachłacka biedota o Niebiańską Jerozolimę tylko Zełenski z Kulebą jeszcze im tego nie powiedzieli.

 2. Negro mówi

  Uczciwe porozumienie to jest takie: wy dajecie uzbrojenie, a my płacimy.
  A w kwestii prowadzenia wojny, to ten Kułeba jest jedynie pionkiem, który wykonuje rozkazy komika i jego mocodawców.

 3. W K mówi

  To bez znaczenia. Rosja i tak zlikwiduje Ukrainę, bo nie ma innego wyjścia.

 4. Artur mówi

  Czyli co ? będą walczyć uparcie dalej ponosząc ogromne ofiary ludzkie i również materialne. Będą walczyć aż wyczerpią a może już wyczerpali zapasy uzbrojenia, zaopatrzenia i amunicji. Przecież już w tej chwili oficjalnie przyznają, że za bardzo nie mają kim walczyć bo średnia powołanych do wojska na front to 45 lat…

 5. Ewa-Maria mówi

  Czyli nadal UPAińcy chcą ,, slizgać się na czyich d…… Niech wezmą się za tych co rozkradają ich. Korupcja kwitnie na całego i ma się nadal dobrze a nawet lepiej.

 6. Krzysztof mówi

  Żełeńskiemu i jego przydupasom ta wojna jak najbardziej pasuje , wystarczy poczytać ile setek tysięcy jego babol zostawia za biżuterie i ubiory. Złota żyła . A głupcy myślą ,że walczą o wolność . Cała Europa i Ameryka im pomaga i jeszcze rady nie dają . To kto tu jest słaby ? Ukry , czy kacapy ? Wszyscy dostawcy (co nie trudno zauważyć ) te broń i amunicję tak cykają po troszku , żeby wojenka trwała jak najdłużej , bo kasiorka leci . Osobiście nie żal mi ich za to co zrobili Polakom i te ich grożby na granicy – SMIERT LACHOM . Póki co ukry to śmierć rozgościła się u was na dobre i jak na razie nie zamierza was opuścić. A tak w ogóle to wyp…..lac do siebie , macie dość terenu na którym nie ma działań wojennych. Nie chcemy was tutaj. Kradniecie , gwałcicie i grozicie za pomoc , niech was szlag.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.