Ukraina szantażuje Polskę: Pozwolimy na ekshumację polskich ofiar, jeśli zmienicie ustawę o IPN

Petro Poroszenko w Sahryniu/ fot. twitter
5

Kijów liczy na zmiany w nowelizacji ustawy o IPN w części, która dotyczy Ukraińców i potwierdza ustalenia w sprawie gotowości do odblokowania prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na terytorium Ukrainy – oświadczył prezydent Poroszenko podczas niedzielnej uroczystości upamiętnienia kilkuset Ukraińców zabitych w Sahryniu podczas akcji AK i BCh przeprowadzonej w 1944 roku i będącej odpowiedzią na mordy OUN-UPA.

W kwietniu 2017 r. ukraiński odpowiednik IPN wydał zakaz prowadzenia ekshumacji polskich ofiar ludobójstwa na terenie Ukrainy. Zakaz wydano po tym, jak Polacy zdemontowali nielegalny pomnik UPA w Hruszowicach. Znowelizowana w styczniu br. ustawa o IPN penalizuje propagowanie banderyzmu i podważanie ukraińskiej zbrodni ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Teraz ukraiński szantaż ma doprowadzić do wycofania tych zapisów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wykorzystywanie szczątków ofiar do szantażu pokazuje z jakim „partnerem” mamy do czynienia. Tego typu zachowanie jest niepojęte dla cywilizowanych ludzi. Swoim szantażem Ukraińcy sami sobie wystawiają świadectwo. Tylko amoralna dzicz może wpaść na pomysł, żeby odmówić prośbie o ekshumację i umożliwienie godnego pochówku szczątków pomordowanych. Mamy nadzieję, że polskie władze nie ulegną ukraińskim szantażystom.

Źródło cytatu: pap

Przeczytaj też:

Antypolonita patronem polskiej ulicy! Quo vadis Poloniae? – A. i K. Żabierkowie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  A co mogą tzw.” polscy politycy „zrobić oprócz lizania butów? Nic. 80% to żydzi reszta to upaińcy w”polskim rządzie” i jak myślicie ? Zależy im na tym?

 2. lol mówi

  Związek Sowiecki, a później Rosja (w sumie) trzy razy proponowali nam odzyskanie b. terenów Małopolski Wschodniej. Żydzi będący w tym momencie w Polsce u władzy – za każdym razem odpowiadali negatywnie! Jeżeli bieg wydarzeń rozwinie się dla nas korzystnie – odzyskamy je!

  1. rafał mówi

   dobitnie powiedziane, jestem ZA!!!

 3. Jacek NH mówi

  Wiktor Juszczenko uczynił kult Stepana Bandery i Romana Szuchewycza oficjalną doktryną państwową. Nacjonalizm ukraiński kwitnie na Ukrainie w najlepsze. Dziś mordercy stają się bohaterami. Dziedzictwo zbrodniczego nacjonalizmu Bandery, Doncowa i Szuchewycza, tradycje UPA i SS Galizien przy akceptacji ukraińskich przywódców weszło do szkolnych podręczników i staje się wzorcami dla młodego pokolenia

 4. Jacek NH mówi

  Za to Ukraińcy płacą nam w barterze ostrzelaniem konsulatu RP w Łucku, podpaleniemi polskiej szkoły w Mościskach, wysadzeniem pomnika Polaków zamordowanych we wsi Huta Pieniacka. malowaniem antypolskich napisów i znaków swastyki na ścianie domu w Kijowie, gdzie był odsłonięty mural przedstawiający św. Jana Pawła II, a teraz spaleniem polskiej flagi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.