Ukraina: krok w kierunku Rosji. Liczy na korzystny kontrakt z Gazpromem

Fot. Gazprom
1
SKLEP-WPRAWO.PL

Ukraiński minister chce podpisać kontrakt z Gazpromem. Liczy na korzystną cenę.

Ukraiński minister energetyki i ochrony środowiska Ołeksij Orżel zadeklarował, że podpisanie nowego kontraktu z Gazpromem jest dla Ukrainy „absolutnym priorytetem”. Zaprojektował nawet plan prac ministerstwa. Twierdzi, że priorytetowym jest podpisanie kontraktu na tranzyt gazu z Gazpromem. Zaznaczył również, iż o warunkach umowy będą decydować czynniki ekonomiczne.

„Jeśli my podpiszemy umowę o transporcie gazu z Gazpromem, uwzględniając te zapasy, zebrane w ukraińskich i europejskich magazynach gazu możemy być tej zimy świadkami, historycznej, jednej z najniższych cen za gaz” – stwierdza.  Szacuje również, iż umowy za tranzyt gazu mogą przynieść Ukrainie nawet 3 miliardy dolarów.

Podczas rozmowy telefonicznej prezydent Rosji i Ukrainy rozmawiali na temat działań związanych z tranzytem ukraińskimi  rurociągami. 18 listopada Gazprom zaproponował Ukrainie przedłużenie umowy na kolejny rok. Jednakże już dwa dni później Ołeksij Honczaruk zapowiedział, iż interesują go jedynie umowy długoterminowe.

Źródło: kresy.pl

przeczytaj również:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. RD mówi

    Czyli PiS zwalcza Nord Stream nie ze względu na interesy Polski, ale ze względu na interesy Ukrainy.
    Ciekawe, czy Gazeta „Polska” nazwie teraz Ukrainę ruskimi onucami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.