“UEFA zabrania tęczowej iluminacji na stadionie.” Zapadła decyzja ws. promocji LGBT na mistrzostwach Europy

Allianz Arena / Fot. Twitter
4

Podczas meczu Niemcy-Węgry, który odbędzie się 23.06.2021 o godzinie 21, stadion w Monachium miał rozbłysnąć kolorami LGBT. Ostatecznie nie zgodziła się na to UEFA. Decyzję federacji podziela członek komitetu wykonawczego Unii Europejskich Związków Piłkarskich.

Stolica Bawarii wspiera różnorodność, tolerancję i równość zarówno w sporcie, jak i w społeczeństwie. Przy okazji meczu Niemcy – Węgry chcemy wysłać widoczny sygnał solidarności do społeczności LGBT na Węgrzech, która cierpi z powodu nowego prawa przyjętego przez tamtejszy rząd – oświadczały władze Monachium i ws. możliwości podświetlenia stadionu w kolorach LGBT złożono wniosek do UEFA. Nie otrzymano zgody. UEFA uzasadniła, że zgodnie z jej statutem jest organizacją neutralną politycznie i religijnie. Organizacja musi ów wniosek odrzucić w obliczu politycznego kontekstu – przesłania będącego reakcją na decyzję węgierskiego parlamentu, który uchwalił ustawę zabraniającą promocji dewiacji wśród dzieci i młodzieży. O decyzji UEFA jako pierwszy poinformował dziennik Bild. Ponadto federacja wskazała, że 11 stadionów, na których rozgrywane są mecze finałów Euro 2020, można podświetlać jedynie barwami Federacji i barwami narodowymi państw biorących udział w rozgrywkach.

Zanim Niemcy złożyli do UEFA wniosek o możliwość podświetlenia stadionu w kolorach LGBT, skandal wywołał niemiecki bramkarz Manuel Neuer, w trakcie meczu zakładając opaskę kapitańską w barwach LGBT. W sprawie wszczęto dochodzenie. Federacja wszczęła dochodzenie, ale ostatecznie Neuer nie poniósł żadnych konsekwencji.

Wiceprezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) i członek komitetu wykonawczego Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) Rainer Koch bronił mocno krytykowanej decyzji UEFA w sprawie tęczowych barw na stadionie w Monachium.

Ponieważ rada miasta Monachium uzasadniła oświetlenie jako ukierunkowaną akcję przeciwko decyzji węgierskiego parlamentu, nie jest to już zwykłe oświadczenie we wspólnej walce z jakąkolwiek formą dyskryminacji, ale akcja polityczna – napisał na Facebooku. Jak podkreślił, UEFA jest politycznie i religijnie neutralną organizacją”, opartą na swoim statucie: „Biorąc pod uwagę polityczny kontekst tego konkretnego wniosku – przesłanie mające na celu decyzję węgierskiego parlamentu – UEFA musiała ten wniosek odrzucić.

Źródło informacji: Bild, Facebook

Przeczytaj także:

Obrzydliwe sceny na tzw. „Paradzie Równości”! Kobieta na smyczy, obok stało dziecko

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Marcin mówi

    no i prawidłowo! LGBT to faszystowska doktryna nienawiści i zła!

  2. MACIEJ mówi

    Brawo UEFA choć to i tak jest żenujące.

  3. BOGUMIŁY mówi

    BRAWO UEFA ZA UZNANIE SYMBOLI : ,, MIECZYKA CHROBREGO ” , ,, POLSKI WALCZĄCEJ “, KRZYŻA CELTYCKIEGO ZA FASZYSTOWSKIE I ZA ZAKAZ POKAZYWANIA TYCHŻE PRZEZ POLAKÓW NA TRYBUNACH POLSKICH STADIONÓW .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.