Tusk w sądzie: „Pokazywałem Putinowi, gdzie jest plaża, po której biegam” [WIDEO]

Putin i Tusk na molo w Sopocie/ fot. twitter
6

Donald Tusk zeznawał dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników. Proces dotyczy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. – Nie jest rolą premiera zajmować się detalami organizacyjnymi – powiedział Tusk i zapewnił, że „W moich planach i planach prezydenta Kaczyńskiego, z tego co pamiętam, nie było wspólnej wizyty”.

– Termin „rozdzielenie wizyt” był terminem publicystycznym, służącym zdyskredytowaniu mnie i mojego urzędu. Nie planowałem wspólnej wizyty i prezydent też nie planował wspólnej wizyty prezydenta i premiera Katyniu. Nie było okoliczności, które by pozwalały używać terminu rozdzielenie tej potencjalnej wspólnej wizyty – zeznał Tusk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tusk zapewnił też, że politycznie nie odpowiadał za wizytę prezydenta Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r.i że nie leży w kompetencji premiera zajmowanie się stroną logistyczną wizyt. Tym zajmują się urzędnicy.

Podczas przesłuchania padło też pytanie o treść rozmowy Tuska z Putinem podczas spotkania na sopockim molo 1 września 2009 roku.

– Rozmawialiśmy o sprawach czysto kurtuazyjnych. (…) Pokazywałem, gdzie jest plaża, po której biegam; gdzie jest mój dom. Premier Putin opowiadał, że ma bardzo dużo ochrony, nawet w mieszkaniu i z tego powodu bardzo cierpi. I to wyczerpało temat naszej rozmowy – powiedział Tusk.

Tusk zapewnił również, że nigdy nie oceniał krytycznie działań Tomasza Arabskiego oraz tłumaczył postępowanie Radosława Sikorskiego, który nie czekając na wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej mówił o winie pilotów.

– Jeśli dobrze rozumiem minister Sikorski uznał, że z relacji osób, które były w Smoleńsku można tego typu wnioski wyciągnąć, jako narzucające się, głównie ze względu na fatalną pogodę i to, że ileś osób w Smoleńsku zakładało, że jest ewidentne co się stało. Co nie usprawiedliwia wyrywności żadnego urzędnika państwowego w interpretacji. Bardzo się pilnowałem i pilnuję do dzisiaj, by nie sugerować własnej interpretacji zdarzeń innej lub korygującej lub uzupełniającej dokument wytworzony przez państwo polskie, przez tzw. Komisję Millera – niezwykle rzetelny, obiektywny i wolny od jakichkolwiek politycznych nacisków – podkreślił Tusk.

O godzinie 13.00 sąd zarządził 40-minutowa przerwę. Następnie Donald Tusk będzie przesłuchiwany w sali z dostępem do dokumentów niejawnych.

Źródło: polityce.pl, tvp.info, twitter

Przeczytaj też:

J. Międlar: Smoleńsk 2010 oraz nekrofilski przemysł Ewy Kopacz i Donalda Tuska

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. bags mówi

  W takie relacje uwierzy tylko sąd.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Uważam, że zeznania Tuska terminowo nie przypadkowo pokrywają się z tym co się będzie jutro działo w USA w sprawie uroszczeń żydowsko-protestanckich wobec Polski – dla odwrócenia uwagi Polaków. A szykuje się nowy program polskich Żydów w połączeniu z żydostwem światowym pod hasłem : WIELKA KASA PLUS .
  A powinno być zupełnie odwrotnie, gdyż to Żydzi Polakom są winni kilkunasto – bilionowe ( w USD ) odszkodowania i reparacje.

  1. Normalny mówi

   Wkrótce wszyscy Polacy mogą zostać wysłani przez bandę talmudyczną na plażę tylko jeszcze nie wiadomo czy w slipkach czy na golasa. W zażydzonym Waszyngtonie jutro zadecyduje się los milionów ewentualnych nudystów. A Polacy zamiast przygotowywać chociaż suchary i tekstylia – nadal błogo śpią, a nawet obowiązuje żelazna zasada ; cicho sza……

 3. pw mówi

  Najpierw ukradli ksiezyc a teraz sprzedaja Polske zydom. Zdrajca Polski, ktory lezy na Wawelu. Polacy juz dawno stracili jaja.

 4. pw mówi

  https://m.youtube.com/watch?v=YPUhpzGKWnM

  Jakie podobienstwo myslenia do obecnej pacynki zwanej prezydentem Polski. Ktos jeszcze ma watpliwosci, ze maliniak to samodzielny czlowiek, dzialajacy na zlosc pisowi? Rzad i prezydent to ten sam zydowski okupant Polski.

 5. Przebiśnieg mówi

  wPrawo.pl @wPrawopl
  „Jacek Międlar szerzy radykalny antysemityzm” – informuje najnowszy raport Uniwersytetu w Tel Awiwie http://dlvr.it/QQTn2l

  Z powyższego raportu żydowskich mędrców Syjonu wynika, że ci mędrcy rozróżniają stężenie antysemityzmu. Jeśli jest antysemityzm radykalny to musi być chyba także antysemityzm łagodny, przeciętny, przyjazny, kreatywny, ekstremalny, twórczy, niewidoczny, widoczny, z ludzką twarzą, bez ludzkiej twarzy, wrodzony, nabyty, uzasadniony, nieuzasadniony, gorący, letni, zimny, filozoficzny, dywagacyjny, dyskusyjny, arbitralny, tematyczny, nietematyczny, problematyczny, nieproblematyczny, obiektywny, subiektywny, wielosemicki, jednosemicki, pozasemicki, kolorowy, czarno-biały, religijny, areligijny, demaskacyjny, spiskowy, przypadkowy, antysemicki, filosemicki itd. itp. Moim zdaniem Pan Jacek jeśli już może być uważany za antysemitę, to za tego łagodnego, obiektywnego, filosemickiego z ludzką twarzą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.