Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji eugenicznej

Trybunał Konstytucyjny/ fot. Wikipedia
0

W środę (27.01.2021) Trybunał Konstytucyjny opublikował pisemne uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 roku ws. aborcji eugenicznej. TK orzekł, że w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu aborcja jest niezgodna z Konstytucją RP. Jeszcze dziś wyrok ma zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw.

ZOBACZ: PILNE! Aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją RP. Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wyrok zapadł po rozpatrzeniu wniosku 119 posłów z PiS, PSL-Kukiz oraz Konfederacji. Przepisy nadal zezwalają na aborcję w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety oraz jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, czyli gwałtu.

Strajk Kobiet zapowiedział protest przed budynkiem TK. – Pani mgr Przyłębska opublikowała uzasadnienie swojego oświadczenia ws. aborcji na stronie internetowej TK. To teoretycznie otwiera drogę do publikacji „wyroku” w Dzienniku Ustaw. O 17.15 zapraszamy na konferencję prasową w siedzibie Strajku Kobiet przy Wiejskiej. O 18.30 Warszawę zapraszamy pod budynek Trybunału, a wszędzie indziej – wg Waszego uznania. #Wypierdalać – czytamy na stronie Fb tej organizacji.

Źródło informacji: PAP, Facebook/Ogólnopolski Strajk Kobiet

Zobacz też:

W. Podjacki: Siewcy moralnego gnoju

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.