Tomasz Greniuch wyrzucony z IPN! Prezes Instytutu pisze o „utracie zaufania”

Tomasz Greniuch/ fot. screen
22

W czwartek (25.02.2021) dr Tomasz Greniuch został wyrzucony z Instytutu Pamięci Narodowej. Oświadczenie w tej sprawie opublikował prezes IPN, dr Jarosław Szarek. – Podjąłem decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z dr. Tomaszem Greniuchem. Przyczyną rozwiązania umowy o pracę jest m.in. utrata zaufania, spowodowana ujawnionymi obecnie działaniami pracownika sprzecznymi z misją IPN – czytamy w oświadczeniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W poniedziałek (22.02.2021) Greniuch złożył rezygnację z funkcji p.o. dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu, którą objął 9 lutego. W związku z nominacją „Gazeta Wyborcza” i OKO.press urządziły na niego nagonkę, w którą włączyła się ambasada Izraela, a także prof. Jan Grabowski, współautor książki „Dalej jest noc”, któremu sąd nakazał przeprosiny za zmieszczone w niej kłamstwo.

ZOBACZ: Początek końca kariery Engelking i Grabowskiego? Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

W nagonce na Greniucha wzięli również udział politycy PiS oraz prezydent Duda, a Kolegium IPN odcięło się od niego w specjalnym oświadczeniu, chociaż rok wcześniej wydało pozytywną rekomendację dla jego kandydatury na stanowisko naczelnika opolskiej delegatury Instytutu. Co się zmieniło od tego czasu? Jedyna zmiana to ta, że Żydzi tupnęli nogą.

ZOBACZ:  Kolegium IPN odcina się od Greniucha. W ubiegłym roku pozytywnie zaopiniowali jego kandydaturę na stanowisko w Opolu!

Niszczenie dra Greniucha trwa w najlepsze. Zrobiono z niego nazistę, pozbawiono stanowiska, wyrzucono z pracy. Prezes Szarek pisze o „utracie zaufania spowodowanej ujawnionymi obecnie działaniami”. Niech prezes Szarek nie opowiada bzdur. Przynależność Greniucha do Obozu Narodowo-Radykalnego nie była dla nikogo tajemnicą. Pierwszą nagonkę na niego urządzono już w 2019 roku. W artykule na portalu OKO.press napisano m.in. że Greniuch bronił hajlowania, bo to tylko salut rzymski, który „przywłaszczył sobie Hitler”.

Tomasz Greniuch wydał oświadczenie, w którym napisał, że nigdy nie był nazistą i przeprasza za „nieodpowiedzialne gesty” sprzed kilkunastu lat. Ale machina niszczenia młodego historyka toczy się dalej ku uciesze środowisk żydowskich i lewicowo-liberalnego salonu. Oni nie odpuszczą, aż zgnoją Greniucha do końca.

Źródło informacji: ipn.gov.pl, oko.press

Zobacz też:

Katarzyna TS: Akcja „Greniuch”, czyli Żydzi zaszczuwają historyka IPN

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. kici kici KOCUR mówi

  Tak między Bogiem a prawdą to młodzieńcze wybryki Tomcia nie należy zaliczyć do zbyt mądrych. Hitlerowskie pozdrowienie nam Polakom kojarzy się z niemiecką okupacją, mordami dokonywanymi przez Niemców na naszym narodzie, hekatombami zniszczeń i niewyobrażalnym naszym cierpieniem. Polacy zaraz po Rosjanach byli najbardziej poszkodowanym narodem po II wojnie światowej. Ale z drugiej strony te same bezczelne typy oskarżające dorosłego pana Tomasza, którzy mają gęby pełne frazesów o tolerancji i wybaczaniu mszczą się tak naprawdę za nic. Skwitowałbym to całe zamieszanie wokół pana Tomasza Greniucha takimi oto słowami:
  -Niech ten kto w młodości nie zrobił coś głupiego pierwszy rzuci w pana Tomka kamieniem- i tyle w tym temacie.

  1. Tolek mówi

   Problem w tym, że pan Tomasz poglądów nie zmienił.

  2. Zbigniew mówi

   Odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku i to bardzo zabolalo wrogow Polski – ambasador Izraela to Ukrainiec, Sutryk to samo.

  3. Matka mówi

   Sieg heil, Zbysiu!

   A propos Ukraińców, bo o nich ostatnio non stop bez żadnego związku z tematem piszesz – może jakieś wspólne obchody ze zwolennikami SS Galizien, mordercami tysięcy mieszkańców polskich wsi, żołnierzy AK, BCh, by zorganizować? Ci debile też chodzą i hajlują, jak twój „właściwy człowiek na odpowiednim stanowisku.”

  4. Emigrant mówi

   Nie potrzebnie przepraszał! A to że te zasrańce którzy rzącą od lat w Polsce srają w gacie gdy byle żyd tupnie nogą to fakt. Szarek tchórz. Kolegium szabesgoje. Churchill powiedział że Polacy to wspaniały naród, ale rządzą nimi najnikczemniejsi z nikczemnych. Niestety to prawda i dziś i kiedykolwiek

  5. Matka mówi

   Sieg heil, Emigrant!

   A ty to niechybnie volksdeutsch, który „wyemigrował” z Polski uciekając przed ofensywą zimową Armii Czerwonej? Tęsknisz za hajlowaniem, SS, flagami III Rzeszy i rozprawą z tymi wstrętnymi Żydami?

  6. Matka mówi

   Nie ma „z drugiej strony”. Hajlujesz, biegasz z flagą a la III Rzesza, to nie ma dla ciebie miejsca na wysokim stanowisku w instytucie upamiętniającym polskich bohaterów i ofiary wojny. To nie jest „coś głupiego” zrobionego w młodości.

   Zresztą, Greniuch nie robił tego jako dziecko, tylko 30-letni chłop również, a teraz wychodzą kolejne nowe kwiatki o jego nazistowskich ciągotkach okazywanych jak już był w IPN.

  7. Wald mówi

   Wstrętne zidostwo wp…dała się w nieswoje sprawy, kiedy dostaną po łapach

  8. Matka mówi

   Walduś, weź ty się najpierw poprawnie i składnie naucz po polsku wypowiadać, ćwoku.

 2. YWANDA mówi

  Hajlowanie z Rzymu to takze ku pamieci MB Snieznej, snieg=Schnee(D) a Bad=kapiel i… cha-bad Lubawicz i ich Schneerson jako M-iach. Hail Mary(GB)=Ave Maria, Sw. Jan Chrzciciel i Noc Sw. Janska- Kupaly. Jak widac te satany niszcza cale dziedzictwo Ariow by nie wyszlo na jaw ze JHWH to kod Ariow; JW -jawic, Objawienie Sw. Jana a H cyrylicy=N jak niewiasta a obrocone o 90 stopni daje Z=7=miecz, szabla. 90 stopni to kat prosty i znak kaciny=swiatyni poganskiej. Armia Niemiecka miala 4 katy co jest tez symbolem Brahmy-Swiatowida. Je-sziwy-szkoly ucza ich jak nas niszczyc jako ze ich bog to Sziwa niszczyciel Indii a jego penis to lin-gam. Swastyka w lewo to ksiezyc, ksiega i 44=DM a w prawo to slonce, swit i ZZ=77 i kod siedem= Sie DM(D)= Ona DM, marek juz nie ma ale jeszcze sie rozliczymy z tym chab-adem =(RU)=pieklo. H w Niemczech to hand=reka i hund begraben=pies pogrzebany. Canis Major

 3. ikss67 mówi

  Ydzi nie pozwolą na to aby Polak był na stanowisku. Swoja drogą to nieźli idioci, skoro nie potrafili zweryfikować czy to ich człowiek z plemienia. Widać ydom brakuje wykształconej kadry. Polityka ogłupiania, czyli kształcenie pokolenia analfabetów nie omineło i srodowiska ydowskie. brakuje im zaplecza. I to jest dobra wiadomość. Przetrwamy obecne ataki banksterów. I choć dązą aby przeciągać udaana pandemięaż do kolejnych wyborów, które mażą im sie korespondencyjne, tak aby je sfałszowac, to nie uda im się.
  I chociaż dwoch przedsiebiorcow weszło w mafijny ukad z ydami i wymyslili sobie, że będą zarabiac na maseczkach, które będą produkowac dla państwa, to kto to vędzie nosił? Policja jest zmęczona łamaniem prawa i sciganiem sąsiadów. To nie sa anonimowi ludzie. Cierpliwośc sąsiadów jest do czasu, jak wiemy. Poza tym idzie lato, nikt nie będzie nosił szmat na gebach. A druga sprawa, wszyscy wiedząm, że rząd to kryminał. W Szwecji zabraniaja noszenia maseczek ponieważ badania jasno mówią, to przynosi więcej szkody niz pozytku. I jak sie okazuje, nie ma to wpływu na zachorowania. W Polin nadal mysla, że wystarczy na tvp pierdzielić do upadłego i ludzie w to uwierzą. Nie, już dawno nikt w to nie wierzy. Natomiast maski opadły. Widać, ydowskie środowisko sponsorowane przez MFW i fundacje ydowskie sorosów i inne dziady. I to jest problem, który będzie trzeba rozwiązać. Podobnie jak rozwiązał ten problem Wiesław Gomułka.

 4. Grzegorz mówi

  A ja uważam że wyskoczył ciekawy precedens. Teraz trzeba zrobić nagonki medialne i doprowadzić do wyrzucenia z pracy czcicieli poprzedniego ustroju socjalizmu i komunizmu. Zacznijmy od góry partie Lewica PO PSL i PiS się łapią. Oczyśćmy ich szeregi ze zwolenników sierpa i młota. Przecież nie mają nieposzlakowanej opinii, część była w PZPR inni to dzieci członków, więc powód jest. Potem przejdźmy w dół aż dojdziemy do takiego Baumana i tak oczyśćmy Polskę. Tym samym powodem co Pana Greniucha który pisze o zabijanych przez wyznawców komunizmu Żołnierzy Wyklętych.

 5. szalom mówi

  Żydostwo już robi w Polsce co tylko chce chociaż jeszcze oficjalnie nie ogłosili przeflancowanie Polski w Polin. Nawet tutaj, na polskim portalu wita nas zawsze dyżurujący posterunek judischer orndungsient, może żagwi, smierszu lub podobnej bojówki.

  1. Matka mówi

   Może raczej psychiatra z Tworek (tak „bojówka”), która przypomina ci nieustannie, że czas wziąć tabletkę na urojenia paranoidalne.

 6. mario mówi

  No proszę!Uderz w stół a nożyce się odezwą.W tym przypadku żydowskie i skutecznie przecięły katierę Polaka.

  1. Matka mówi

   Mariuszku, lubisz hajlowanie i flagi III Rzeszy?

 7. 11.07.1943 mówi

  W tym momencie straciłem szacunek do gremium IPN-u.
  Człowiek, który oddał się prawdzie i cały czas był w ruchu, działał, rozwijał się, odkrywał prawdę i ją ukazywał. Inicjował i uczestniczył w wydarzeniach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych.
  Czarne chmury, skoro wpływ na władze ipn mają żyd.owskie koneksje.
  Tyle w temacie.

 8. George mówi

  Chyba najbardziej oddani PiS-owi jego zwolennicy muszą już dostrzegać, że PiS to tylko wykonawca dyspozycji wydawanych przez pewną diasporę i rząd USA i Izraela. Taki szaraczek jak Szarek, cóż on miał do gadania? Zadzwonił jakiś pisowski dygnitarz, do którego wcześniej zadzwonił Daniels lub Schudrich i po sprawie. Pan każe, sługa słuchać musi.

 9. W K mówi

  Mógł nie dawać powodu i skromnie pracować dla Polski u podstaw. W czasie niemieckiej okupacji Polacy za taki gest by go zabili, o ile by go dopadli, więc ma szczęście, że żyje w XXI w. i podejście Polaków nie jest tak radykalne, jak wtedy.
  Sprawa żydowskiej nagonki to inny temat. Wiadomo było, że takie zachowanie wykorzystają przeciwko Polakom. Tym gorzej dla Polaków, że dał im powód.

 10. Halina mówi

  Niepotrzebnie przepraszał, wymiękł. Reszta IPN tak samo.

  1. Matka mówi

   Sieg heil, Halina!

   Ty byś nie wymiękła, jak prawdziwa wierna nazistka. Do końca byś pewnie ludzi do komór gazowych wprowadzała, a po procesie, pod szubienicą, jeszcze ostatni salut oddała, co nie?

 11. MACIEJ mówi

  Wszyscy tańczą jak zagra im Izrael i jego ziomki.
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
  Chcesz wiedzieć kto Tobą rządzi to sprawdź kogo nie wolno Ci krytykować.
  Nienawiść do tych pseudo-semitów rośnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.