Kolegium IPN odcina się od Greniucha. W ubiegłym roku pozytywnie zaopiniowali jego kandydaturę na stanowisko w Opolu!

Kolegium IPN/ fot. ipn.gov.pl
56

We wtorek (23.02.2021) Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej wydało oświadczenie w sprawie rezygnacji dra Tomasza Greniucha z funkcji p.o. dyrektora wrocławskiego oddziału IPN. Kolegium „z zadowoleniem” przyjmuje informację o rezygnacji oraz „wyraża ubolewanie, że rozwiązanie to nastąpiło tak późno”. Jednocześnie podkreśla, że nie uczestniczyło w opiniowaniu kandydatury Greniucha.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak widzicie, Kolegium IPN nie tylko odcina się od Greniucha, ale ogłasza wszem wobec, że nie miało nic wspólnego z jego nominacją na stanowisko we Wrocławiu. Czyli mają czyste rączki i są kryci. A zatem taka ciekawostka: kto pozytywnie zaopiniował kandydaturę Greniucha na naczelnika delegatury IPN w Opolu? Krasnoludki? Nie! Pozytywną opinię wydało to samo Kolegium IPN, które dziś wyraża zadowolenie, że Greniuch musiał odejść ze stanowiska. Dowód w sprawie, czyli uchwałę Kolegium z 14 stycznia 2020 roku opublikował portal wPolityce.pl.

Co takiego się stało, że w styczniu 2020 roku dr Greniuch był „cacy”, a teraz jest „be”? Przecież przeszłość Greniucha była taka sama. Zmieniło się jedno. W 2020 roku Żydzi nie zrobili awantury z powodu jego nominacji. Natomiast w 2021 roku ambasada Izraela tupnęła nogą i poszło „aj, waj” na cały świat. I Kolegium położyło uszy po sobie.

A oto skład Kolegium IPN, które pozytywnie zaopiniowało kandydaturę Tomasza Greniucha i odcięło się od Tomasza Greniucha. Kolejność nazwisk wg. zdjęcia (od lewej): prof. Andrzej Nowak, prof. Piotr Franaszek, Bronisław Wildstein, dr hab. Sławomir Cenckiewicz, prof. Józef Marecki, prof. Tadeusz Wolsza, prof. Wojciech Polak, prof. Jan Draus, Krzysztof Wyszkowski.

Szanowni Panowie z Kolegium IPN, jeśli myślicie, że Wasza decyzja o odcięciu się od dra Tomasza Greniucha przysparza Wam chwały, to jesteście w wielkim błędzie. Mieliście do wyboru – wojnę z Żydami lub haniebne podkulenie ogona. Podkuliliście ogony, a wojnę z Żydami będziecie mieli i tak. I nie próbujcie tłumaczyć, że nominacja na na naczelnika delegatury w Opolu to coś innego niż nominacja na p.o. dyrektora oddziału we Wrocławiu. Chodzi o tego samego Greniucha i o ten sam IPN. A Kolegium IPN bierze udział w niszczeniu polskiego historyka pod żydowskie dyktando. Tłumaczenie udziału w tej nagonce działaniem dla dobra Polski jest po prostu żałosne.

Źródło informacji: ipn.gov.pl, wPolityce.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Akcja „Greniuch”, czyli Żydzi zaszczuwają historyka IPN

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. kici kici KOCUR mówi

  Na temat pana Tomasza Greniucha i podłym zaszczuciu tego naukowca przez środowiska żydowskie w swoim wystąpieniu na n.czas com w doskonałych słowach wypowiedział się pan Stanisław Michalkiewicz. Polecam obejrzeć ten świetny filmik. Olbrzymie wrażenie wywarł na mnie jeden fakt a mianowicie taki że czyni się wyrzuty człowiekowi za to że należał do ONR (legalnej organizacji która nie ma na swoim koncie żadnej zbrodni) i przez to zamyka mu się drogę do piastowania stanowisk w Polsce natomiast cała rzesza innych dygnitarzy pełni funkcje państwowe mimo tego że w młodości należeli do stalinowskich organizacji młodzieżowych. Stalinowskich, przypomnę że zbrodnie stalinowskie przewyższają wszelkie inne zbrodnie, nawet te dokonane przez Hitlerowców. I tyle w tym temacie.

  1. Zbigniew mówi

   Swietne porownanie – taka jest chamska prawda, kto to jest ci niby zydzi – trzeba dodac, ze teraz do bolszewickiej Rosji dolaczyly komunistyczne, represjonistyczne Chiny z obozami koncentracyjnymi dla wlasnych ludzi, wiec hura wiecej Chin w Polsce krzycza ………. .

  2. Andrzej mówi

   Dzięki za prawdę .Pozdrawiam

  3. Matka mówi

   Nie czyni mu się wyrzutów za to, że należał do ONR, a przynajmniej za to go się nie zdejmuje ze stanowiska. Dymisjonuje się go a to, że hajlował i biegał po mieście z flagą stylizowaną na flagę III Rzeszy. Czyli coś, czego by żaden przedwojenny ONRowiec po 1939 roku nie zrobił, a jakby zrobił, to by go współtowarzysze z konspiracji najpewniej odstrzelili. I coś, co akurat nie jest prawnie dozwolone w Polsce (w przeciwieństwie do przynależności do nawet najgłupszych organizacji).

   Nie przekręcaj faktów i, nomen omen, nie odwracaj kota ogonem.

  4. młot na głupotę mówi

   A może przytoczysz mi paragraf w kodeksie karnym gdzie, że tak powiem kolokwialnie, “hailowanie” jest zagrożone karą i jaka kara grozi za ten czyn? A druga sprawa to lewackim przygłupom wszystkie symbole używane przez patriotów i prawych Polaków kojarzą się symbolami “stylizowanymi na III Rzeszę”. Pamiętam niedawno debili z TVN którzy narobili wrzawy za to że ktoś tam miał w klapie Mieczyk Chrobrego. Pewnie Bolesław Chrobry też stylizował się na III Rzeszę (niesamowity geniusz, przewidział co będzie za ponad bez mała 1000 lat)

  5. Matka mówi

   Art. 256 Kodeksu karnego – przestępstwo zagrożone grzywną, ograniczeniem wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 2. Przytoczyć ci wyroki, gdzie z tego paragrafu skazano za hajlowanie? Żeby było śmieszniej, jedna gazeta wyciągnęła zdjecie Greniucha bodajże z 2017 roku z dwoma kolesiami z tego właśnie paragrafu za hajlowanie skazanymi.

   A poza tym – nie, ciołku, hajlowanie czy flaga III Rzeszy ze swastyką zamienioną na celtyk to nie są “symbole patriotyczne”, do których się czepia lewactwo, tylko symbole nazistowskie. I nie udawaj jeszcze głupszego pisząc o mieczyku Chrobrego – niemieccy naziole z mieczykami Chrobrego w marynarach nie paradowali.

  6. młot na głupotę mówi

   Akurat lewacki przygłupie doskonale znam ten artykuł i nie ma w nim mowy o karaniu za “hailowanie”. Głupkowata matka nie potrafiła przedstawić artykułu czy nawet paragrafu który karze za “hailowanie”, może jakiś inny lewak z tych którzy licznie odwiedzają ten otwarty i wolny portal odpowie na moje powyższe pytanie. Może głupkowaty toluś się odezwie?
   Swoją drogą pokazałem jak można na pół dnia uciszyć bezrozumną matkę, wystarczy dać jej coś do roboty i będziemy mieli ją z głowy na dłuższy czas. 👩‍❤️‍💋‍👩👩‍❤️‍💋‍👩👩‍❤️‍💋‍👩👩‍❤️‍💋‍👩👩‍❤️‍💋‍👩👩‍❤️‍💋‍👩👩‍❤️‍💋‍👩👩‍❤️‍💋‍👩

  7. Matka mówi

   Akurat, planktonie intelektualny, na podstawie tego paragrafu skazuje się ludzi za hajlowanie właśnie. Nie znasz go zatem, a nawet, jak go czytałeś 100 razy, to widać, że to kolejna rzecz, której nie zakumałeś.

   Sprawdź sobie, półgłówku, SuperExpress z poniedziałku, to zobaczysz nawet zdjęcie Greniucha z niejakim Karolem L. i Krzysztofem F., skazanymi z tego paragrafu za hajlowanie właśnie.

   Oszczędzisz sobie więcej wstydu, czy bardzo lubisz być upokarzany i chcesz, by podać ci przykłady innych spraw, gdzie jakiś debil skazywany był z tego artykułu za hajlowanie właśnie?:)

  8. 11.07.1943 mówi

   Bardzo proszę o nie wdawanie się w prowokacyjne dyskusje z awatarami typu matka.
   Nie ma sensu.
   Tylko ignorowanie tego czegoś może nas uwolnić od dalszych wpisów.

 2. Leszek mówi

  Mieczysław Biegun czyt. Menachem Begin, też „hajlował” wzorem włoskich faszystów a w tym czasie i niemieckich nazistów. Przypomnę, że był to przywódca Betaru w Polsce. Dwukrotnie premier Izraela w latach 1977 – 1983. Osoba nagrodzona pokojową Nagrodą Nobla – 16.12.1978 r.
  Gdy pozdrawiał ten człowiek swoich kolegów w brunatnych mundurach, czynił to jak to nazywa się „hajlowaniem”, z okrzykiem na ustach „Tel Chaj”.
  Takie same pozdrowienia były w Rzymie co i w Berlinie w latach 30-tych ubiegłego wieku, ale też w Polsce gdzie młodzi żydzi z BETAR-u tak się pozdrawiali.

  1. Andrzej mówi

   Dawać więcej o tej hałastrze .Pozdrawiam

  2. Matka mówi

   A po 1939 roku też salutował, czy jak każdy średnio inteligentny Żyd, podobnie jak każdy średnio inteligentny Polak, zorientował się, że tylko kolaboracyjne ściery odtąd małpują dalej nazistowskie pozdrowienie?

 3. Leszek mówi

  Wildstein. Szacunek, ze nie zmienił nazwiska jak inni. 🙂

  1. Zbigniew mówi

   Widocznie rodzina nie ma ubeckiej przeszlosci, tak strasznej jak np Kwasniewski ale chyba swiadomie zamknal sobie droge do kariery.

 4. Tomasz mówi

  No cóż, a niektórych z tych panów szanowałem (prof. Andrzej Nowak, dr hab. Sławomir Cenckiewicz, prof. Wojciech Polak), trzeba zmienić o nich zdanie -jak powiedział kiedyś Władysław Studnicki “z prądem płyną tylko śmieci” jak widać oni już nie mają polskiego ducha narodowego i tańczą jak im żydzi zagrają. Gdzieś czytałem, że żydkom chodziło o odwrócenie uwagi od wyroku Sądu na Engelking i Grabowskiego, którzy za fałszowanie historii i przypisywanie Polakom zbrodni niemieckich mają publicznie przeprosić. Swoją drogą to dziwne, że nikt im tych tytułów profesorskich za takie kłamstwa nie odebrał.

  1. Plomien mówi

   Jeśli ktoś wierzy że Polska jest krajem niepodległym i suwerennym ,to chyba buja głową na księżycu.Ida urzędnicy -czynownicy na pasku Chazarii .Kolejny dowód.

  2. Matka mówi

   Jak ktoś wierzy w XIX wieczne bajki o potomkach Chazarów to tak mniej więcej, jakby w legendę o smoku wawelskim wierzył. Taki to dopiero pier…ty nieźle.

  3. anonim mówi

   A wiesz trollu w jakie bajki wierzy 99% zydow z rivlinem na czele, ze on jest potomkiem w prostej linii jednodniowego zydowskiego krola Polski. Mitomanik z izraela to powtarza od czasu do czasu.

  4. Matka mówi

   Z całą pewnością niewielu Żydów wierzy w takie debilizmy, które wy tu niektórzy wzajemnie od siebie łykacie, jak jamochłony. Ogólnie, niewielu ludzi na świecie. Jesteście wyjątkowi.

  5. j-da mówi

   pieprzył o tym w przemówieniu na otwarcie ichniego łże muzeum a nawet dostał brawa od zgromadzonych zaprzańców. Było tam też o żydowskich hufcarch rycerskich w służbie polskich królów itp żydobzdury

  6. Matka mówi

   @J-Da

   A jaki to ma związek z hajlowaniem Greniucha czy bieganiem z flagą a la III Rzesza? Jakiś defekt intelektualny masz, niepozwalający wypowiedzieć się na temat, a jedynie zawsze o Żydach?

 5. Hammurabi mówi

  Czyli nasycenie “profesorami” każdego kolegium, nie wpływa na jego poziom. A jak już, to powoduje wielkie turbulencje i zatory informacyjne, bo przecież “profesor” nie może się mylić a tym bardziej kilku naraz.
  Mniej “profesorów” a więcej fachowców którym się jeszcze chce. Zwłaszcza mniej takich “profesorów”, co to tytuł na “ryneczku” nabyli.
  Instytut Pamięci Narodowej jak sama nazwa wskazuje ma pielęgnować pamięć nie starczą sklerozę.
  Do odkrywania faktów, do pracy nad dokumentami, zabytkami i ekshumacjami potrzebni są pełni zapału młodzi ludzie, głodni prawdy i spragnieni sprawiedliwości. I tacy to robią a nie to grono “pierdzistołków” kurczowo trzymających się miejsca i koryta.
  Wszyscy tu zapomnieli o treści ustawy z 18 grudnia 1998 roku…
  “Mając na względzie:
  – zachowanie pamięci o ogromie ofiar, strat i szkód poniesionych przez Naród Polski w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu,
  – patriotyczne tradycje zmagań Narodu Polskiego z okupantami, nazizmem i komunizmem,
  – czyny obywateli dokonywane na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego i w obronie wolności oraz godności ludzkiej,
  – obowiązek ścigania zbrodni przeciwko pokojowi, ludzkości i zbrodni wojennych,
  – a także powinność zadośćuczynienia przez nasze państwo wszystkim pokrzywdzonym przez państwo łamiące prawa człowieka,
  jako wyraz naszego przekonania, że żadne bezprawne działania państwa przeciwko obywatelom nie mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu – stanowi się, co następuje”…

  Ustawa ustawą a życie życiem. Co pozostało z tego określenia zadań IPN?
  Jedynie to, że tradycje zmagań Narodu Polskiego z okupantami, nazizmem i komunizmem ustąpiły jedynie słusznej “walce” żydowskiej a szkody poniesione przez Naród Polski w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu stały się szkodami Żydów.
  Pozostał papierowy obowiązek ścigania zbrodni przeciwko pokojowi, ludzkości i zbrodni wojennych, natomiast kompletnie zabrakło obowiązku ścigania ZBRODNI PRZECIWKO NARODOWI IPAŃSTWU POLSKIEMU. Zastąpił go obowiązek “zadośćuczynienia przez nasze państwo wszystkim pokrzywdzonym przez państwo łamiące prawa człowieka”, pod warunkiem, że nie są obywatelami Polski.

  Dlatego sola w oku takiemu “kolegium” wzajemnej adoracji będzie każdy, kto nie tylko mówi ale i myśli po polsku, po polsku czuje i Polskę miłuje.
  Efekty widać nie tylko w Jedwabnem, ale i w Konzentrationslager Auschwitz, KL Auschwitz I, KL Birkenau i KL Monowitz, gdzie Polacy w niemym zdumieniu widzą co wyprawia Cywiński, że o blokowaniu prac Stowarzyszenia „Wizna 1939”…

  1. Halina mówi

   Bardzo przepraszam, zacny Hammurabi, ale czasem mam myśli, że te eksterytorialne dzisiaj “kawałki Polski”, np. KL Auschwitz, gdzie Polacy nie mają wstępu z polską flagą, należy spalić. Wiem, że pamięć, ale uzurpatorstwo i pielgrzymki wiadomej nacji jako jedynie pokrzywdzonej, są nie do przyjęcia. Polska jest nasza.

  2. Halina mówi

   Te przejmowane “kawałki Polski” zanadto mi się kojarzą z pierwszymi kibucami na terenie Palestyny

  3. Hammurabi mówi

   To tylko kwestia czasu i… pokory. Zbyt łatwo nam, Polakom przychodzi zaciskanie zębów i podporządkowywanie irracjonalnym ukazom przeróżnych ciał, kolegiów i stowarzyszeń. Prawda jest taka, że ochrona KL Auschwitz w przypadku odrobiny determinacji ze strony uczestników np. takiego marszu zostałaby wdeptana w ziemię. Jednak cóż zrobić, jeśli policja, formacja utrzymywana z podatków Polaków wykonuje podobne zadania jak niesławna Jüdischer Ordnungsdienst w gettach!
   Tamci życia nie ocalili. Spotkał ich ten sam los jak tych których pałkami zaganiali do wagonów, a stracili godność.
   Tak samo godność stracili “polscy” policjanci prześladujący Polaków!!!
   (Wklejam link – może przejdzie) https://www.youtube.com/watch?v=2E8CVmT_mHk
   Jak więc widać to nie tylko kwestia utraty przez Polskę wpływu na to, co się dzieje w takich miejscach. To gangrena zagrażająca całemu krajowi.
   Pomyśl… Jak to możliwe, że gostek wymachujący flagą Izraela bezkarnie może obrażać tak liczną grupę Polaków?

  4. Hammurabi mówi

   To tylko kwestia czasu i… pokory. Zbyt łatwo nam, Polakom przychodzi zaciskanie zębów i podporządkowywanie irracjonalnym ukazom przeróżnych ciał, kolegiów i stowarzyszeń. Prawda jest taka, że ochrona KL Auschwitz w przypadku odrobiny determinacji ze strony uczestników np. takiego marszu zostałaby wdeptana w ziemię. Jednak cóż zrobić, jeśli policja, formacja utrzymywana z podatków Polaków wykonuje podobne zadania jak niesławna Jüdischer Ordnungsdienst w gettach!
   Tamci życia nie ocalili. Spotkał ich ten sam los jak tych których pałkami zaganiali do wagonów, a stracili godność.
   Tak samo godność stracili „polscy” policjanci prześladujący Polaków!!!
   (Wklejam link – może przejdzie… Nie, nie przeszło trzeba samemu wpisać “marsz oświęcimski. Pytanie czemu?)
   Jak więc widać to nie tylko kwestia utraty przez Polskę wpływu na to, co się dzieje w takich miejscach. To gangrena zagrażająca całemu krajowi.
   Pomyśl… Jak to możliwe, że gostek wymachujący flagą Izraela bezkarnie może obrażać tak liczną grupę Polaków?

  5. Halina mówi

   Dziękuję

 6. szalom mówi

  To żadna niespodzianka. Od dawna nie czytam żadnych “dzieł” IPN wiedząc, że będzie tam wypreparowane wszystko co dotyczy żydów i banderowskich ukraińców. Szkoda czasu na ćwierćprawdy. A owe towarzystwo na zdjęciu…… wie gdzie stoją konfitury i nie napisze nic co by ich od tych konfitur mogło oddalić. I tyleż warte ich profesury. Szukajmy książek w internecie dopóki nie wyeliminowano z rynku drobnych wydawnictw nie należących jeszcze do Agory.

  1. Matka mówi

   Polecam na początek słownik języka Polskiego, czy jakiś podręcznik do polskiej ortografii, początkujące klasy.

  2. szalom mówi

   Wypchaj się szachrajska mamełe. Dobrze wiem kto nie zasługuje by go pisać z litery wielkiej

  3. Matka mówi

   To akurat nie kwestia, czy jakiś debil twojego typu uzna, że coś piszemy tak, a coś inaczej, tylko kwestia reguł języka polskiego, za który kiedyś ludzie życie oddawali nie po to, by byle głupek go szargał. Zresztą, nie tyko w tym aspekcie nie ogarniasz reguł poprawnej pisowni po polsku. Nawet w jidisz, którym szpanujesz, nie potrafisz słów poprawnie napisać. Jest jakaś rzecz, którą potrafisz zrobić, by nie wyjść na idiotę?

 7. wilk mówi

  TYLKO SZKODA TYCH LUDZI KTOZY RATOWALI TE SCIERWA ZYDOWSKIE PRZED NIEMCAMI,A TERAZ ICH POTOMKOWIE NAM DZIEKUJA

  1. Matka mówi

   Nie wycieraj sobie, volksdeutschu, swojej brudnej gęby Polakami ratującymi Żydów.

  2. Hammurabi mówi

   Ratowali. To jest fakt nie do podważenia. Ratowali, pomimo grożącej kary śmierci dla całych rodzin. Ratowali, bo diametralnie różnili się od Żydów, gotowych na każde poświęcenie, byle nie własne. Wszak Żyd ma obowiązek za wszelką cenę ratować siebie, prawda?
   Ot cytacik z odrobinę dłuższego przemówienia:
   “Muszę przygotować tę trudną i krwawą operację, muszę odciąć gałęzie, aby ocalić pień. Muszę zabrać dzieci, ponieważ jeżeli tego nie zrobię, inni mogą być także zabrani”…
   Czyje to słowa? No?
   Wszakże:
   “Złamany Żyd stoi przed wami. Nie zazdrośćcie mi. To jest najtrudniejszy ze wszystkich rozkazów, jaki musiałem kiedykolwiek wydać. Wyciągam do was moje złamane, trzęsące się ręce i błagam: dajcie tym rękom ofiary! Tylko tak możemy zapobiec przyszłym cierpieniom i zbiorowość 100.000 Żydów może być zachowana”…

   Najgorsze jest to, że i obecnie, gdyby doszło do podobnej tragedii, pogardzani przez ciebie Polacy, ci którym wymyślasz od volksdeutschów, znów będą ratowali każdego, kto będzie ratunku potrzebował, w przeciwieństwie do współplemieńców Chaima!
   To jest kolejna różnica a właściwi mentalna przepaść pomiędzy nami.

  3. szalom mówi

   Masz rację. Moje dzieci by ratowały. Ja stary już nie bo zbyt wiele widziałem. Moi rodzice yzykując swoje życie i nas czworga dzieci ratowali dwóch uciekinierów z robót drogowych. Byli katowani tam niemiłosiernie przez strażników – pobratymców. Wiedziało o nich 30 rodzin, nawet dzieci i nikt nie doniósł. Większość podrzucała jakieś wiktuały bo bieda była choleryczna. Tak jak nie znalazł się żaden donosiciel tak po wojnie wszyscy mówili” A widzicie kogo przechowywaliście”. Dlatego jak czytam wszechobecnego tutaj dyżurnego , bezczelnego gudłaja….,.

  4. Matka mówi

   A ty to raczej byś pewnie te dzieci chciał na gestapo jeszcze z informacją wysłać, patrząc na skalę twojego opętania, co? Dobrze, że one, jak wynika z opisu, ludzkie uczucia po dziadkach, nie ojcu, odziedziczyły.

   Zresztą, zawsze może być też tak, że nawet najgorszy kutas wylewający rzeki żółci w Internecie w zderzeniu z prawdziwą ludzką tragedią okaże się człowiekiem (jak wielu np. ONR-owców, co nie było ich żadną głupotą, ale triumfem człowieczeństwa). Kto wie.

  5. Matka mówi

   Ależ nie podważam. Cześć i chwała tym bohaterom. Piszę natomiast o tym, że taki ch… złamany, który każdy komentarz tutaj zamieszcza używając sformułowań typu “ścierwo żydowskie” niech sobie swojego ryja tymi bohaterami nie wyciera.

  6. j-da mówi

   Nie wymyślaj mendo ludziom od volksdojczów bo volksdojcze nie mają takiego dorobku jak wy w CZEKA, NKWD, SMIERSZU, Wermachcie, Żagwi, w wydziałach szmalcowniczych w Gestapo, w UB i w sądach wojskowych. Żaden volksdojcz (oby ich cholera) nie wrzucał by na wozy śmierci własnych dzieci

  7. Matka mówi

   Nie za bardzo wiem, co uroiłeś sobie przez to “wy”. Polaków? Żydów? No weźmy ten Wehrmacht (nie “Wermacht”). 150 tys. Żydów. I 400 tys. Polaków. Nie wiem o czyj “dorobek” się głupio pytasz?

   A co do wrzucania na wozy własnych dzieci – akurat takie rzeczy działy się rzadko, a i nie tylko wśród Żydów . I żaden volksdeutsch czy inna nazistowska świnia tego nie robił, bo nikt go do tego nie zmuszał – to oni innych do tego zmuszali, oni byli gorsi, upodlając innych ludzi do skrajnego stopnia. Dlatego chuj…ka, który pisze o “żydowskim ścierwie” nazywam volksdeutschem, bo to najgorszy rodzaj kanalii.

 8. santana mówi

  Szmaty polskojęzyczne dały głos. Co im obiecali, albo czym im zagrozili, że zachowali się wszyscy jak ostatnie łajzy. Hańba wam wszystkim sprzedawczyki.

  1. Matka mówi

   A no dały, aż się rzygać chce, ile tych polskojęzycznych szmat, którym się podoba hajlowanie i flagi stylizowane na III Rzeszę, ujada na tym portalu. Że też podziemie wszystkich volksdeutschy nie wyłapało, może dziś nie mielibyśmy takiego szamba.

 9. ROMAN mówi

  jak się patrzy na te ryje, to czy ktoś spodziewał się lub oczekiwał czegoś innego?

  1. Matka mówi

   Oczekiwałeś, Romusiu, obrony hajlowania?

  2. młot na głupotę mówi

   Widzę matka że dla Ciebie to gesty mają większe znaczenie niż czyny. Gdyby facet kogoś zabił to pewnie na tobie nie robiłoby to takiego wrażenia jak jakiś nic nie znaczący ruch ręką. Współczuję ci i twojej chorobliwej nienawiści. Idź się skarbie leczyć na nogi. (na głowę już za późno)

  3. Matka mówi

   Ten młot to naprawdę tylko dla ozdoby nosisz, nic ci nie pomaga…

   Hajlowanie i chodzenie z flagą a la III Rzesza to też czyn. I nie, jełopie, nie jest on gorszy niż zabójstwo, choć akurat dopuszczający się takich czynów dopuścili się też zarazem jednych z najgorszych zbrodni w dziejach ludzkości. Różnica jest taka, że zabójca nie powinien być dyrektorem w IPN i jest zagrożony karą dożywocia. Hajlujący nie powinien być dyrektorem w IPN i zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Największy młot by to ogarnął.

  4. kici kici KOCUR mówi

   A ty jak zwykle, braki wiedzy i odpowiedzi na rozsądne argumenty uzupełniasz wyzwiskami, odwracaniem kota ogonem oraz chamskim zachowaniem. Powiedz mi droga mateczko jakich zbrodni dopuścili się polscy patrioci? Polscy nacjonaliści? Czy Polacy w ogóle? Widać jasno że na lekcjach historii chodziłaś na wagary. My POLACY nie mamy na sumieniu żadnych zbrodni, nikogo nie prześladowaliśmy nigdy w swojej historii. Jesteśmy narodem czystym jak łza, nasza Polskość jest powodem do dumy, dzięki polskiemu nacjonalizmowi byliśmy w stanie po ponad stuletniej niewoli odrodzić się jako ogromny ponad trzydziestomilionowy naród i to jest właśnie polski patriotyzm, nacjonalizm i Polskość w ogóle. Ale ty swoim małym móżdżkiem nigdy tego nie zrozumiesz, dla ciebie każdy odruch zdrowego polskiego patriotyzmu kojarzy się z niemieckimi obozami koncentracyjnymi, ukraińskimi potwornymi zbrodniami czy jeszcze czym innym. Dotknij lewej strony swojej klatki piersiowej, wyczuj bicie serca i zrozum że to POLSKA właśnie, mówiąc słowami poety. Jakiego poety? Jesteś za mało inteligentna żeby to zrozumieć

  5. Leszek mówi

   Mieczysław Biegun czyt. Menachem Begin, też „hajlował” wzorem włoskich faszystów a w tym czasie i niemieckich nazistów. Przypomnę, że był to przywódca Betaru w Polsce. Dwukrotnie premier Izraela w latach 1977 – 1983. Osoba nagrodzona pokojową Nagrodą Nobla – 16.12.1978 r.
   Gdy pozdrawiał ten człowiek swoich kolegów w brunatnych mundurach, czynił to jak to nazywa się „hajlowaniem”, z okrzykiem na ustach „Tel Chaj”.
   Takie same pozdrowienia były w Rzymie co i w Berlinie w latach 30-tych ubiegłego wieku, ale też w Polsce gdzie młodzi żydzi z BETAR-u tak się pozdrawiali.

  6. Matka mówi

   @Kici Kici KOCUR

   Wiesz co, lepiej przestań wypisywać teksty o wyczuwaniu bicia polskiego serca i rozumieniu Polski robiąc to w obronie hajlowania, gestu najbardziej obrzydliwego dla Polaków po 1939, w obronie flag III Rzeszy czy gloryfikowania SS-manów. Bo to wszystko robił Greniuch. Ktoś, kto nie rozumie, jakim policzkiem jest to dla Polaków, milionami mordowanych w czasach II wojny, jest zbyt mało inteligentny, by ten wiersz i bicie serca wyczuć.

 10. 11.07.1943 mówi

  kolegium ipn
  Celowo małymi literami.

  dr hab. Sławomir Cenckiewicz
  Zastępca Przewodniczącego

  prof. dr hab. Jan Draus

  prof. dr hab. Piotr Franaszek
  Zastępca Przewodniczącego

  prof. dr hab. Józef Marecki

  prof. dr hab. Andrzej Nowak

  prof. zw. dr hab. Wojciech Polak
  Przewodniczący

  Bronisław Wildstein

  prof. dr hab. Tadeusz Wolsza
  Zastępca Przewodniczącego

  Krzysztof Wyszkowski

  Dziękuję tYM pANOM.

  1. 11.07.1943 mówi

   Rok wcześniej zaopiniowali bez żadnych zastrzeżeń.
   Co? Nie wiedzieli Kogo?
   To chuj z takim gremium!!!

  1. Matka mówi

   Buty byś tym paniom czyścić mogła, co najwyżej, prostaczko.

 11. ROMAN mówi

  dymisja lub wymuszenie dymisji nie ma nic wspólnego, czyli też rola kolegium, z aprobatą lub dezaprobatą tego salutu… tło jest inne i gdzie indziej…

 12. W K mówi

  Tło tej akcji ma wtórne znaczenie. Ani Duda nie powinien być Prezydentem skoro wzniósł banderowski okrzyk, ani doktor historii nie powinien być na stanowisku państwowym, skoro wzniósł rękę w hitlerowskim pozdrowieniu. Racja, że żydzi skorzystali z pretekstu, ale obojętne, czy żydzi by odprawili te swoje aj waj, czy nie, ten człowiek nigdy nie powinien był zostać urzędnikiem państwowym w Polsce.

  1. W K mówi

   Za dzieciaka często bawiliśmy się w wojnę, jak każde dziecko w Polsce. Niektórzy wtedy byli niemcami, ale nikt nie był tak głupi, żeby naśladować nazistowskie pozdrowienia. Gdyby coś takiego zobaczyli rodzice, lanie w domu byłoby długie i pamiętne.

 13. Buran mówi

  Prośba do Admina. Panie Jacku, czy nie dałoby się zainstalować przycisku “BLOKUJ” aby każdy mógł sobie samodzielnie wyeliminować taką np. PADLINĘ MATKĘ, która na każdy temat wie wszystko lepiej ale w wersji “Gówno Prawdy”. A w rzeczywistości tylko judzi, mendzi i jątrzy. Bo na srebrniki trzeba zarobić?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.