Katarzyna TS: Akcja „Greniuch”, czyli Żydzi zaszczuwają historyka IPN

Tomasz Greniuch (na manifestacji ONR i jako historyk IPN)/ fot. Twitter
92

Co należy zrobić, żeby przykryć kompromitację tzw. historyków Holokaustu przyłapanych przez sąd na kłamstwie i szkalowaniu pamięci Polaka, któremu owi historycy przypisali – wbrew faktom – udział w mordowaniu Żydów? Należy natychmiast podnieść wrzask, że Polska to kraj, który hołubi nazistów. W tym celu należy wyszukać wydarzenie sprzed lat, które nie ma nic wspólnego z nazizmem, a następnie zorganizować nagonkę pod hasłem „Polska nazistowska”. W nagonce powinna wziąć udział ambasada Izraela, przyłapany na kłamstwie historyk Holokaustu, „Gazeta Wyborcza” oraz tzw. autorytety, w tym dyrektor muzeum Auschwitz-Birkenau. Żydowski wrzask niesie się w świat, Polska zostaje pokazana jako potwór, wyrok w sprawie kłamstwa historyków Holokaustu zostaje zakwalifikowany jako antysemityzm. Kurtyna!

Takie działanie właśnie obserwujemy. W celu przykrycia kompromitacji prof. Barbary Engelking i prof. Jana Grabowskiego, którym 9 lutego 2021 roku sąd nakazał przeprosić za spreparowane przez nich kłamstwo, urządzono nagonkę na doktora Tomasza Greniucha, który tego samego dnia objął funkcję kierownika wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Greniucha nazwano nazistą, a jego nominacja ma być skandalem i argumentem za likwidacją IPN. Na jakiej podstawie uznano Greniucha za naziola? Na takiej, że był członkiem reaktywowanego Obozu Narodowo-Radykalnego i hajlował, czego dowodzą zdjęcia sprzed kilkunastu lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy Greniuch był członkiem ONR? Tak, był i wcale tego nie ukrywa, a wręcz przeciwnie – jest z tego dumny. Czy hajlował? Jeśli przyjmiemy, że hajlowanie to nazistowski gest, przy pomocy którego oddaje się cześć Adolfowi Hitlerowi, to Greniuch NIE hajlował. Jeśli przyjmiemy, że hajlowanie to salut rzymski, którym pozdrawiali się przedwojenni nacjonaliści, to Greniuch hajlował. Warto wiedzieć, że salutem rzymskim pozdrawiali się m.in. nacjonaliści żydowscy z organizacji Betar założonej przez syjonistę-rewizjonistę Włodzimierza Żabotyńskiego. Betarowcy byli znienawidzeni przez żydowskich socjalistów i komunistów, dlatego pamięć o tej organizacji jest do dziś dnia rugowana z przestrzeni publicznej. Warto też wiedzieć, że to Betar, a nie ONR, był w przedwojennej Polsce największą organizacją narodowo-radykalną. I to z Betaru wywodził się znienawidzony przez komunę Żydowski Związek Wojskowy, czyli największa organizacja zbrojna walcząca w Powstaniu w Getcie Warszawskim. O ŻZW upomnieli się Polacy podważając mit o przewodniej roli lewicowej Żydowskiej Organizacji Bojowej, co żydokomunę doprowadza do szału. Więcej o Betarze TUTAJ. Warto przeczytać!

Teraz wracajmy do sprawy Greniucha. Jest doktorem historii, autorem książek o Żołnierzach Wyklętych ze zgrupowania „Bartka”, czyli Henryka Flammego. Przed przeniesieniem do Wrocławia był szefem opolskiego oddziału IPN. W obliczu nagonki, jaką obecnie na niego urządzono, Greniuch wydał następujące oświadczenie: Moja rodzina została doświadczona przez oba totalitaryzmy: niemiecki nazizm i sowiecki komunizm. Nigdy nie byłem nazistą, za nieodpowiedzialny gest sprzed kilkunastu laty jeszcze raz przepraszam i uważam to za błąd. Symbole i gesty, które wznosiłem, to była młodzieńcza brawura, często głucha na zdrowy rozsądek i konsekwencje. Nigdy jednak nie miały one podłoża gloryfikowania totalitaryzmów! Pełna treść komunikatu IPN w tej sprawie TUTAJ.

Czy oświadczenie Greniucha kończy sprawę? Oczywiście NIE! Nagonka przybiera na sile, politycy PiS i prezydent Andrzej Duda zaczynają domagać się jego dymisji. PiS i PAD tańczą, jak im Żydzi zagrają. Zobaczmy zatem, jak wygląda to granie.

Aferę rozpoczęto już na początku lutego, zaraz po żydowskich wrzaskach w obronie Engelking i Grabowskiego, którymi usiłowano wywrzeć naciski na sąd jeszcze przed wyrokiem w sprawie ich kłamstwa w książce „Dalej jest noc”. 2 lutego jako pierwsza ruszyła do szturmu przeciw Greniuchowi wrocławska „Gazeta Wyborcza”. 8 lutego wątek podjęło OKO.press nazywając Greniucha „organizatorem licznych demonstracji o antysemickim, antyunijnym i szowinistycznym charakterze”. 11 lutego do akcji przerabiania Greniucha na nazistę włączyła się ambasada Izraela.  – Ze zdziwieniem przyjęliśmy informację, że nowy dyrektor IPN we Wrocławiu, pan Tomasz Greniuch, nie widzi nic złego we wznoszeniu ręki w nazistowskim pozdrowieniu. W Polsce, kraju, który tak wiele wycierpiał pod hitlerowską okupacją, nie powinno być miejsca dla używania nazistowskich symboli. Pozostaje nam tylko zachęcić pana Tomasza Greniucha do odwiedzenia Muzeum Auschwitz, którego misją jest przypominanie całemu światu o niebezpieczeństwach nazistowskiej ideologii – napisano w oświadczeniu zamieszczonym na twitterowym koncie ambasady.

Żydzi nie muszą zapraszać Greniucha do Auschwitz, żeby uczyć go, czym było to miejsce. Jego wujek, Marian Greniuch, wówczas 19-letni członek Szarych Szeregów, został aresztowany przez Gestapo i po brutalnym śledztwie osadzony w KL Auschwitz 10 stycznia 1941 roku. Jako więzień polityczny został rozstrzelany 11 listopada 1941 roku pod Ścianą Straceń. W Auschwitz został również zamordowany przywódca ONR, Jan Mosdorf. W obliczu tych faktów przerabianie Tomasza Greniucha na nazistę jest po prostu podłe.

12 lutego głos w sprawie zabrał prof. Jan Grabowski zamieszczając na Twitterze wpis po angielsku i załączając zdjęcie Greniucha sprzed kilkunastu lat z manifestacji ONR z ręką uniesioną w rzymskim salucie. –  To jest dr Tomasz Greniuch, nowy kierownik (mianowany zaledwie dwa dni temu) Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Zostawiam to bez dalszego komentarza – napisał Grabowski.

18 lutego „Wyborcza” opublikowała artykuł z kolejnym zdjęciem „hajlującego szefa wrocławskiego IPN”. Jest to zdjęcie sprzed kilkunastu lat, z manifestacji ONR w Krakowie. Nie jest to więc nazistowskie pozdrowienie, ale salut rzymski nawiązujący do przedwojennej tradycji tego ruchu. W tym miejscu warto przeczytać, co na temat hajlowania w latach 90. ubiegłego wieku pisał Marek Jan Chodakiewicz: „Rzymskie pozdrowienie” było wtedy chęcią prowokacji i rzucenia wyzwania establishmentowi postkomunistycznemu i postsolidarnościowemu, który promował moralny relatywizm, gdzie jedyną świętością była „tolerancja” – ale nie dla polskiej tradycji, patriotyzmu i wiary chrześcijańskiej, a katolicyzmu szczególnie […] część młodzieży reagowała „rzymskim pozdrowieniem”, który to gest był buntem bezsilnych przeciw obłudzie „układu”. Gest ten działał w sposób emancypacyjny wśród tych, którzy go wykonywali – zrywając z okrągłostołową polityczną poprawnością. […] Obecnie, jak rozumiem, część młodzieży patriotycznej, szczególnie tej z organizacji narodowych, poznała przeszłość swojej orientacji na tyle, aby całkiem świadomie stosować „rzymskie pozdrowienie” w czasie swoich uroczystości. Powoli przestaje ono służyć jako taran na liberalno-lewicowe tabu, stając się ponownie atrybutem organizacyjnym. Cały artykuł TUTAJ.

Po tej dygresji wracamy do relacji z nagonki. 19 lutego pojawia się oświadczenie Greniucha, w którym przeprasza za nieodpowiedzialny gest sprzed kilkunastu laty i pisze, że był to błąd. 20 lutego odnosi się do niego na Twitterze Jonny Daniels. Błąd = pomyłka lub nieprawidłowy rezultat wynikający z wadliwej oceny, niedostatecznej wiedzy lub nieostrożności. Nazistowskie pozdrowienie = niewybaczalne – napisał Daniels. No, jak już „najlepszy przyjaciel Polski” wydał wyrok, to klękajcie narody. Greniuch może sobie mówić, co chce, ale jest naziolem i basta!

Co w tej sprawie mają do powiedzenie politycy PiS? 18 lutego wiceminister MSWiA Maciej Wąsik napisał na Twitterze: Brak mi słów. Nie ma miejsca dla hailujący idiotów w naszej przestrzeni publicznej. Liczę na szybką reakcje kierownictwa IPN. 19 lutego głos zabrał wicepremier Jacek Sasin: W IPN nie powinno być miejsca dla ludzi, którzy hajlowali. To oczywiste. Im szybciej ta sprawa zostanie zamknięta dymisją, tym lepiej dla Polski. 20 lutego wypowiedział się sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Wojciech Kolarski: W ostatnich dniach rozmawiałem z prezesem IPN i członkami kolegium Instytutu. Przekazałem jednoznaczne stanowisko Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nominacji we wrocławskim oddziale. Dyrektorem w IPN może być wyłącznie osoba o nieposzlakowanej opinii.

Co ciekawe, w 2018 roku Tomasz Greniuch został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi. Widocznie wtedy jeszcze nie był „nazistą”. Został nim po wyroku w sprawie Engelking i Grabowskiego. Prezydent Duda, który nie miał odwagi odebrać medalu szkalującemu Polskę Janowi Grossowi, teraz nagle dostał wzmożenia w zakresie „nieposzlakowanej opinii”. Ciekawe, prawda?

Na koniec działa najcięższego kalibru, czyli do boju przeciw Greniuchowi i IPN ruszył dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkeanu, Piotr Cywiński. Ten sam Cywiński, który nie raczył zaprosić rodziny rotmistrza Witolda Pileckiego na uroczystości w Auschwitz, i którego „dobra zmiana” przyklepała na stanowisku na kolejną kadencję pomimo tego, że wcześniej żądała jego dymisji. 20 lutego Cywiński urządził następującą histerię w TVN: To jest coś, co kompromituje IPN wewnątrz, w naszym społeczeństwie i poza granicami. To po prostu skandal na miarę szerszą niż Polska. Jak można wyobrazić sobie przyszłość IPN w takim świetle? Która instytucja pamięci, krajowa lub zagraniczna będzie chciała współpracować z IPN? To dekonstrukcja całej instytucji. Rozmawiałem z różnymi ludźmi z bardzo różnych obozów politycznych i wszyscy czekają na rewizję tej decyzji, bo jest ona haniebna.

Oczywiście lewactwo i politycy opozycji totalnej wyją w tym samym tonie. Greniuch jest nazistą, IPN hołubi nazistów, Polska jest nazistowska! Do kompletu oświadczenie w sprawie wydało znane z atakowania Polaków, prożydowskie Stowarzyszenie „Otwarta Rzeczpospolita”. Stwierdzono w nim, że nominacja Greniucha „obraża Państwo Polskie”, a stowarzyszenie żąda jego odwołania.

Co będzie dalej? Czy prezes IPN, Jarosław Szarek, ugnie się pod wpływem wrzasku Żydów oraz posłusznych im szabesgojów i odwoła Tomasza Greniucha? Jeśli tak, będzie to oznaczało, że Polacy naprawdę nie mają nic do powiedzenia we własnym państwie, które urządzają nam Żydzi wedle swojego widzimisię. Nagonka, jaką urządzono na polskiego historyka za to, że kilkanaście lat temu podnosił rękę w rzymskim salucie, za co zresztą przeprosił, jest skrajną obrzydliwością. Tym większą, że Tomasz Greniuch zajmuje się przywracaniem prawdy o Żołnierzach Wyklętych zamordowanych i oszkalowanych przez komunistycznych „budowniczych Polski Ludowej”.

A teraz oddaję głos doktorowi Tomaszowi Greniuchowi. Zapraszam Was do wysłuchania jego arcyciekawego wykładu o zgrupowaniu „Bartka”. Warto poświęcić dwie godziny, żeby posłuchać o niesamowitych i tragicznych dziejach Henryka Flammego i jego żołnierzy. To jest gotowy materiał na film fabularny, który powinien jak najszybciej powstać, żeby pokazać Polakom, jak naprawdę wyglądała nasza historia i co z nią zrobiła komuna. Ale czy taki film powstanie? Obserwując nagonkę, jaką urządzono na Tomasza Greniucha i to, że włączył się w nią nawet prezydent RP, obawiam się, że taki film nie powstanie. Przy okazji przypomnę, że „dobra zmiana” sfinansowała powstanie antypolskiego paszkwilu „Dalej jest noc”. Na pełnometrażowy film o żołnierzach „Bartka” pieniędzy brak.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Izrael. „Jarosław Kaczyński chce normalizacji w relacjach z Jerozolimą”

 2. Robert mówi

  T. Greniuch: Nigdy nie byłem nazistą, za nieodpowiedzialny gest sprzed kilkunasty laty jeszcze raz przepraszam. – T. Greniuch to głupiec i błazen.

 3. Robert mówi

  „Wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”. Ksiądz Wierzbicki o rządach PiS

 4. Matka mówi

  No tak, pani Katarzynko, wszędzie ci źli, straszni Żydzi i ich spiski… Bo Polakom hajlujący dyrektor IPN wcale, a to wcale nie przeszkadza.

  1. młot na głupotę mówi

   A ty swoim starym sposobem nic tylko szczujesz na nas Polaków. Też zaczynam wierzyć że ktoś ci za to płaci. Jak można być tak podłym człekiem jak ty. Przecież prezydent A. Duda wypowiedział się jasno na ten temat. Nie dotarła ta wypowiedź do twojego móżdżka? Ja też potępiam tego typu zachowanie a jestem z dziada pradziada Polakiem więc dlaczego tak bezczelnie piszesz ze wszystkim Polakom to nie przeszkadza? A poza tym to uważam że kto ma zajmować określone stanowiska w Państwie Polskim zależy tylko i wyłącznie od POLAKÓW a nie żeby nam jakiś Icek czy Wacek rozkazywał co mamy robić. Icek czy Wacek powinni raczej rozliczyć swoich kłamców którzy podają się za historyków i szkalują panu Bogu ducha winnych Polaków. 🎠🎠 🎠🎠🎠 🎠🎠🎠 🎠🎠🎠 🎠🎠🎠 🎠🎠🎠 🎠🎠🎠 🎠🎠🎠 🎠🎠

  2. Matka mówi

   Widzisz gdzieś u pani Katarzynki potępienie tego typu zachowania, tj. hajlowania? Bynajmniej. Znajdziesz tam tylko tłumaczenie, że ojejku, to przecież salut rzymski. A flaga stylizowana na flagę III Rzeszy to pewnie jakieś nawiązanie do staropolskiej tradycji. I standardowa fobia tutejszych płaskoziemców – spisek żydowski!

   Nie do prezydenta Dudy kieruję ten wpis, tylko do pani Katarzynki. Jeśli naprawdę jesteś Polakiem, to ten artykuł broniący hajlowania powinien cię obruszyć, a nie mój wpis.

  3. abcdefg mówi

   Zajmij się mordowaniem Palestyńczyków trolu. Polacy nie muszą się spowiadać żydostwu z gestów które wykonują.

  4. Matka mówi

   Jestem w Polsce i będę się zajmować naziolskimi gestami w moim kraju. Tak, każdy kto takie gesty wykonuje, będzie się Polakom z tego spowiadał, czy ci się to podoba volksdeutschu, czy nie.

  5. Adrian mówi

   Matka Ten sam Izrael jest oburzony hajlowaniem i ten sam Izrael chroni u siebie zbrodniarza Salomona Morela. I oni mają czelność się wypowiadać w sprawie Polski!!

  6. Matka mówi

   @Adrian

   Morel od dawna nie żyje, to raz, a dwa to rozumiem, że tobie nie przeszkadza hajlowanie? Flagi jak III Rzeszy na ulicach? Volksdeutsch jakiś i ma czelność się wypowiadać o Polsce?

  7. Adrian mówi

   Co z tego że nie żyje? Umarł bez wyroku bo twoje ziomki go chroniły dlatego unikną sprawiedliwości. Jakie flagi coś ci się roi. Volksdeutsch to jesteś ty, która nic nie wie o Polsce a się wypowiadaj znawca. Znałem ja takich jak ty na forum TV republika i wiem że nie warto z tobą dyskutować tylko przedstawiać fakty i patrzeć na reakcje, co w tym przypadku się w 100% sprawdziło! Nie pozdrawiam!

  8. Matka mówi

   @Adrian

   To z tego, że napisałeś „chroni”, więc cię pouczyłam, że Morel nie żyje.

   I wbij sobie do tej małej, durnej, volksdeutschowskiej łepetyny, że to nie „jakaś flaga” i „coś mi się roi”, tylko flaga III Rzeszy z celtykiem zamiast swastyki w środku i nie jakiś gest, tylko „hajlowanie”, gest którego używali mordercy milionów Polaków i żaden uczciwy Polak po 1939 już go nie użyje. A jak tego nie rozumiesz, to wyp…laj z tego kraju, to nie jest ojczyzna nazistów.

  9. Leszek mówi

   Matka to TROL. Będzie pisać BY PISAĆ. I tak do… końca świata. Omijać.

  10. Matka mówi

   Lubisz nazistowskie flagi i gesty, Leszku?

  11. lolo mówi

   Po pierwsze, ten artykuł nie broni hajlowania.
   Po drugie, gdyby p. Katarzyna nie widziała szerszego kontekstu tej sprawy, to by była talmudystką, a nie Polką.
   Po trzecie, „będziesz się zajmował hajlowaniem w twoim kraju” – a będziesz się zajmował zbrodniami komuny, kłamstwami żydowskim i manipulacjami a’la TVN i wybiorczą moralnością antypolaków? Jeśli nie, to zajmujesz się hajlowaniem po żydobolszewicku, a nie po polsku.

  12. Matka mówi

   Jak nie broni? Przytacza pierdoły o przedwojennych salutach od Chodakiewicza nie zauważając, że od 1 września 1939 nikt, kto nie był kolaboracyjną świnią, takich gestów nie używał. Narodowcy, którzy wcześniej używali salutów, takich hajlujących debili by w czasie wojny lub później rozstrzelali.

   I jaki niby szerszy kontekst pani Katarzyna widzi? Pani Katarzyna, jeśli chodzi o kontekst, to reaguje jak pies Pawłowa, wszędzie widzi wyłącznie Żydów. Bardzo wąski myślowo kontekst. Tymczasem, o hajlującym idiocie w polskim instytucie, pisały z oburzeniem media w kilkudziesięciu krajach. Nawet w Indonezji.

   A dla twojej wiadomości – nie życzę sobie w moim kraju ani symboli nazistowskich, ani komunistycznych.

  13. Ewa-Maria mówi

   Matka pamięta imprezę w lesie z okazji imienin Hitlera?.Tam była swastyka z hajlującymi pracownikami TVN.Czy tak trudno Matce powiedzieć Polska a nie ten kraj?.Nie da się ukryć faktu że Żydów w Polsce jest bardzo dużo a szczególnie tych 'przefarbowanych’na Polaków.Matce radzę wizytę u dobrego okulisty ponieważ nie dostrzega tego co widać,słychać i czuć.

  14. Matka mówi

   Pamiętam, pamiętam. Tyle, że nie tylko byli tam dziennikarze TVN, ale również paru hajlujących z nimi debili. Zawsze tak jest, że zawsze znajdą się jacyś hajlujący, pożyteczni idioci, jak Greniuch czy tamte leśne pajace, dla różnych TVN.

   P.S. Nie, nie mam problemu i piszę „Polska”, czy „mój kraj” najczęściej. I że w Polsce, w moim kraju, czy w tym kraju, jakbyś Go nie nazwała, nie ma miejsca na hajlowanie czy flagi III Rzeszy, ani na volksdeutschy takiego czegoś broniących.

   P.S. 2 Żydów jest w Polsce kilka – kilkanaście tysięcy. Jakbyś nawet dodała osoby z żydowskimi korzeniami, za Żydów się nie uważających, to max kilkadziesiąt. Na raptem kilkanaście milionów, których ich łącznie jest na świecie. A jak uważasz, że są ich setki milionów, gdzieś poukrywanych, to sugeruję lekarza. Ale innego, niż okulistę.

  15. benedykt mówi

   Widać po wpisach, że tzw. „matka” to głównie zwyczajny śmieciuch umysłowy (pomijając już inne, niemniej „cenne zalety”) najpewniej więc b. licho opłacany -stąd aktywne, agresywne i częste wstawki nieszczęśnika. Zamiary taniej prowokacji z uwagi na powyższe ubóstwo niczego tu jednak nie zmienią. I dlatego też każda próba wymiany poglądów czy odp. mija się z celem, gdyż zarówno niepodważalne fakty jak i obiektywne oceny innych użytkowników forum nie mają dla tego czegoś najmniejszego znaczenia (najwyraźniej ignorancja i mizeria „intelektu” w tym żałosnym osobniku walczą ze sobą o palmę pierwszeństwa z godną podziwu zaciekłością)..

  16. Matka mówi

   Lubisz hajlowanie i nazistowskie flagi na ulicach polskich miast? Volksdeutsch czy zwykły naziolek?

  17. santana mówi

   Wypad gnido, odp…..l się od wszystkich przyzwoitych ludzi, flanelo z nacji eski-mośków.

  18. Matka mówi

   @Santana

   Obrońcy flagi III Rzeszy i hajlowania to przyzwoici ludzie? Takie gnidy to za okupacji od AK, BCh czy NSZ po kilkadziesiąt batów na goły zad wyłapywały, o ile nie kulkę w łeb. I nie pomogłoby ci tłumaczenie, że jesteś idiotą.

  19. Adrian mówi

   Matka Nie będziesz komunistyczny pomiocie mi mówić co mam robić i wbij to sobie do tego pustego łba! Sama wypie…alj z Polski to nie kraj komuchów!!!!!!!

  20. Matka mówi

   @Adrian

   Ani dla komuchów, ani dla nazistów. Ja żadnych komuchów nigdy nie broniłam, ty bronisz nazistowskiego hajlowania. Zapraszam zatem uprzejmie – wyp…j, volksdeutschu. Możesz krokiem marszowym z „rzymskim salutem”, to jeszcze na pożegnanie kopa dostaniesz.

  21. Robert mówi

   Nie ma czegoś takiego jak salut rzymski. To wymysł, tragiczna pomyłka – blog Romuald Kałwa

  22. Matka mówi

   Oczywiście, że nie ma. To pozdrowienie stworzone przez włoskich faszystów, które przejęli później naziści czy różne grupy mniej lub bardziej do faszyzmu nawiązujące, Od 1 września 1939 roku mówimy na to „hajlowanie”.

  23. Leszek mówi

   Mieczysław Biegun czyt. Menachem Begin, też „hajlował” wzorem włoskich faszystów a w tym czasie i niemieckich nazistów. Przypomnę, że był to przywódca Betaru w Polsce. Dwukrotnie premier Izraela w latach 1977 – 1983. Osoba nagrodzona pokojową Nagrodą Nobla – 16.12.1978 r.
   Gdy pozdrawiał ten człowiek swoich kolegów w brunatnych mundurach, czynił to jak to nazywa się „hajlowaniem”, z okrzykiem na ustach „Tel Chaj”.
   Takie same pozdrowienia były w Rzymie co i w Berlinie w latach 30-tych ubiegłego wieku, ale też w Polsce gdzie młodzi żydzi z BETAR-u tak się pozdrawiali.

 5. ikss67 mówi

  EEEEE This is this is…….. i tak wiadomo, że zydzi bardzo sprawnie pomagali niemieckim nazistom organizowac holocaust własnego plemienia. Judenraty działały bardzo sprawnie. Żydowscy policjanci w getcie bardzo sprawnie zaganiali na umschlagplatz do wywóxek do komór gazowych. A jak sie okazuje, najlepsze wyniki w wyszukiwaniu zydów po aryjskiej stronie mieli żydowscy szpicle na usługach gestapo. Wystarczy wyguglac słynne nazwiska. Ich wyniki szły w setki zatrzymanych współplemieńców. Jak gestapowcy mówili. NIkt inny jak zyd potrafi wyniuchac swojego współplemieńca. W tym kontekście polska patologia, tzw „szmalcownicy” to byli amatorzy. Sam Hitler i Himmler, piali z zachwytu jak dobrze sami żydzi potrafili zorganizować swoją własną zagładę. Oczywiście, mówimy o żydowskiej patoogi, kolaVoracji, tych wszystkich Judnratach z Rumkowskimi na czele,itp, itd Nigdy nie powinnismy zapomnieć tego jak AK z garstki odwaznych ale niedorobionych organizacyjnie żydów (Marek Edelman i pozostali dzielni i odważni żydzi) zrobili zdolnych do stawiania zbrojnego oporu powstańców. To AK szkoliła tych ludzi. Są książki, sąmateriały w internecie. Oczywiście i niestety narracja pewnych środowisk antypolskich nakazuje przemilczeć polska solidarnosći wkład AK w powstanie żydów w getcie. rozpisują sie natomiast nad jakąs tam karuzelą obok płonącego getta. Nie pisza nic o tunelach, jakie AK wykopoała do getta i o tysiącach przeprowadzonych na aryjską stronę. Przecież tym ludziom trzeba Vyło wyrobic papiery, dać schronienie…. Tak więc wielka jest siła pewnych środowisk w mediach, które myślą, że wystarczy najgłośniej krzyczeć co jest prawdą , nawet jeśli to kłamstwo lub daleko idąca mowa nienawiści antypolskiej. Skąd ona się Vierze tak nota bene? W końcu to Polacy jako jedyni ugościli plemię żydowskie na swoim terytorium… I dali tym ludziom miejsce do życia i pozwolili zachowac swoja kulturę. My Polacy jesteśmy bardzo tolerancyjnym i pokojowym narodem. Zawsze musimy sie bronić przed agresją.

 6. PolishPolackski mówi

  Na całej linii z żydowskim ścierwem przegrywamy…

 7. Maciej mówi

  Pan Greniuch głupio się tłumaczy, skoro mógł to również być rzymski salut.

 8. Flex mówi

  Od czasu pamiętnej nowelizacji jednej ustawy, IPN jak muzeum Auschwitz jest w zasadzie pod obcą jurysdykcją.

 9. Maksymilian mówi

  Matka! trzymaj sie chronologii, kto byl pierwszy: nazisci czy Rzymianie? A swastyka to nie jest znak staropolski jak piszesz tylko starohinduski znak plodnosci i szczescia. Wiec nie obrazaj pani Katarzyny, a jak nie rozumisz jej (znakomitego) felietonu, to przeczytaj go jeszcze raz. Ostatnio znak pioruna protestujacych kobiet takze kojarzyl sie z niemieckim SS. Nasz genialny minister Sasin sie tez wypowiadal, tak jak i teraz w sprawie Tomka Greniucha. Sasin sasini bo jego to oburza! Hajlowanie go oburza! Ale nas ku*wa nie powinno oburzac wyrzucenie w bloto 70 milionow…? Ludzie wstydu nie maja. Nikt Sasinowi nie kazuje popelnic seppuku, ale moglby sie przynajmniej podac do dymisji. Przeciez zaraz by mu zalatwili ciepla posadke w spolce skarbu panstwa… A wracajac do pioruna. Dlaczego nikomu nie skojarzyl sie z rockowym zespolem ACDC?

  1. Matka mówi

   Ja p…lę, kolejny ćwok, który myśli, że starożytni Rzymianie faktycznie tak się pozdrawiali… Może gdybyś żył ośle w czasach okupacji i spróbował ten gest pokazać albo gdzieś „hinduski symbol szczęścia” zawiesić i jakbyś (w najlepszym razie) dostał baty na gołe dupsko od podziemia, zrozumiałbyś, co obecnie znaczą takie gesty.

  2. Zbigniew mówi

   Pomylily Ci sie tematy matko P.

   Do twojego trolowskiego mozdzku z troli zamiast neuronow nie dociera, ze osobom, ktore popelnily blad w mlodosci w Polsce oceny wydaja Polacy a nie jakas mniejszosc mordujaca Palestynczykow.

   Musisz zrozumiec pomimo twego trolowskiego zawziecia, ze bredzisz i obrazasz porzadnych ludzi za to ze pisza prawde o was.?

   A na cos takiego protestowalas chamska brznadziejna istoto

   https://www.google.de/search?source=univ&tbm=isch&q=Uroczystosci+NPD+w+Niemczech&sa=X&ved=2ahUKEwjdmbmo3fvuAhUL3KQKHZPpBrwQjJkEegQIEBAB

   Marsz ku czci zbrodniczej dywizji SS odbył się wczoraj także w Stanisławowie (ob. Iwano-Frakiwsk), gdzie ukraińscy nacjonaliści uczcili 73. rocznicę sformowania ukraińskiej dywizji SS Galizien. Obchody zorganizowali członkowie Cywilnego Korpusu Azow, odwołującego się do symboliki neonazistowskiej.

   ZOBACZ: Ukraińscy nacjonaliści uczcili zbrodniarzy z SS Galizien [+VIDEO / + FOTO]

   Dywizja SS Galizien była jednostką zbrodniczej niemieckiej formacji SS, złożoną z ukraińskich kolaborantów, powołaną przez Niemców dla uzupełnienia braków kadrowych. Jest odpowiedzialna za liczne zbrodnie na Polakach.

   PRZECZYTAJ: Dywizja SS Galizien

   Unian.net / Kresy.pl

   Udostępnij
   10
   ODPOWIEDZI
   MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ, ABY MÓC DODAĆ KOMENTARZ.

   Avatar
   azar @azar:
   Co na to GW, TVN, Tomasz Lis, Cimoszewicz, Żakowski, HGW, Olejnik? i inne klakiery. Czemu na ten temat się nie wypowiedzą? Bo popularne stało się opluwanie ale naszych Polskich Narodowców przyrównując ich do faszystów tylko ciekawe w czym ten faszyzm miałby się u naszych objawiać??? W tym, że są patriotami a nawet i nacjonalistami? Ale nacjonalista to nie znaczy frajerzy, że już faszysta!!! U banderowców szmaciarze macie nawiązywanie do faszyzmu ale wszędzie u was o tym cicho!!! A PiSdzielce wcale nie są lepsi. To też podobne ku..wy!!!

   29 kwietnia 2016 13:44ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
   Avatar
   sugarless @sugarless:
   Ukraina to sztuczny twór , wykreowany przez dyplomacje wiedeńską , w celu osłabienia państwa Polskiego ,rezuny banderowskie mają krew na rękach ,Lwów płacze na widok tej corocznej makabrycznej maskarady morderców i klaunów jednocześnie , przyjdzie dzień zapłaty i całe te hałatajstwo zniknie jak kamfora……..

   29 kwietnia 2016 14:51ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
   kojoto
   kojoto @Kojoto:
   Jakoś brakuje przedstawicieli PiSu na tym „wiecu”.

   29 kwietnia 2016 14:58ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
   Avatar
   bejski @bejski:
   Jadę jutro do Lwowa, juz mi zepsuli nastruj !

   29 kwietnia 2016 15:52ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
   Avatar
   jaro7 @jaro7:
   Kilku motocyklistów przeszkadza PiS,ale szalejący po Polsce banderowcy w tym ci z Mizanthrop Division już żadnego niepokoju władz nie wzbudzają.Ale to przecież obecni przyjaciele PiS.

   29 kwietnia 2016 19:14ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
   Avatar
   sylwia @Sylwia:
   Pamietajmy, że Ukraińcy z dywizji SS Galizien dokonywały masowych rzezi Polaków w Małopolsce wschodniej, m.in. w Hucie Pieniackiej (ok. 850 ofiar, w tym kobiety i dzieci) w tarnopolskiem. W Hucie Pienackiej ‚pomagał’ ukrainskim SS-manom z 4-tego pułku oddział UPA (zapewne sotnia Dmytra Karpenki (‚Jastruba’)) i banda cywilnych Ukraińcow chciwych polskiej krwi. Okrucieństwo i sadyzm są cechami wrodzonymi zachodnich Ukraińców. Gdy skandują hasła ‚Moskale na noże!’ albo ‚Węgrzy na noże!’, to robią to na serio. Oni naprawdę chcą ludzi rżnąc nożami. Jak to wygladalo? ‚…Obok Bąkowskich mieszkali Kierepkowie. Urszula Kierepka była położną. Wieczorem, tuż przed pacyfikacją, została wezwana do porodu. Jej wnuk, dziś 84-letni Sulimir Stanisław Żuk, z trudem wraca wspomnieniami do tego dnia. Miał wtedy niespełna 14 lat. – Wraz z rodzącą kobietą wywleczono babcię z domu, biciem i wrzaskami popędzono do kościoła. … Dziecko przyszło na świat w kościele. Franciszek Bąkowski przechowuje list od wnuczki kobiety, która widziała, jaki los spotkał rodzącą matkę, jej dziecko i akuszerkę. Z relacji wynika, że pilnujący mieszkańców wsi ukraiński esesman rozdeptał noworodka. „Dzielna akuszerka chciała uratować dziecko i jego matkę, ale ten zbrodniarz zabił je” – czyta fragment listu pan Franciszek i pokazuje kolejne zdania: „Babcia była wtedy odrętwiała, nic nie czuła, nie miała żadnych myśli. (…) esesman kazał jej wziąć to roztrzaskane maleństwo i wynieść z kościoła… Stefci udało się wydostać z płonącej stodoły – mówi pan Franciszek. Kiedy prowadzono ją w grupie dziewcząt i kobiet do kościoła, mijała ogarnięte pożarem zabudowania, z których dobiegały krzyki palonych żywcem ludzi. Później w zgliszczach jednej z tamtych stodół znaleziono szczątki ich ojca. Ukraińcy wypędzili ją z kościoła w jednej z ostatnich grup. Prosto do stodoły Relichów, jednych z bogatszych gospodarzy. Wprowadzili ok. 40 osób, zaryglowali wrota, zadrutowali, aby nikt nie mógł się wydostać, i zaczęli oblewać ściany benzyną…’ ( http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/wydarzenia/artykuly/452213,huta-pieniacka-28-lutego-1944-ukraincy-z-ss-galizien-wymordowali-polakow-z-huty-pieniackiej-relacje-ocalalych.html) h grupowych. Ukraina była entuzjastycznym sprzymierzeńcem hitlerowskich Niemiec. Na Ukrainie szaleje jawny hitleryzm. Żołnierze i policjanci pozdrawiają się gestem ‚Heil Hitler’, którego uczy się młodzież na zajęciach. Ukraina ma roszczenia terytorialne wobec Polski. Ich agenci prowadzą antypolską działalność w polskim rządzie, instytucjach, organizacjach społecznych i środkach masowego przekazu. Ukraińcy chętnie barbarzyńsko mordowali Polakow i chętnie to znow zrobią. Ukraińcy to nasi tradycyjni śmiertelni wrogowie.

   https://www.youtube.com/watch?v=p6FpZ3mqKLI

   29 kwietnia 2016 19:25ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
   Avatar
   sylwia @Sylwia:
   Erratum: na zajęciach grupowych

   29 kwietnia 2016 19:28ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
   Avatar
   pympyrymszym @pympyrymszym:
   ss skurwysyny

   29 kwietnia 2016 20:08ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ

   Drogeria Internetowa

  3. Matka mówi

   Zbysiu, więcej jeszcze komentarzy z Internetu dotyczących ch… wie czego (jakichś uroczystości w Stanisławowie) tu jeszcze na pałę przeklej. I ja mam uwierzyć, że ty trzeźwy do kompa siadasz. A moż chcesz mi powiedzieć, że jak jacyś banderowcy nazioli czczą, to my też powinniśmy?

 10. Boguslaw mówi

  Owszem, troche to trwalo!
  Znakomity facet, prawdziwy patriota i zafascynowany duchem walki POLSKICH BOHATEROW!
  Wlasnie takich fascynatow i takich PRAWDZIWYCH LUDZI, potrzebujemy najbardziej i zadni jacys pierdoleni pejsaci ZWYRODNIALCY, nie beda nam ustalac, komu WOLNO dla nas oddawac milosc swojego zycia, a kto musi byc tej dzialalnosci, pozbawiony!!
  I to akurat ci, ktorzy, jako absolutni bandyci, najmniej mieliby prawo, w ogole sie w tej sprawie, wypowiadac!
  Jesli byloby to mozliwe, stanalbym obok Pana Tomasza Greniucha i tez bym MU OSOBISCIE, za jego cudowna pasje, ZASALUTOWAL!
  Czuje sie naprawde bardzo dumny jako rodak Pana Tomasza, gdyz kryje sie za nim prawdziwa fascynacja Polska, jej bohaterami i godnoscia naszego genialnego kraju!
  W zamian za to, ci parszywi bolszewicy, ktorzy usiluja dystkredytowac Pana Tomasza, jako ludzie, nie sa mu warci, aby wyczyscic mu buty.
  Sa to jedynie wszystkich dawno znane wredne kanalie, ktorych sens zycia jest oszustwo, podlosc i odwracanie calego swiata na glowie, aby uzyskac jakies swoje wredne korzysci dla swojej barbarzynskiej, satanistycznej, bandy!!
  Doprowadza mnie natomiast do rozpaczy, dlaczego akurat nasz znakomity Narod musi wciaz, od wiekow, az tak cierpiec i znosic ponizenia, glod, choroby, terror i tortury!
  Ani tak, ani tak, nie umiem pojac, dlaczego jako Narod, musimy ciagle az tak, wszyscy cierpiec!!!?
  Nie przychodzi mi tez na mysl, jakim sposobem mielibysmy ta tragiczna passe, zmienic? Na pewno nie poprzez poddanie sie, lub kooperacje z tymi wrednymi kreaturami, ktorzy nas juz od zawsze, az tak gnebia i gnebia!

  1. Matka mówi

   Sieg heil, Buguś, co nie? Lubisz sobie hajlować przed lustrem, nazistowski wieprzku?

 11. szalom mówi

  Panowie Szarek i Greniuch nie powinni się nawet szachrajom tłumaczyć. Co najwyżej przypomnieć kto sfinansował Hitlera i kto mu dał przyzwolenie na „rozwiązanie kwestii” chasydzkiej biedoty w Europie¦Środkowo Wschodniej. Dopiero po przystąpieniu USA do wojny w Europie coś się zbrodniarzom we wzajemnych geszeftach porypało i Hitler potraktował wszystkich po równo przestając wozić wybrańców do Palestyny

 12. Rother mówi

  Sprawa nagonki na Greniucha ma oczywiście związek z żydowskimi kłamcami opłacanymi przez PiS i ostatnio skazanymi za swoje kłamstwa, ale nie tylko. Wrocławskim IPN przez lata kierował komunista-aferzysta z PZPR – Suleja, który pełnił tam rolę Cenckiewicza, czyli chronił całą wierchuszkę agenturalną sowiecko-pedalską z Morawieckimi i Gulbinowiczem na czele tak jak pupilek moskiewskiego szura Macierewicza bronił załupieżonego naszczalnika przed ujawnieniem wiedzy o różnych Kujdach, Janiszewskich i „Balbinach” sanitariuszkach ze Starachowic. Ta czapa ochronna może przestać istnieć i stąd ten jazgot kiszczakowskich rzygowin od Kaczyńskiego po Michnika.

 13. Arek mówi

  @matka
  Pooglądaj sobie trollu śmierdzący zdjęcia z Brześcia ( bolszewicy i hitlerowcy). Realizujesz dyrektywę Stalina ( nazwijcie ich faszystami….) nazywając nazistami kogoś , kto nie ma z tym nic wspólnego ( tak jak ONR nie miał nic wspólnego z Hitlerem) . Saluty rzymskie pooglądaj sobie meczach Lazio i nie zlej się z oburzenia wraz z komunistami z Romy. Swoją droga , bolszewickie – faszyści, nazisci- były już ciskane a to w AK, a to w Andersa , a to w NSZ….. fajnie , ze wiemy z jakiej jaczejki nadajesz.

  1. Matka mówi

   Tak, twoi przyjaciele niemieccy naziści razem z twoimi przyjaciółmi bolszewikami też takie saluty wznosili w Brześciu, wiem. I mordy sobie AK, Andersem czy NSZ nie wycieraj, bo jakbyś przy nich hajlować spróbował, to by ci gówniarzu pokazali mecze Lazio.

  2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu!

  3. Matka mówi

   O, kolejny naziolek się odezwał. Za okupacji to byś na tych „parchów” donosił tak ze zwykłej nienawiści, czy jednak o butelkę bimbru byś poprosił? Pier….ne volksdeutsche.

  4. Leszek mówi

   Jest wolność. Jak Ci taka Polska nie odpowiada. DROGA WOLNA. Nie męcz się. Życie jest chwilą 🙂

  5. Matka mówi

   Zmartwię cię, ale zdecydowanej większości Polaków odpowiada Polska, w której nie ma flag III Rzeszy czy hajlowania. Dlatego Greniuch poleci – dzisiaj lub jutro. Co najwyżej więc to ty możesz sobie stąd iść (by nie użyć słów bardziej adekwatnych dla zwolennika hajlowania).

  6. Arek mówi

   @matka
   Neobolszewik pouczający o moich przyjaciołach ……pajacu czerwony , hitlerowiec i stalinowiec to ten sam korzeń.
   Twoje stalinowskie przyklejki działają na sierotki z Razem , nie na ludzi którzy przećwiczyli te zabawy w te i we te.
   Kibole Lazio leja na tych paprochow jak ty z góry….,tchórzy internetowych, polmozdzkow udających intelektualistów . Idź im coś powiedz ( dołącz do czerwieńców z Romy) to wyłapiesz w papę , ze cię tatuś nie rozpozna ….Salut debilu!

  7. Matka mówi

   No i na koniec jeszcze zahajlował, tępa pała.:)

   A jak piszesz, że te hajlujące debile takie odważne i leją na innych z góry, to zapraszam – wyjdź na ulicę pohajlować. Co, mięknie fujara? Wiesz, że ty byś w papę wyłapał bardzo szybko, volksdeutschu i to nie od członka Razem, tylko od zwykłego Polaka, który by się wk….ł, że jakiś paproch hitlerowskie przedstawienia na ulicy polskich miast urządza. Tacy, jak ty, to zwykłe tchórze – chowacie się ze strachu po lasach hajlować z wafelkami, a jak któregoś nakryją, to tłumaczy się, że 5 piw zamawia. Piz…y zwykłe.

  8. Arek mówi

   @ matka bolszewików
   Kto i gdzie będzie wychodził, kogo pozdrawiał etc to nie twoja sprawa niedojdo z Razem. Wyjdź na ulice i komunizuj jak na tym forum , a wylapiesz w papę i to nie od jakichś wydumanych nazistow ( których nikt nigdy nie widział , istnieją tylko w twojej chorej wyobraźni).

  9. Matka mówi

   Ty nie będziesz nigdzie wychodził. Ty będziesz wyp….ł. Możesz to robić hajlując, to na drogę jeszcze kopa w to nazistowski dupsko ktoś zasadzi, np. ja.

  10. Arek mówi

   @matka
   Rozmarzyłem się niedojdo z Razem, kopa to dostawałeś dzień w dzień już od pierwszej klasy. Tak ci uderzyło do główki , ze na w prawopl komunizujesz myśląc ze Piedonie dostają orgazmu od twoich upławow. Bolszewicka ciamajda odgrazajaca się i nadymajaca…..poszol won niedorobiona ufermo od Zanberga! Tam wychodzę gdzie mi się podoba , leje na twoje pohukiwania. Salut !!!!

 14. ROMAN mówi

  jeszcze w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, ten salut był pozdrowieniem w harcerstwie, a na odniesienia do wojny, odpowiedź była taka, że tylko chora wyobraźnia może mieć takie skojarzenia…

  1. Matka mówi

   Ale bzdura. Napisz jeszcze, że flagi III Rzeszy harcerze mieli, tylko z lilijką skautową zamiast swastyki.

  2. ROMAN mówi

   oczywiście, że nie bzdura…

  3. Matka mówi

   Dawaj link do zdjęcia hajlujących harcerzy po wojnie, konfabulancie.

  4. Matka mówi

   Chyba nie udało ci się, Romku, znaleźć, jak widzę.

 15. ROMAN mówi

  ponieważ, niektórym ulatuje z pamięci, to przypomnę, że na słowa „polski holokaust”, ze stycznia i kwietnia 2018, a które padły tu w Polsce, nie ma dotąd żadnego oficjalnego stanowiska, nikt ale to nikt takowego nie wydał…

 16. Tolek mówi

  Facet ma mocne neonazistowskie ciągoty, a polska niby patriotka go broni, bredząc przy okazji o Żydach.

  Kabaret.

  1. santana mówi

   Doktor Greniuch ma bardzo dobrą opinię wśród naukowców historyków, którzy znają go od dawna. Natomiast ja podam takim Tolkom i i innym debilom, taki przykład. Urodziłam się niewiele lat po wojnie i jak sięgam pamięcią, to chłopcy kilku i kilkunastoletni bawili się w wojnę. Ci odgrywający Niemców też hajlowali. Żydki by ich teraz wygarnęli i rozstrzelali bez wyroków, oczywiście za nazizm. A tak na prawdę dla zachachmęcenia sprawy oszustwa Engelking i Grabowskiego robią ten haniebny cyrk. Nie dziwię się też reakcjom PIS-dzielniętych, PAD-alca, czy innych mend, wszak lokajstwo wobec żydów mają we krwi.

  2. Matka mówi

   Tak, bez wątpienia Greniuch, 31-letnie wówczas dziecko, bawił się w wojnę. To jakiś konkurs, kto wyjdzie na większego kretyna broniąc hajlowania, czy jak?

  3. fajera mówi

   jak jesteś święta i bez winy, niepokalanie poczęty to wyper.dalaj do o. Rydzyka
   każda twoja wypowiedź to talmudyczna manipulacja

  4. Matka mówi

   Widzisz, Fujaro, ludzie dzielą się na różne kategorie. Takich, co robili głupie rzeczy, ale nie na tyle, by nie móc zostać dyrektorem IPN. Takich, co robili tak głupie rzeczy, jak hajlowanie i bieganie z flagą a la III Rzesza, co skreśla ich z możliwości zajmowania takiego stanowiska, choć bardzo przepraszają i mówią, że zrozumieli swój błąd. I np. takich, co nadal robią albo wypisują głupie rzeczy, bo otrzeźwienie jeszcze nie nadeszło, jak ty.

  5. Boguslaw mówi

   Co ty mozesz, pierdolencu teraz mowic o ciagotach Pana Tomasza!
   Siedzisz w jego glowie, czy ci akurat PASUJE, zeby takie ciagoty mial!?
   Zamknij twoj durny ryj, zydowski jebany hucpiarzu!

  6. Matka mówi

   Boguś, ale ty jesteś głupi. Po całym Internecie krążą zdjęcia hajlującego Greniucha, chodzącego z flagą stylizowaną na flagę trzeciej Rzeszy, krążą jego wpisy wychwalające oddziały SS czy SS-manów, krążą jakieś poj…ne teledyski o upadku III Rzeszy jako upadku cywilizacji, które wrzucał i inne podobne szambo. A ty dalej robisz z siebie idiotę i pytasz „o ciągoty”.

 17. Halina mówi

  W naszej Polsce – salut rzymski dla Patriotów, dla wrogów i uzurpatorów – gest Kozakiewicza

  1. Matka mówi

   Halinka, jako wyjątkowo tępa dzida, zapewne myślisz, że tym salutem to się naprawdę Rzymianie pozdrawiali:). Dla volksdeutschów, kolaborantów i nazistowskich świń – hajlowanie. A od Polaków dla was kop w zadek, nie ma tu dla takich miejsca.

  2. Halina mówi

   Waruj gudłaju przy moim bucie!

  3. Matka mówi

   Morda, nazistowski wieprzu.

  4. Robert mówi

   Swastyka w Wojsku Polskim. „internet” 😂

  5. Boguslaw mówi

   Prosze, powstrzymajcie sie od komentarzy, bo inaczej ona nigdy nie skonczy tego pierdolonego badziewia!
   Ja najchetniej, za jej arogancje i perfidny brak szacunku, o ile tylko wiedzialbym, gdzie mieszka, zrobilbym jej porzadny koncert odpowiedniej muzyki marszowej i jako punkt kluczowy, wypierdolilbym jej, prosto w morde Z PANZERFAUSTU!
   Mielibysmy wtedy wszyscy, wreszcie spokoj!
   Czy my ich tutaj naprawde MUSIMY wszystkich zwyrodnialcow, tolerowac!?

  6. Matka mówi

   @Robert

   No, kiedyś np. na Podhalu. Teraz nikt już nie używa, bo znaczenie tego symbolu po 1939 jest jasne dla każdego Polaka.

  7. Matka mówi

   @Bogusław

   Koncert muzyki marszowej? Co, puściłbyś Boguś jakieś Horst Wessel Lied, uczesał się w ząbek i pomaszerował mi przed oknem hajlując?

   Śmiechu by było co niemiara, ale na koniec byś dostał kopa w zad, bo odpowiadając na twoje pytanie, nie musimy wszystkich zwyrodnialców tolerować. Szczególnie takich, co jak ty, lubią hajlowanie czy inne elementy hitlerowskiej ideologii.

  8. Leszek mówi

   Mieczysław Biegun czyt. Menachem Begin, też „hajlował” wzorem włoskich faszystów a w tym czasie i niemieckich nazistów. Przypomnę, że był to przywódca Betaru w Polsce. Dwukrotnie premier Izraela w latach 1977 – 1983. Osoba nagrodzona pokojową Nagrodą Nobla – 16.12.1978 r.
   Gdy pozdrawiał ten człowiek swoich kolegów w brunatnych mundurach, czynił to jak to nazywa się „hajlowaniem”, z okrzykiem na ustach „Tel Chaj”.
   Takie same pozdrowienia były w Rzymie co i w Berlinie w latach 30-tych ubiegłego wieku, ale też w Polsce gdzie młodzi żydzi z BETAR-u tak się pozdrawiali.

  9. Matka mówi

   Po 1939 też hajlował, czy jak każdy ONRowiec czy członek Betaru o średniej inteligencji zrozumiał, że małpowanie nazistowskiego pozdrowienia jest już bardzo nie na miejscu? Albo, że go za to by dawni koledzy odstrzelili? Po 1939 roku tylko naziści, volksdeutsche i inne kolaboracyjne świnie hajlowały.

  10. Hammurabi mówi

   Bo jak przeczytasz swoje wynurzenia, chwilkę podumasz, to pojmiesz, że właśnie dzięki takim jak ty jakże licznym obecnie, ludzie będą woleli barwy i pozdrowienia faszystowskie, od… gwiazdy dawidowej. Dodam tylko, że nazizm jest tworem niemieckim, wzbogaconym skrajnym nacjonalizmem, szowinizmem i rasizmem a faszyzm to wcześniejszy „produkt” włoski, też nie bez wad jednak zasadniczo różniący się od swego niemieckiego klona. Dalej idąc, nie sposób pominąć analogii do powyższych zbrodniczych nurtów w… Izraelu.
   Czyli „przyganiał kocioł garnkowi że brudny a sam po uszy usmolony”.
   Nic, nawet przeszłość nie usprawiedliwi radosnych polowań snajperskich na nieuzbrojonych cywilów, burzenia domów i zajmowania siłą, podstępem czy oszustwem cudzej ziemi.
   Powiesz pewnie butnie i pogardliwie, że świat, zwłaszcza finanse są opanowane przez Żydów i dlatego wolno im to, co u innych będzie piętnowane, prawda? Powiem ci, że się mylisz. Historia uczy, że wielkie potęgi padały mimo swej siły.
   Polecam ci ponowną lekturę Księgi Samuela rozdział 17, tym razem bez plemiennej dumy.
   Wy macie teraz miecz, jednak pokona was kamień z procy.

  11. Matka mówi

   @Hammurabi

   Widzę, że pod każdym wpisem musisz się podzielić swoimi urojeniami na wiadomy temat, nie mającymi nic wspólnego z głównym tematem. Maszeruj sobie pod jakim chcesz symbolem, ja bym polską flagę proponowała, ale jak cię ta gwiazda Dawida pasjonuje, to luz, jak chcesz. Bylebyś nazistowskich gestów i symboli nie nosił.

 18. George mówi

  Ciekawe że przeszłość nie odcisnęła swojego piętna komunistycznych zbrodniarzach żydowskiego pochodzenia, że wspomnę chociażby Zygmunta Baumana. Do końca swoich dni był adorowany przez władze państwowe i przyjmowany z honorami przez polskie uniwersytety. Ciekawe co o takim jak Bauman miałby do powiedzenia Daniels. Wydaje mi się, że „bycie żydowskim, komunistycznym zbrodniarzem – niewybaczalne” byłoby tu właściwe!

 19. W K mówi

  Śmieszne o tyle, że najbardziej był krytykowany przez TVN, które organizowało urodziny Adolfa Hitlera.
  Jednak obojętnie, czy gesty faszystowskie wychodzą z TVN, czy od innych osób, takie telewizje czy osoby należy wycofywać z życia publicznego. Zbyt wielu Polaków zostało zamordowanych przez ludzi, którzy tak się pozdrawiali. Dobrze, że zrezygnował.

 20. Marcin mówi

  Betar też używał salutu rzymskiego i okrzyk Tel Chaj

  1. Matka mówi

   Do 1939 wyłącznie, jak ONR-owcy. Potem używali go tylko naziole, volsdeutsce, czy inne kolaborujące wieprzki. Albo skrajni idioci.

 21. rf56g7h8j9ik, mówi

  ,,Nazistowska Polska”?,a od Średniowiecza,wpi…….ą się do nas?Niech każdy,pilnuje swojego d….a.My,nie w………y się do Ich, przekazów,Ich,sprawa,a historia faktów jest ,jaka jest.Było zachować się jak trzeba,kiedy była taka możliwość.Dziwne,bo jak historia faktów pokazuje,gdzie Żydzi,tam zamieszki,awantury, knowania,powstania,wojny:(,,Kto ,się kogo żałuje….. .”Niewdzięczny naród!

 22. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Głupio zrobił nie wtedy a teraz. Jeśli przeprosił, to uznał własną winę, więc WINIEN! A parcha należy wyczesać i zdezynfekować tak czy owak. Wy tu natomiast zachowujecie się dokładnie jak PiS przyznając pełne prawo do istnienia na tym portalu żydowskiemu trollowi o ksywie @matka. Co to za filozofia to trudno pojąć. Zmieniamy rzeczywistość nie za pomocą jęków i podlizywania się komukolwiek a CZYNEM. W tym celu możemy naśladować obecną żydowską akcję depopulacji ludzkości. Albo ukraińską akcję Wołyń! Itp oczywiście. Jak by nie było zacząć należy od własnego podwórka, bez salutów, no może środkowy palec.

  1. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Dodam jeszcze, że pan Gliński obdarował żydowskich naukawców* w USA wysokimi grantami w projekcie opracowania bolszewickich zbrodni na Polakach, po czym IPN zaczął wysyłać do Stanów oryginalne archiwa dotyczące tych kwestii. W końcu kto wie lepiej o tych mordach niż sprawca, prawda!? Ale żeby im tam nie było smutno, to obdarował także nowojorskich klezmerów czyli żydowskich muzykantów w NY grantami na granie „Muzyki Pięciu Kultur”! Podobno te 5 kultur było w IIRP.

   I nie, to nie jest mój wymysł.

  2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   A piszę o tym po to, żeby było jasne skąd zakusy żydów co do IPNu, tam wciąż jeszcze są archiwa z czasu okupacji dokumentujący zbydlęcenie tego 'narodu wybranego’ przez diabła.

  3. Matka mówi

   Wiesz, że takie polskojęzyczne ściery, jak ty, to w czasie okupacji w najlepszym razie golono na łyso? W najgorszym, jak taki volksdeutsch czy inny kolaborujący wieprz symbolikę nazistowską propagował albo szmalcownictwem się trudnił (co ty byś bez wątpienia czynił), dostawał kulkę w łeb z wyroku sądu podziemnego.

   Ewentualnie, jakaś nadzieja w tym, że uznaliby cię po prostu za upośledzonego idiotę.

  4. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę parchu!

  5. Matka mówi

   Parchy to twoja mamusia, co najwyżej, miała. Kulturalnie nie powiem gdzie, ale pewnie wiesz, nazistowsko-banderowski obrońco hajlowania, SS i flag III Rzeszy.

  6. ( ˇ෴ˇ )~ mówi

   Zamknij mordę, parchu!

  7. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu póki możesz, bo dezynfekcja polin blisko. Zresztą nie tylko polin, kto wie, czy znów wam się uda.

  8. Matka mówi

   Najbliższa dezynfekcja, jaka cię może czekać, to dezynfekcja twoich zafajdanych gaci, mały Adolfie.

  9. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, śmieciu gudłajski!

 23. read more mówi

  Hello. remarkable job. I did not expect this. This is a splendid story. Thanks!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.