„To stawianie na głowie logiki systemu ochrony zdrowia”. Konfederacja o zaleceniu NFZ ws. wstrzymania planowych zabiegów [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
21

Podczas wtorkowej (9.03.2021) konferencji prasowej w Sejmie posłowie Konfederacji ostro skrytykowali zalecenie Narodowego Funduszu Zdrowia o ograniczeniu do niezbędnego minimum lub czasowego zawieszenia udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Zalecenie zostało wydane 8 marca na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, a jako powód podano „rozwój epidemii koronawirusa”. Zalecenie dotyczy zarówno diagnostyki, jak i planowych zabiegów operacyjnych.

Poseł Krzysztof Bosak wskazał, że w opinii lekarzy wstrzymanie świadczeń zalecane przez NFZ może mieć skutek śmiertelny. – Pozwolę sobie zacytować doktora Adriana Szkudlarka, który zwrócił uwagę na tętniaka tętnic mózgu. Jeżeli się nie operuje tego zaburzenia, to może ono w pewnym momencie skutkować śmiercią – powiedział Bosak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Czy rzeczywiście minister ma prawo decydować, że należy trzymać puste łózka i personel medyczny bez pracy po to, że gdy przyjdą pacjenci covidowi, żeby im udzielić pomocy, a wstrzymywać tych, którzy mieli zaplanowane zabiegi medyczne? To jest stawianie na głowie całej dotychczasowej logiki systemu ochrony zdrowia, która była budowana w ten sposób, że lekarze na bieżąco pomagają pacjentom, a nie wstrzymują się od pomocy – wskazał Bosak. – Apelujemy, żeby służba zdrowia powróciła do normalnego leczenia pacjentów – dodał.

Poseł Jakub Kulesza stwierdził, że rząd ma krew na rękach, ale udaje, że obrana strategia działa pomimo tego, że Polska jest na drugim miejscu w Europie, jeśli chodzi o przyrost zgonów, a wyprzedza nas tylko Bułgaria. Polityka rządu polega nie tylko na zamykaniu gospodarki, ale również na zamykaniu systemu ochrony zdrowia. Kulesza przypomniał o Deklaracji z Great Barrington, którą Konfederacja przedstawiała już w październiku 2020 roku.

ZOBACZ: Kompromitacja władzy! Konfederacja ujawnia kuriozalne odpowiedzi rządu ws. strategii walki z epidemią

– W tej deklaracji było wprost napisane, że lockdown, także lockdown systemu ochrony zdrowia, to lekarstwo gorsze od choroby, ponieważ przede wszystkim w wymiarze zdrowia publicznego przyniesie więcej szkód niż pożytku. I widzimy to na własne oczy – powiedział Kulesza.

– Ci ludzie brną ślepo w tę morderczą politykę i nie chcą się z tego wycofać! My mówimy: „Król jest nagi”, a oni myślą: „To są jacyś wariaci, cała reszta nam ufa, bo mamy cały aparat propagandowy, który mówi, że robimy tak jak się powinno robić”. Nie tak się powinno robić! Zamykanie po raz kolejny systemu ochrony zdrowia jest skandaliczne. Te wytyczne, aby odwoływać zabiegi, to są kolejne zgony – stwierdził Kulesza.

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Konfederacja

Zobacz też:

Katarzyna TS: Polacy do piachu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Krytyka tu nic nie da a tylko zdecydowane działania.

 2. Matka mówi

  Super, to krzyczcie dalej „OtwieraMy” albo wspierajcie szurów ze STOP NOP, robiąc sobie kampanię wyborczą po trupach. Bo przecież pandemia nie istnieje i jak nagle znowu szpitale zapchają się chorymi na Covid i umrze kolejny 45 tysięcy ludzi, to zdarzy się to w jakiejś innej rzeczywistości. A łóżka szpitalne, personel i sprzęt, wiadomo, można multiplikować w Excelu.

  1. kici kici KOCUR😻 mówi

   Rozumiem Matka że jak tylko ci pajace z dyplomami ogłosili że przyłbice dobre były ale pod Grunwaldem to Ty błyskawicznie przestałaś ją nosić i natychmiast założyłaś machę i to pewnie tę wyprodukowaną w firmie Kulczyk i spółka. Ale cóż Ty nie potrafisz myśleć samodzielnie, dla Ciebie ważne jest tylko to co powiedzą w tvn a poza tym to nie martw się po świętach Wielkiej Nocy pandemia zwolni aby ponownie zaatakować na Wszystkich Swiętych, później znów zwolni ale tylko do Bożego Narodzenia i tak przez kilkadziesiąt lat w kółko aż Żydzi całkowicie rozprawią się z katolicyzmem. A dużo im już do tego nie brakuje. I tyle w tym temacie.

  2. Matka mówi

   Nigdy nie nosiłam przyłbic, to raz. Od niemal początku mówiono, że przyłbice to bardziej rozwiązanie dla osób mających problemy z maseczkami i mniej chroni, to dwa. A trzy – wiesz koteczku, inteligentni ludzie wyciągają wnioski w oparciu o obserwacje czy badania, a że po roku Covidu wiemy już znacznie więcej, np. pojawiły się badania wyraźnie potwierdzające mniejszą skuteczność owych przyłbic, to i na tej podstawie wyciągają wnioski o konieczności zmian. Mniej inteligentnym natomiast wydaje się, że o wszystkim wiedzą od samego początku z poziomu klawiatury komputera – np., że to wszystko to spisek Żydów by katolicyzm zniszczyć.

  3. Ojciec mówi

   Masz rację, niech stoją puste, niech głupie goje wymierają.

  4. Matka mówi

   Po pierwsze, trzeba mieć mega kompleksy by pisać o sobie per „głupie goje”. Ale to typowe dla (faktycznie głupich) antysemitów – zawsze poczucie niższej wartości. Po drugie, co do wymierania – dzisiaj to kolejny dzień, kiedy zmarło prawie 400 osób na Covid.

  5. Rebih mówi

   @Matka, A ty swoje, bez zwracania uwagi na fakty i rozsądek. Dla ciebie masowe badania są wtedy, gdy jest ich mało, a kluczowym elementem leczenia jest wyro w szpitalu, a nie wyposażenie diagnostyczne i lecznicze, lekarstwa itd. Niedzielski postanowił udowodnić, że istnieje groźna pandemia zaostrzając represje. Dokładnie w ten sam sposób władze komunistyczne zaostrzały represje chcąc udowodnić, że istnieje kontrrewolucja, bo skoro nie istniałaby, to przecież represji nie byłoby. Jesteś nie tylko głupia i bezczelna, ale i nudna,

  6. Matka mówi

   Niedzielski postanowił udowodnić, że istnieje pandemia? To dla ciebie śmierć 45 tysięcy ludzi, obecnie po ok. 400 dziennie znowu (dla porównania, np. zawały to 40-50 osób dziennie) nie udowodniło, że istnieje pandemia? No to jesteś najzwyczajniej idiotą. I to nie jest bezczelne określenie, tylko fakt.

   A do leczenia chorych potrzebujesz zarówno łóżek, sprzętu, jak i personelu. Każde z nich ma swoje limity, do których przy takiej skali zachorowań będziemy się niedługo niebezpiecznie zbliżać.

  7. Maciej mówi

   tow.@Matka

   No akurat po trupach (najlepiej widoczne z końcem ub. r.), to wytyczyła jedynie słuszną drogę marszu, linia zjednoczonych tow. kolaborantów ponad podziałami – takie dzisiaj, jeszcze nie formalne ale już relnie, nowe PZPR. Wszystko, (wicie, rozumicie) dla utworzenia nowego, komuszego porządku świata, głoszonego już zupełnie oficjalnie, przez towarzyszy – vide np – https://www.youtube.com/watch?v=CxkviLQf5fk

   No i oczywiście jak każda rewolucja, tak i obecna, wymaga jakiegoś modus operandi. Tym razem rozpoczęta przez WHO kuriozalną zmianą definicji „pandemii”. No, a dalej idzie już jak z górki; wystarczy podtrzymywać panikę, izolować i szczuć na nieposłusznych jedynie słusznej linii partii, manipulować informacją (łącznie z rolą tutaj tow. Matki) i mamy kolejną powtórkę z historii…

  8. Matka mówi

   Maciuś, ależ ty masz nawalone w głowie – wszędzie komunizm, nowe porządki świata, PZPRy, towarzyszki. Weź ty chłopie, zamiast nabijać sobie głowę tymi pierdołami, powtórz lepiej biologię od klasy podstawowej.

 3. finka mówi

  Niedzielski właśnie ogłosił narodowy plan eutanazji, gdzie są przyzwoici polscy prawnicy, żeby Morawieckiego, Niedzielskiego i resztę tej ekipy postawić przed sądem. Mają krew na rękach tysięcy tych, którzy nie dostali się przez ich decyzje w porę do lekarzy i odeszli z tego świata, to rządzący z ekspertami stworzyli system, w którym niemowlętom udzielało się teleporad, ostatni efekt 4 mies. dziewczynka zmarła po takich poradach na sepsę.

  1. Matka mówi

   Przyzwoici prawnicy to się powinni zająć takimi trollami, jak ty. Paraliż służby zdrowia spowodowanej Covid to zasługa, właśnie takich ludzi, jak ty, rozpowszechniających brednie, że wirus nie istnieje albo że nie należy się szczepić. Macie krew na rękach.

   A śmierć tej dziewczynki akurat z teleporadą nie miała nic, hieno, wspólnego – tu chodziło o sepsę piorunującą – kilka godzin od objawów do śmierci. Do szpitala przyjętą ją niemal natychmiast po tej teleporadzie, w takich jednak przypadkach nawet w szpitalu są małe szanse na pomoc. Jest natomiast jedna rzecz, która z dużym prawdopodobieństwem mogła temu dziecku życie uratować – szczepienie przeciw pneumokokom, które odpowiadają za 70% przypadków sepsy u maleńkich dzieci, bardzo więc możliwe że również i u tej dziewczynki. Ale, niestety, jest wiele hien w internecie do tego skutecznie zniechęcających.

 4. Krzysztof mówi

  Tragedia! Ludzie umierają bo zostali odcięci od leczenia od zabiegów, operacji a rząd i telewizja podniecają się każdego dnia nad statystykami zakażeń. W życiu bym nie pomyślał że dożyje takich czasów takiego cyrku. Nawet mój lekarz rodzinny zwariował na punkcie ŚWIRUSA. Poszedłem do niego z wynikami gastroskopii i histop. aby wdrożył mi stosowne leki, zapytał mnie czy się szczepiłem, powiedziałem że nie i nie mam takiego zamiaru, no to skserował moje wyniki i odesłał do domu, powiedział że tego się nie leczy. Musiałem zarezerwować wizytę u gastrologa ale online i ten dopiero dobrał mi odpowiednie leki i zlecił kolejne badania na następną wizytę. Dramat!!! Co przezywają ludzie z poważnymi chorobami? Mogę wyobrazić co przeżywają mając świadomość werdyktu śmierci. Ten werdykt może dopaść każdego z nas.

  1. Matka mówi

   Ludzie umierają obecnie na Covid kilkakrotnie częściej niż np. na zawały (zawały 12 tys. rocznie, Covid 45 tys. rocznie). O chorobach układu trawiennego nie mówiąc. Ale to Covid jest dla ciebie „świrusem”, tak?

 5. Romek mówi

  Idiota, pogratulować debilizm

  1. Romek mówi

   Matka mówi, dwużydzianpolaka

  2. Matka mówi

   Romuś, przedstawiłeś się już wyżej, a teraz wypad stąd do szkoły, poprawnie nauczyć się zdania po polsku pisać, ty „niby prawdziwy Polaku” od siedmiu boleści.

 6. mario mówi

  Mordercy z żydo-PiS-u eksterminuja Polaków,to jasne.A żydek Bosak vel Jojko robi sobie na tym kampanię. Weź sie do roboty nieuku ,zdobądź wykształcenie i zawód a potem pokaż jakie masz osiągniecia bo narazie siedzisz w sejmie i pierdzisz w stołek jak koledzy z PiS-u,PO ,Razem itd!!!!

  1. Matka mówi

   Żeby taki głąb, pisać po polsku nawet nie potrafiący, łykający każdą brednię (nawet tę o Jojko) kogoś od nieuków wyzywał i radził zdobyć wykształcenie, to przecież już jest wyjątkowo śmieszna komedia.:)

 7. W K mówi

  Konfederacja nie jest wiarygodna w tej sprawie, ponieważ nie poparła kształcenia większej liczby polskich lekarzy i projekt obywatelski leży od 1,5 roku w sejmowej zamrażarce. Podpisało go ponad 160 tys. ludzi, lecz wszyscy tych ludzi lekceważą, a potem będą się dziwić, że ludzie głosują na lewicę, która była cwana i zebrała podpisy. Żadna ideologiczna sprawa, a głosy stracone. Jeśli prawica się nie nauczy, jak na prostych sprawach nie tracić głosów, będzie je tracić. Tymczasem na stronach Ministerstwa Zdrowia można przeczytać, że do Polski uproszczonym trybem uznawania kwalifikacji zawodowych sprowadzani są lekarze z zagranicy.

 8. tramp mówi

  Obserwuję i czytam to ujadanie osoby o ksywce matka – chyba to jest obojniak o wyrażnym zaniku genitalii
  zarówno męskich jak i żeńskich.porponuję lekturę o Wielkim resecie Klausa Schwabe kolejnego niemieckiego
  sępa propagandy i dopiero wtedy może przejrzysz na oczy babo-chłopie,bo odszczekujesz wszystkim niczym osaczony kundelek ,po niewybrednym języku widać,że jesteś jeszcze stosunkowo młodym osobnikiem.
  Wszystkim życzę zdrowego rozsądku i czujnej intuicji bo wisi nad nami grożba światowego zniewolenia.
  Pseudo panemia to zaledwie przygrywka do dalszego upadlania ludzi-czeka nas świetlana marksistowska
  sielanka.
  Teraz kilka faków:
  1.od ratownika med. mają prikaz robienia po kilka testów od tego samego pacjenta-stąd zawyżone statystyki zakażonych
  2. Pacjent ma pozytywny wynik testu czyli ma Sars Cov 19 dalszych badań rozpoznania się nie robi choćby
  miał stan przedzawałowy,przewylewowy itp,itd.
  3. już z codziennych raportów zniknęły rozpoznania/choroby współistniejące a także zgony spowodowane
  tymi schorzeniami-więc statystyki są naciągane.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.