Katarzyna TS: Polacy do piachu

minister zdrowia Adam Niedzielski/ fot. screen
44

W poniedziałek wieczorem (8.03.2021) resort zdrowia podał dwie bardzo ważne informacje. Pierwsza to taka, że minister zdrowia Adam Niedzielski wydał rozporządzenie dotyczące teleporad. – Teleporada nie będzie już standardem dla dzieci do 6 roku życia, pacjentów z chorobami przewlekłymi w przypadku pogorszenia lub zmiany objawów, podejrzenia choroby nowotworowej i tych, którzy po prostu chcą być zbadani osobiście – napisał na Twitterze Niedzielski. Rozporządzenie wejdzie w życie 15 marca. Pełny tekst TUTAJ.

O ile informacja dotycząca teleporad pozwalała mieć nadzieję, że Niedzielski w końcu zauważył, iż odcięcie Polaków od leczenia prowadzi do nieuniknionej hekatomby, o tyle druga informacja dowodzi, że minister zdrowia nie ma żadnych skrupułów, aby posłać kolejne dziesiątki tysięcy Polaków do piachu. Co to za informacja? Oto ona: W związku z rozwojem epidemii koronawirusa, na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak wyjaśniono na stronie NFZ, ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych oraz dużych zabiegów torakochirurgicznych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, nefrektomii i histerektomii.

– Jednocześnie wskazujemy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki – pisze NFZ szyjąc sobie dupochron na wypadek, gdyby rodziny ofiar tego zalecenia chciały oskarżyć tę instytucje o działanie na szkodę pacjenta. Pełna treść zalecenia TUTAJ.

Zalecenie NFZ z 8 marca 2021 roku jest kopią zalecenia z 14 października 2020 roku (obowiązywało do 5 stycznia 2021), również wprowadzonego na polecenie ministra Niedzielskiego. Ale pierwsze zalecenie NFZ tego typu zostało wydane jeszcze za poprzedniego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. 15 marca 2020 roku NFZ zalecał ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego. Dopiero w maju szpitale zaczęły stopniowo wznawiać realizację planowych zabiegów.

Obecne zalecenie jest więc TRZECIM zaleceniem odcinającym Polaków od diagnostyki i planowych operacji. Efekty poprzednich zaleceń to ponad 75 tys. nadmiarowych zgonów licząc do średniej z ostatnich pięciu lat, z czego ok. 5 tysięcy to zgony na covid. A zatem to nie covid odpowiada za tę hekatombę, ale tzw. dług zdrowotny, czyli sytuacja, w której zaprzestanie leczenia prowadzi do coraz większej liczby zgonów. Na początku sytuacja wydaje się niegroźna, ale z czasem zaniedbania stają się nie do odrobienia. Do tego dochodzi lęk pacjentów przed zakażeniem zabójczym wirusem wdrukowany im przez media i polityków. Efekt jest taki, że chorzy zwyczajnie boją się udać do lekarza i umierają, chociaż przy normalnie działającej służbie zdrowia zostaliby uratowani.

– Pamiętam jak w kwietniu 2020 r. – przebrani w fizelinę, przyłbice na twarzy, maski na ustach i nosie, rękawiczki winylowe na rękach, śmierdzący od oparów płynów dezynfekcyjnych – klęliśmy na pustych korytarzach z niektórymi kolegami na temat narastającego długu zdrowotnego. Oczywiście słowa jakie padały nie nadają się do powtórzenia – skomentował najnowsze zalecenie kardiolog Paweł Basiukiewicz.

– Pamiętam jak firmy gastronomiczne podczas „hard lockdownu” przywoziły z dobrego serca jedzenie do naszego szpitala. Nikt nic nie robił,  po SORze hulał wiatr, na oddziałach zbijaliśmy bąki, ale był dowóz kalorii i oklaski.  Do tej pory nie rozumiem – pisał Basiukiewicz w sierpniu 2020 roku. To był komentarz do sytuacji, gdy jeszcze nie było szpitali tymczasowych, a władze opowiadały o bohaterskiej walce medyków i wypłaszczaniu krzywej. Teraz szpitale tymczasowe już są, a minister Niedzielski zapewnia, że cały czas zachowywany jest bezpieczny bufor łózek, chociaż zwiększa się liczba hospitalizacji. O utrzymywaniu buforu słyszeliśmy też podczas tzw. drugiej fali epidemii. Covidocentryczna służba zdrowia nastawiona jest na przyjmowanie jednego rodzaju pacjentów. Reszta może zdechnąć pod płotem, a potem i tak powie się, że to ukryty covid.

Zwracam się teraz do tych, którzy twierdzą, że tak trzeba, bo jest pandemia, więc należy zacisnąć zęby i wytrzymać: Ile jeszcze mają wytrzymać osoby czekające na diagnostykę i operacje, które po raz kolejny zostały zostawione bez pomocy? Dziesiątki tysięcy już nie doczekały, a kolejni trafiają do kolejki, której końca nie widać. Jak długo ma trwać taka sytuacja? Aż wymrą wszyscy chorzy? Koronawirus nie zniknie, a obsesja na jego punkcie zabija więcej ludzi niż on sam. Właśnie rozpoczęła się trzecia odsłona akcji pt. „Polacy do piachu”.

A co na to „emerytowany zbawca narodu” Jarosław Kaczyński? Czy nie widzi, co wyprawia rząd „dobrej zmiany”? Czy nie dostrzega, że sposób działania, który doprowadził do hekatomby Polaków, jest nadal realizowany z żelazną konsekwencją? Czy w ogóle zdaje sobie sprawę, do czego prowadzi tzw. walka z pandemią? A może zajmuje się wyłącznie rozgrywkami wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, a cała reszta mało go interesuje? Czy prezes Prawa i Sprawiedliwości ma jeszcze jakiś kontakt z rzeczywistością?

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Lockdown zabija

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Republikanin mówi

  Można zadać jeszcze dwa pytania: Czy może „emerytowany zbawca narodu” w pełni popiera budowę nowego porządku Polski, w którym nie ma miejsca dla starych i chorych? A może, podobnie jak inny „wielki” państwowiec, Adolf H, uznał, że skoro naród go nie lubi i nie akceptuje, to na pohybel z takim narodem?

  To jeszcze jedno pytanie: a może to jest z dobroci serca władzy akcja ratowania ZUSu? Jak tak dalej pójdzie, za dwa-trzy lata ZUS zacznie przynosić zyski!

 2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Wypraszam sobie! Jest marzec i miłośnik zwierząt, pan Kałczyński* zajęty jest zaspakajaniem swojego kota.

 3. Maksio mówi

  Nasz rząd kopiuje rozporządzenia z Berlina. Ale w kwestii praworządności nie przyjmuje wyroków TSUE. Wystarczy spłoszyć parę byczków, żeby całe stado szaleńczo ruszyło z kopyta przez prerię aż do utraty tchu. Ale przynajmniej wiadomo na kogo nie głosować za dwa lata…

  1. Gadoch mówi

   A na kogo głosować? Takiej partii, PO prostu, jeszcze nie ma!!!

 4. Marcin Malik mówi

  Katarzyna Treter-Sierpińska – patriotyczna z ciebie dupcia, która chce dobrze dla Polaków. Pisz dalej, choć prawda to niebezpieczne zajęcie. Polecam ci moje artykuły o Covid-19 w dziale POLITYKA PRAWDY, a może dowiesz się czegoś nowego. Wprawo.pl nie chce mieć ze mną nic do czynienia z jakiegoś powodu.

  1. Republikanin mówi

   Przeczytaj swój post ze zrozumieniem, o ile je masz, to może zrozumiesz, dlaczego wprawo.pl nie chce mieć z Tobą nic do czynienia.

   Sam sobie wystawiasz świadectwo.

 5. Rebih mówi

  Kaczyńskiemu w przeszłości wystarczało zawsze tłumaczenie, że „podstawili mu śpiocha”. To była mantra, które zawsze zdejmowała z niego odpowiedzialność. Ta mantra może przestać działać, ale na pewno znajdzie sobie inną. Beton PiS jest nieskończenie głupi, jest zainteresowany tylko uratowaniem swojej mitologii o Morawieckim palącym żywcem całe oddziały ZOMO-wców przy użyciu własnoręcznie zrobionych „koktajli Mołotowa” i o Kaczyńskim zawsze przewidującym wydarzenia na dwie kadencje do przodu i kompromitującym się raz po raz tylko po to, by osiągnąć swoje dalekosiężne cele.

 6. Matka mówi

  „Efekty poprzednich zaleceń to ponad 75 tys. nadmiarowych zgonów licząc do średniej z ostatnich pięciu lat, z czego ok. 5 tysięcy to zgony na covid”

  Bezczelna, zakłamana kobieto – 42 tys. na Covid(nie 5 tys.), 20 tys. zakażonych Covid z inną przyczyną zgonu. 12 tys. nie zakażonych Covid z inną przyczyną zgonu. Tak to wygląda.

  Dziennie na Covid umiera 400 ludzi (dane z dzisiaj, dla porównania, zawału to 50 ludzi). O Covidzie pani Katarzynka pisze „ludzie od zawsze umierali na choroby zakaźne), a teraz krzyczy, że „Polacy idą do piachu”? Co za bezczelny, wyjątkowy cynizm.

  1. Adam T mówi

   PseudoMatko- skad ty trollu pisowski oplacany za pieniadze zrabowane podatnikom bierzesz te dane – nawet wg statystyk podawanych przez ministerstwo na covid- srovid bez chorob wspolistniejacych umarlo 5 tys. osob , co i tak jest manipulacja, bo na jakiej podstawie stwierdzono ze przyczyna zgonu byl koronawirus? TestuPCR ktory jest niewiarygodny, te osoby rownie dobrze.mogly umrzec na grype czy ludzkiego metapneumowirusa ktory jest grozniekszy niz koronawirus a pod katem obecnosci ktorych to patogenow.nikt nie bada! Bo wszystkie.konowaly skupily sie wylacznie na covidzie

  2. Matka mówi

   Widzę, że mamy do czynienia z większym jełopem, który nie może zrozumieć, że zgon na Covid osoby szczupłej czy zdrowej jest takim samym zgonem na Covid jak zgon na Covid osoby otyłej lub np. z nadciśnieniem (choroby współistniejące). Więc 45 tys., ćwoku, a nie 5 tys.

   A na jakiej podstawie stwierdzono – na bazie testu i na bazie obserwacji objawów typowych dla Covid, które spowodowały stan, który z kolei doprowadził do śmierci. Więc nie, nie mogła to być równie dobrze grypa czy np. wypadek komunikacyjny.

  3. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu!

  4. Matka mówi

   Parchy to ma twoja mamusia. Nie napiszę gdzie, żeby nie siać zgorszenia.

  5. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   „20 tys. zakażonych Covid z inną przyczyną zgonu” tych tez wypisali lekarze ? Czy może tylko to twoje urojenia , bo zrobiłeś pod siebie ze strachu. To dobrze , dodaj wszystkie nadmiarowe zgony do covida i kup sobie pampersa na tyłek. Nawet gdybys dopisał i ze 200 tys , to nikogo tu nie przeraża . Tępa propaganda to w sam raz dla takich niedojd umysłowych .

  6. Matka mówi

   @Arek

   „20 tys. zakażonych Covid z inną przyczyną zgonu” tych tez wypisali lekarze ? Czy może tylko to twoje urojenia ,”

   Tak, przygłupie. To również wpisali lekarze. Zapewne taki osioł, jak ty, nie wie w ogóle, jak wygląda stwierdzenie przyczyn zgonu w Polsce i stąd zadajesz takie głupie pytania.

   I nie, idioto, nie dopisuję tych 20 tys. zakażonych Covid z inną przyczyną zgonu do zgonów na Covid. To jest natomiast piękny przykład, jakimi błaznami są różne „Areczki”, co to wypisują w Internecie, że każdy u kogo wykryto Covid miał Covid jako przyczynę zgonu wpisaną.

  7. Arek mówi

   @ matka sierot po Stalinie
   Nie popisuj się już znajomością statystyk ( bo sam sobie interpretujesz liczby przez nikogo nie kwalifikowane jako covid). Pisz zażalenia do MZ , może Syntezator Mowy podrzuci ci jakieś nowe dane ( i skoryguje np 5 tys covidowych śmierci). Podrzuć nam odpowiedz z „ nowymi” liczbami , do tego czasy twoje popisy debilizmu zostaw niedojdo dla siebie i kumpli z Razem. Siedź niedojdo w piwnicy , opowiedz towarzyszom z jaczejki jak się chronisz. Tu nikt się nie boi ani covida , ani twoich uplawow myślowych. Szkoda twojego czasu czerwoncu.

  8. Matka mówi

   „bo sam sobie interpretujesz liczby przez nikogo nie kwalifikowane jako covid”

   Kwalifikowanych jako Covid przez lekarzy, którzy wykonali testy i obserwowali chorobę, w tym właśnie objawy typowe dla Covida, które spowodowały śmierć. I uznawanych za prawidłowo sklasyfikowanych przez specjalistów, służby medyczne, polskie czy światowe.

   A że mały, przygłupi Areczek, siedzący przy klawiaturze i piszący, że nie uznaje rzeczywistości, ich tak nie kwalifikuje, to naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia.

  9. Arek mówi

   @ matka sierot po Stalinie
   Lekarze prawidłowo kwalifikują jako covid tylko w statystykach MZ ich nie ma, stad przygłupek internetowy z Razem ich dodaje i obwieszcza światu ( w glorii postępów okrągłej ziemi). Ty się słyszysz w ogóle? Nie potrafisz napisać paru zdań z trybie zapytania publicznego i wzbogacić te rewelacje , uzupełniając statystyki ? Oczywiste jest , ze szkoda ci na to czasu ( bzdury wyssane z palca nie bronią się żadnymi liczbami pod którymi ktoś się podpisze z imienia i nazwiska).

  10. Matka mówi

   @Arek

   „Lekarze prawidłowo kwalifikują jako covid tylko w statystykach MZ ich nie ma,”

   Ale wiesz, amebo, że statystyki 46 tys. zgonów na Covid to są właśnie na podstawie przyczyn zgonu wskazanych przez lekarzy? A nie ja je mailem do MZ np. wysłałam? Boże, ale z ciebie wyjątkowy kretyn…

  11. Matka mówi

   @MAciej

   Maciuś, przeczytałeś już mój komentarz odnośnie, znowu tu wrzucanego, off-guardiana i tych fake newsów dot. Mullisa i WHO? Nieźle się dałeś zrobić w ciula, łykając te kity, co nie?:)

  12. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Wasze towarzyszko haggady, czyli propagandowe bajki dla gojów trudno nazwać komentarzem (nie dyskredytując tego słowa w cywilizowanym świecie).

  13. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   „Bezczelna, zakłamana kobieto” – ależ ciśnienie podskoczyło na kilka oczywistych stwierdzeń. Proszę się zwrócić do ministerstwa prawdy o nowe wytyczne, bo obecna propagandowa narracja już się powszechnie rozsypuje.

   Dlatego nie dziwię się, że towarzyszkę Matkę doprowadzają te proste konstatacje do rozstroju nerwowego – no bo do czego się tu teraz odnieść, kiedy nawet samo WHO przyznaje, że testy PCR tworzą fałszywie dodatnie wyniki, co odpowiada za całą dotychczasową manipulację wynikami zgonów na covid.

  14. Matka mówi

   Mnie ciśnienie nie skacze, za wielu tu się już różnych kretynów naoglądałam, by się tym przejmować. A jak widzę propagandę w stylu Urbana czy Goebbelsa, to nazywam ją adekwatnie.

   Biedny Maciuś myśli, że wszystkie statystyki są sfałszowane i że osoba z nadciśnieniem czy otyła, która zmarła na Covid, to tak naprawdę wcale na niego nie zmarła, bo była otyła i miała wysokie ciśnienie. Cóż, Maciuś, twój problem, ale niewesołe jest życie kretyna.

  15. Wolny mówi

   Mam nadzieję, że masz chłodzoną klawiaturę faszysto. Spalisz sobie palce na standardowej. Ile od wiersza??? Wiesz, że nie jesteś anonimowy w sieci?

  16. Matka mówi

   Nikt nie płaci za rozmowy z takimi kretynami, jak ty, nawet grosza od wiersza, również nieanonimowy w sieci pajacu.

  17. Maciej mówi

   tow. „Matka”

   Coś się wam towarzyszko zupełnie pokićkało. Akurat tow. Urban, jako rzecznik prasowy Rady Ministrów PRL w czasie lockdownu stanu wojennego, robił dokładnie to, co obecnie wy obecnie tow. Matka. Na komuszych szkoleniach wam tego nie mówili ?

   Oczywiście, że statystyki są niewiarygodne, kiedy ich bazowy parametr, jakim jest ustalanie obecności covid, daje fałszywie pozytywne wyniki, co 14 grudnia ub. r. podało WHO, a sam wynalazca procesu PCR, dr Kary Mullis potwierdził, że nie jest to narzędzie diagnostyczne.

  18. Matka mówi

   @Maciej

   Wszystko ci się pop….ło, Maciusiu. A z rzekomego stwierdzenia WHO i Kary’ego Mullisa już się wyżej pośmiałam. Łykasz każdy kit krążący na jakichś śmieciowych portalach, to nie dziwota, że rzeczywistości nie ogarniasz.

  19. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Mało to interesujące z czego śmieją się komuszy towarzysze niezależnie, czy przed, w trakcie, czy po szkoleniach. A nawet w życiu prywatnym.

  20. Matka mówi

   @Maciej

   Maciuś, to może jednak bardziej dla ciebie będzie interesujące dlaczego robisz z siebie takiego debila łykając rosyjskie fake newsy o Mullisie czy rzekomym stwierdzeniu WHO?

  21. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   No tak, dla towarzyszki wszystko co nie pasuje do covidiańskiej oficjalnej propagandy (haggady) jest fake newsem – tak jak za PRL wszelka krytyka marksizmu albo komunizmu. Zmieniły się tylko UBeckie pałki: wtedy łamano nimi kości, dziś wali się „debilami”.

  22. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu!

  23. Matka mówi

   Spokój tam, głupku. Bo pielęgniarka przyjdzie zastrzyk zrobić.

  24. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Już ci Chińczyk zrobił analny test na covid , stad jesteś na takim haju. Trzy maski na mordę, pampers na tyłek i poszol won na forum GW.

  25. Matka mówi

   @Arek

   Nie sądź innych po sobie, Arusiu, co do doznań jakie ktoś ma po wsadzaniu czegoś w tyłek. Jak wydaje ci się, że po takiej „zabawie” jest się na haju, to pogadaj sobie z kolegami na pewnych innych forach, tam się zrozumiecie.

  26. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę parchu!

  27. Matka mówi

   Cisza tam, przygłupie, bo w pasy cię zapną.

  28. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu!

  29. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Nieprzyjemne te testy analne? To trudno , musisz cierpieć dla nauki , okragloziemco z płaska główka. Chińczyk specjalnie dla takich debili będzie w ich d…. szukał covida.
   Dla mnie o śmiech z komunistów chińskich , ich wojen z wroblami, szczurami etc. Dla ciebie to nabożeństwo zwycięstwa nad covidem po Wuhan . Super zwycięstwo , super test , glabie z Razem pałętający się po tym forum jak smród po gaciach

  30. Matka mówi

   Jak burek, w jednym tonie tylko szczekać potrafi. Daj jeszcze głos!:)

  31. Gadoch mówi

   O Matko, jeszcze nadajesz? A skąd? Można wiedzieć? Bo Polska Ciebie nie interesuje! PASOzyd?

 7. Matka mówi

  Jak burek, w jednym tonie tylko szczekać potrafi. Daj jeszcze głos!:)

  1. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Tak ci się w główce poprzestawiało po chińskich testach analnych? Co tydzień na testowanie, okragloziemce z Razem. Aż mu rozum wróci z d… do głowy.

  2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu!

 8. ANTY LEWAK I ANTY SEMITA mówi

  Uwaga! Uwaga! Nadaje Matka co ma usta w poprzek.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.