To już pewne. Andrzej Duda zwycięża w wyborach! PKW podała wyniki

1

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła wyniki wyborów prezydenckich prawie z wszystkich komisji. Reelekcję zapewnił sobie Andrzej Duda i jest to już przesądzone.

Mamy cząstkowe i nieoficjalne wyniki. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc. – podczas konferencji prasowej przekazał przewodniczący PKW,sędzia Sylwester Marciniak i wskazał, że na chwilę obecną brakuje znajdujących się w systemie 5 protokołów okręgowych komisji wyborczych zatwierdzonych przez PKW.

– To Katowice (są w systemie), Nowy Sącz, Olsztyn, Szczecin oraz Warszawa. Wtedy – zgodnie z prawem – Państwowa Komisja Wyborcza ustali wyniki wyborów prezydenckich – zaznaczył. Dodał, że w systemie jeszcze nie figuruje 9 protokołów zagranicznych.

To Bruksela, Londyn oraz Manchester. Te komisje nie wiedzą, kiedy uda się je wprowadzić: czy za godzinę, dwie, trzy. My również, dlatego musimy poczekać na te wyniki, ale chcę zaznaczyć: nie wpłyną one już na ostateczny wynik – dodał przewodniczący PKW.

W związku z tym, że PKW posiada wyniki z 99,97 proc. obwodów można podać niemal ostateczne wyniki wyborów, w których bez wątpienia zwyciężył Andrzej Duda.
Ogłaszam, że wynik 10 394 843 głosów, czyli 51,21 proc., otrzymał Andrzej Duda. Wynik 9 901 371 głosów, czyli 48,79 proc., otrzymał Rafał Trzaskowski – mówił Sylwester Marciniak. Jednocześnie podał, że frekwencja wyborcza wyniosła 68,12 proc.

Zobacz także:

Marsz Wołyński we Wrocławiu [PEŁNA RELACJA]. Przemówili Świadkowie ludobójstwa. Polacy płakali, urzędnikom z łapskami w kieszeni nie drgnęła powieka

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. MACIEJ mówi

    Przynajmniej mamy złudzenie, że ideologia LGBT+ nie przejdzie tak łatwo…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.