Szykuje się wysoka frekwencja. Rekordowa liczba elektronicznych wniosków i nietypowe zachęty prezydentów miast

Ruch Kontroli Wyborów/ fot. facebook
3

– Zakończyliśmy przyjmowanie elektronicznych wniosków składanych online o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców. Ta usługa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, już na etapie wyborów samorządowych skorzystało z niej około 45 tys. osób. Natomiast to, co stało się w ciągu ostatniego miesiąca, przerosło nasze oczekiwania. Łączna liczba wniosków złożonych online przekroczyła 265 tys., przy czym blisko 220 tys. to wnioski o dopisanie do spisu wyborców, a 45 tys. do rejestru wyborców – powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Oznaczać to może, że w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października, do urn pójdzie rekordowa liczba obywateli. O to by frekwencja była wysoka w nietypowy sposób zabiega prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Jeżeli frekwencja osiągnie 60 procent, mieszkańcom obiecuje darmowe atrakcje w wybranych miejskich instytucjach.

Prezydent miasta rzucił wyzwanie swoim mieszkańcom, na swoim oficjalnym profilu na portalu społecznościowym zachęca do wzięcia udziału w wyborach i do pobicia rekordu frekwencji w nadchodzącym głosowaniu. Z podobnym apelem, zachętą do głosowania zwrócili się do swoich mieszkańców również prezydenci Warszawy, Gdańska, Poznania i Sosnowca – dla lokalnego portalu wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik magistratu w Rybniku.

Przeczytaj także:

Zbiórka na wsparcie dla Jacka Międlara i portal wPrawo.pl

Oszołomy, wygibasy i głos rozsądku. Debata w Polsacie nt. klimatu i środowiska [WIDEO]

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Spostrzegawczy mówi

    Mam nadzieję, że to młodzi wyborcy wyciągnęli wnioski z majowej absencji w wyborach i wespra teraz czynnie Konfederację, gdyż wśród młodych właśnie Konfederacja bije rekordy popularności. Tak trzymać ! I nie dawać się podpuszczac różnym sayanim czyli żydowskim agentom wpływu, którzy będą za wszelką cenę próbowali na różne sposoby odciągnąć od głosowania, a sami pójdą skrycie i zagłosują na partie kanciastego stołu.

  2. Jaca mówi

    Też bym tak chciał, ale sorry, czarno to widzę, oglądałem ostatnio EmisjaTV na YT na temat ile przypadkowi Polacy zapytani na ulicy wiedzą na temat Konfederacji- krótko mówiąc ręce mi opadły.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.