Szumowski na nowym stanowisku. Będzie nadzorował sieć ośrodków prowadzących badania kliniczne produktów leczniczych i wyrobów medycznych

minister zdrowia Łukasz Szumowski/ fot. Twitter
10

Pod koniec kwietnia 2022 roku były minister zdrowia Łukasz Szumowski został powołany na stanowisko reprezentanta krajowego w POLCRIN, czyli krajowej sieci ośrodków prowadzących badania kliniczne produktów leczniczych i wyrobów medycznych, będącej częścią ogólnoeuropejskiej Europejskiej Sieci Infrastruktur Badań Klinicznych (European Clinical Research Infrastructure Network- ECRIN).

Sieć ECRIN jest organizacją typu non profit, która powstała, aby promować i ułatwiać prowadzenie międzynarodowych badań klinicznych w Europie. Jej działalność skupia się na badaniach klinicznych zainicjowanych przez sponsorów akademickich, a także przez małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora biotechnologii i wyrobów medycznych. Instytucją reprezentującą Polskę w ECRIN została Agencja Badań Medycznych. Celem działania organizacji jest rozwój badań klinicznych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem promocji innowacji, konkurencyjności i jakości w badaniach klinicznych zainicjowanych przez badaczy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako minister zdrowia Szumowski jest odpowiedzialny za odpowiedzialny za paraliż służby zdrowia podczas lockdownu w 2020 roku. Po odejściu ze stanowiska szefa MZ, a następnie rezygnacji z mandatu poselskiego, 1 kutego 2022 roku Szumowski został dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowego Instytutu Badawczego. Ze względu na groźby zwolnienia z pracy niezaszczepionych pracowników tej jednostki, poseł Grzegorz Braun podjął interwencję, podczas której Szumowski zachowywał się w sposób aroganci i agresywny. Odmówił też zbadania alkomatem.

ZOBACZ: Szumowski zaatakował asystenta Brauna! Interwencja poselska w Narodowym Instytucie Kardiologii

Efektem zamknięcia służby zdrowia w ramach tzw. walki z pandemią, którą zapoczątkował minister Szumowski i kontynuował minister Niedzielski, jest prawie 200 tysięcy nadmiarowych zgonów. Ani Szumowskiego, ani Niedzielskiego nie spotkały z tego tytułu żadne konsekwencje. Wprost przeciwnie. Jeden obejmuje kolejne prominentne stanowiska, a drugi otrzymał nagrodę „Wizjoner Zdrowia”. To jest plucie w twarz ofiarom ich decyzji!

Źródło informacji: termedia.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: SKURWYSYŃSTWO!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  To nie jest plucie w twarz ofiarom, lecz pokaz siły i groźba w kierunku tych, którzy żyją: możemy zrobić z wami co chcemy, a pieniędzmi, które wam zrabujemy podzielimy się w gronie „wierchuszki”.

 2. George mówi

  Coś takiego! „Pijak ucieka” vel Szumowski musi mieć niesamowite plecy! Ciekawe czy on aby nie jest koszerny?

 3. Rebih mówi

  @George W każdym razie te jego wyłupiaste oczy z fałdą mongolską od samego początku PiS próbował zatuszować „przemęczeniem”. Ponadto charakterystyczna, jakby opuchnięta twarz i rude włosy (często spotykane u Żydów jako skutek hodowli wsobnej) też sugerują koszerne pochodzenie. Chociaż opuchlizna może być też skutkiem nadużywania alkoholu.

 4. Jozef mówi

  Pijak, zlodziej, klamca i polskojezyczny morderca!

 5. Anty mówi

  Chciałbym go lepiej opisać niż Józef no ale lepiej się nie da!

 6. W K mówi

  Ludobójstwo na Polakach popłaca. Ukraińcy korzystają z ludobójstwa na Polakach. Bohater artykułu korzysta z ludobójstwa na Polakach.

 7. MAREK mówi

  Zbrodniarz, kłamca, zdrajca, pijak to wizytówka wielkiej magdalenkowej koalicji zdrady Narodu Polskiego. Jego ekscelencja Z z Kijowa zapowiedział budowę drugiego Izraela, więc polskojęzyczne sługi szykują sprawdzonych degeneratów do realizacji tego zadania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.