Zełenski o wysłaniu misji NATO na Ukrainę: „Nie rozumiem tej propozycji. Nie jest nam potrzebny konflikt zamrożony na terytorium naszego państwa”

Wołodymyr Zełenski/ fot. screen
6

W niedzielę (27.03.2022) prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu rosyjskim mediom niezależnym. Odnosząc się do propozycji Jarosława Kaczyńskiego, aby na Ukrainę wysłać pokojową misję NATO, Zełenski oświadczył, że „nie rozumie do końca tej propozycji”.

– Nam nie jest potrzebny konflikt zamrożony na terytorium naszego państwa. Dlatego podczas naszego spotkania z kolegami z Polski wyjaśniłem to i rozumiem, że oni kontynuują swoją retorykę. Na szczęście, albo na nieszczęście, na razie to nasze państwo, nasi obywatele, a ja jestem prezydentem. I na razie to my będziemy podejmować decyzje, czy jakieś siły tutaj będą, czy nie – powiedział prezydent Ukrainy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zełenski poinformował też, że jest gotowy zaakceptować status neutralności Ukrainy jako jeden z punktów umowy pokojowej z Rosją. – Chcę zakończyć tę wojnę, nie chcę setek tysięcy ofiar. Nie brałem więc pod uwagę ataku, ani na Donbas, ani na Krym, ponieważ rozumiem, ile tysięcy naszych ludzi by umarło i jaka byłaby cena tych terytoriów, nawet gdyby zostały odzyskane – oświadczył.

Okazuje się więc, że misji pokojowej na Ukrainie nie chce ani NATO, ani USA, ani prezydent Ukrainy. Jednak dziwi to, że Zełenski dopiero teraz odcina się od tego pomysłu, chociaż został on publicznie przedstawiony w Kijowie dwa tygodnie temu. Wygląda to tak, jakby prezydent Ukrainy dał zielone światło Kaczyńskiemu, a gdy pomysł nie wypalił, umył ręce i odciął się od sprawy. A Polska wyszła na podżegacza prowokującego wybuch III wojny światowej.

Przy okazji, czy ukrainofile zapatrzeni w Zełenskiego jak w święty obrazek, pójdą teraz po rozum do głowy? W końcu wiadro zimnej wody na głowy wylał im ich idol. Oby nauka nie poszła w las.

Źródło cytatów: Twitter, rmf24.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zastaw się, a postaw się

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Żełeński ma coraz mniejsze pole manewru. Zbrodnie wojenne za które jest odpowiedzialny mogą spowodować, że USA ani EU nie będą mogły dać mu schronienia. Zatem musi eskalować wojnę bez względu na liczbę ofiar. Wtedy ma szansę na zawarcie z Rosją układu gwarantującego mu bezkarność.

 2. Misiek13 mówi

  Zelenski,kiedy przeprosisz Polakow zaludobojstwo dokonane na Narodzie Polskim na Wolyniu?????

 3. z-k mówi

  Dostał pan prezes po łapach za swoje banderofilstwo. Niestety dostaniemy wszyscy i to mocnego kopa. Wygrany będzie Tusk, Budka i pozostałe brejzy a ta wojenna ustawka szachrajskiej międzynarodówki i rezunofilstwo PIS spadło im z nieba jak manna

 4. "batko nasz Bandera....." mówi

  Uprzejmy ten Zełenski. Mógł przecież powiedzieć panu Naczelnikowi „idzi w h…” i było by krócej i modnie i poprawnie.

 5. Shadow mówi

  Cała „elyta” pokazała swoją miałkość i prymitywizm, do tego jawne dążenie do działań narażających bezpieczeństwo Polski i Polaków. Wszyscy won, nie wiem czy nadajecie się nawet na czyścibutów błazny, a te prymitywy rządzą prawie 40 mln. krajem.

 6. W K mówi

  Poliniaku z Ukropolin, kto cię jeszcze … zadowoli?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.