Odnaleźli szczątki ofiar niemieckiego mordu w Wiźnie. Nęka ich Żydowska Komisja Śledcza. Kto chce zastraszyć członków Stowarzyszenia Wizna 1939? [WIDEO]

Stowarzyszenie Wizna 1939/ fot. screen
23

Żydowska Komisja Śledcza, reprezentowana przed łódzkiego adwokata Wiktora Cellera, oskarżyła członków Stowarzyszenia Wizna 1939 o antysemityzm, obrażanie uczuć religijnych i kradzież kosztowności z grobu. Chodzi o prace poszukiwawcze prowadzone przez stowarzyszenie, których rezultatem było odnalezienie w październiku 2019 roku szczątków ofiar niemieckiego mordu w Wiźnie w 1941 roku. W leju po bombie znaleziono spalone ludzkie kości oraz łuski od amunicji. Najprawdopodobniej są to kości Żydów zamordowanych przez Niemców po wkroczeniu do miasteczka. Ekshumacji i badaniu szczątków sprzeciwił się naczelny rabin Polski Michael Schudrich

ZOBACZ: Rabin Schudrich blokuje ekshumację szczątków Żydów zamordowanych przez Niemców w Wiźnie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak obecnie wygląda miejsce, w którym znaleziono ludzkie kości? Dół jest zasypany i oznaczony palikami. Prezes Stowarzyszenia Wizna 1939, Dariusz Szymanowski, zwrócił się do Instytutu Pamięci Narodowej z pytaniem, czy podjęto jakieś działania w tej sprawie. Okazało się, że IPN zalecił sprawdzenie, czy faktycznie chodzi o szczątki ofiar narodowości żydowskiej oraz nakazał podjęcie działań zmierzających do wpisania obiektu do ewidencji grobów wojennych.

– Moim zdaniem są to przygotowania do zrobienia tu miejsca pamięci. Jak jest sprawa ważna, to działania podejmuje się od razu, po tygodniu, po dziesięciu dniach, tak jak tutaj. To jest ważna sprawa. A jak jest sprawa mało ważna, np., żołnierze z 1920 roku, to sprawa leży, czeka, to liczy się w miesiącach  – mówi Szymanowski.

ZOBACZ: IPN i Konserwator Zabytków wstrzymują ekshumację i godny pochówek bohaterów Bitwy Warszawskiej! „To fasadowy patriotyzm” [WIDEO]

W zamieszczonym w Internecie filmie pt. „Jedwabne zaczęło się w Wiźnie. Mord w kuźni” członkowie stowarzyszenia informują, że zostali całkowicie odsunięci od jakichkolwiek badań dokonanego przez nich znaleziska, otrzymują dziwne telefony z Ministerstwa Kultury i konserwatora zabytków oraz zostali oskarżeni przez żydowską organizację o  nielegalne otwarcie mogiły, kradzież kosztowności z grobu i ignorowanie zaleceń rabina Schudricha.

Kto stoi za oskarżającą ich Żydowską Komisją Śledczą? Nie wiadomo. Dlaczego członkowie stowarzyszenia nękani są telefonami od m.in. wiceminister Gawin? Dlaczego nasyła się na nich kontrole? Kto i dlaczego chce zastraszyć członków stowarzyszenia? O co w tym wszystkim chodzi?

Znalezisko w Wiźnie jest zagrożeniem dla żydowskiego kłamstwa o Jedwabnem. Odnalezione łuski z niemieckiej broni, spalone szczątki wrzucone do dołu, relacja świadków o tym, że Niemcy zapędzili Żydów do kuźni i tam ich zamordowali. Stało się to kilka dni przed masakrą w Jedwabnem. W obu przypadkach mamy do czynienia z dowodami na niemieckie sprawstwo, a to przeczy tezie o Polakach mordujących swoich żydowskich sąsiadów. Dlatego znalezisko dokonane przez Stowarzyszenie Wizna 1939 jest dla Żydów tak niewygodne, a członkowie stowarzyszenia odsądzani są od czci i wiary, zarzuca się im „bezczeszczenie słowne i manifestowanie pogardy” wobec żydowskich ofiar i usiłuje się zrobić z nich rabusiów grobów. W piśmie do prokuratury zostali też nazwani „lokalnym, wiejskim towarzystwem historycznym”, chociaż są profesjonalistami działającymi w całej Polsce i za granicą, a wszystkie badania prowadzą za zgodą konserwatora zabytków.

Z informacji uzyskanych przez członków stowarzyszenia wynika, że nie doszło do ekshumacji szczątków z leja po bombie i że trwają przygotowania do upamiętnienia tego miejsca. Jeśli stanie tam pomnik, to jaki napis zostanie na nim umieszczony? Czy niemiecki mord w Wiźnie zostanie przypisany Polakom tak jak zrobiono to w Jedwabnem? Czy po to dyskredytuje się członków stowarzyszenia, żeby nie przeszkadzali w żydowskiej akcji obarczania Polaków odpowiedzialnością za niemieckie zbrodnie?

BĄDŹ NA BIEŻĄCO! OGLĄDAJ BEZ REKLAM W APLIKACJI WPRAWO.TV na Androida. WSZYSTKIE FILMY W JEDNYM MIEJSCU – POBIERZ/AKTUALIZUJ I SUBSKRYBUJ.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Wizna 1939

Zobacz też:

„Jedwabne zaczęło się w Wiźnie!” Żydzi zostali rozstrzelani przez Niemców. Są relacje świadków i niezbite dowody, mimo to J. Międlara oskarżono o… „negację holokaustu” [WIDEO]

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stanislaw mówi

  No coz , te nasze KACYKI na slowo ZYD sraja w portki . Taka prawda!!!

 2. Basia mówi

  Najwyższy czas, abyśmy to my decydowali na naszej ziemi o prawdzie historycznej, bez ingerencji z zewnątrz tych, którym wydaje się, że wszystkich można kupić, że wszystkich można zastraszyć, że wszystkim można zamknąć usta i oskarżyć o antysemityzm. Wizna to ziemia polska! A Polacy, to nie jest to samo, co ,,polski” rząd.

  1. DigDong mówi

   Najpierm musisz zmienić cały rząd, bo ten co rządzi prożydowski.

 3. Andrzej mówi

  Czy Polacy mówią żydom co wolno w Izraelu ? Czy to Polska czy Polun.

  1. anonim mówi

   Żydzi wypijają swoją butę z mlekiem matki. Od najmłodszych lat sączy się im do ust jad nienawiści zgodny z nauka talmudu , że wszystcy goje to zwięrzeta w ludzkiej postaci. Tylko żydzi sa duchowymi ludzmi a ich śmierć to mistycyzm ( słowa żydowskiej rasistki i ksenofoba B. Engelking ). Śmierć goja to jak śmierć muchy zabitej przez łapke do much. Tak to bezczelne plemie przedstawia nie żydów.

  2. Anonim mówi

   Głupie pytanie. Są podstawowe normy zachowania stosowane wszędzie na świecie. Jedną z nich jest ochrona grobów, zwłaszcza wojennych grobów. Gdyby polskie groby np pod Monte Cassino były zdewastowane, skandal byłby na cała Europę. Gdyby polskie groby wojenne albo polskie kościoły w Izraelu (a pewnie są takie) były zdewastowane, to też mielibyśmy do czynienia z nie lada awanturą. Dlatego takie pytania w ogóle nie powinny być nawet zadane, no chyba że jest się zupełnym burakiem.

 4. Hammurabi mówi

  „Żydowska Komisja Śledcza, reprezentowana przed łódzkiego adwokata Wiktora Cellera, oskarżyła członków Stowarzyszenia Wizna 1939 o antysemityzm, obrażanie uczuć religijnych i kradzież kosztowności z grobu”.
  Czy ja dobrze widzę?
  Na jakiej podstawie to oskarżenie? Co w świetle tego kuriozum nie jest „antysemityzmem”? I co do gadania w tej sprawie na rabin, skoro nikt jeszcze nie potwierdził do kogo te kości należały?
  I na koniec co to za twór owa Żydowska Komisja Śledcza? Na podstawie jakich przepisów i paragrafów działa? A skoro działa, to dlaczego w państwie „Prawa i Sprawiedliwości” nie można powołać na podstawie tych samych przepisów „Polskiej Komisji Śledczej”?
  Zaś samo oskarżenie o „kradzież kosztowności” powinno znaleźć swój finał w sądzie, pod wielką społeczna presją. I tu trzeba by zaapelować do wszystkich znanych i poważanych Polaków by skupiali wokół siebie ludzi. Tu nie chodzi o pisanie liścików czy malowanie kwiatków kredą na asfalcie. Tu potrzebna jest wielotysięczna obecność w przypadku procesu.

  1. anonim mówi

   Tylko czekać jak mossad wkroczy do akcji i członkowie Stowarzyszczenia Wizna 1939 będą ofiarami seryjnego samobójcy.

  2. Joyce mówi

   Pan adwokat miał wizję, taki to przypadek antysemityzmu żydowskiego.

 5. Cienki mówi

  Każdy sądzi podług siebie. Jak ktoś kradnie, oszukuje, pomawia innych, szkaluje uczciwych ludzi to uważa, że wszyscy są tacy sami jak on. I co pan na to Panie Michael, czy jak ci tam, szubrawcu? Cienki.

 6. slawomir mówi

  Rozjeżdża się żydowska narracja mordu w Jedwabnym.Boją się,wybiliście im zęby tym odkryciem,ale trzeba robić swoje.

  1. Hammurabi mówi

   Póki co, nic się nie „rozjeżdża”. Przeciwnie, kłamstwo ma się nad wyraz dobrze. Był czas po wojnie, kiedy można je było zniszczyć, jednak dzięki USA, Anglii i ZSRR wbito Polakom kołek w usta i nalano wody.
   Tak, jak odzyskanie niepodległości było możliwe po wielkiej wojnie, tak teraz zniszczenie zapieczonego kłamstwa będzie możliwe wyłącznie po kolejnej ogólnoświatowej tragedii.
   Zbyt wiele czasu upłynęło, zbyt wielu idiotów się wylęgło i zbyt głęboko w struktury światowego biznesu, bankowości, przemysłu, mediów i kultury wniknęły strzępki tej trującej grzybni pasożytującej na nich. Usunięcie ich jest już teraz prawie niemożliwe tak, jak wycięcie guza gdzieś głęboko w mózgu.
   No chyba, że Pan Bóg się w końcu obudzi i znajdzie jakieś panaceum na ten diabelski pomiot.

  2. jarosław odessa kalkstein mówi

   Drogi Hammurabi, dobrze czyta się taki mądry komentarz – doświadczenie minionych wieków przemawia przez Waszą Wysokość.
   I podpisuję się pod taką oceną rzeczywistości NIESTETY; cyt. Tak, jak odzyskanie niepodległości było możliwe po wielkiej wojnie, tak teraz zniszczenie zapieczonego kłamstwa będzie możliwe wyłącznie po kolejnej ogólnoświatowej tragedii.

 7. Agnès mówi

  Ja nic nie mam do społeczności żydowskiej ,ale ingerowanie na czyimś terytorium jest nie na miejscu. Wyemigrowali do USA ,Izraela i na odległość chcą kreować historię a gdzie byli kiedy tyle tysięcy Żydów zginęło w obozach hitlerowskich Niemiec? Każdego posądzają o antysemityzm a sami są wrogo nastawieni do innych . Obecnie nie wskrzeszą swoich braci a po fakcie każdy ma wiele do powiedzenia . O historii należy pamiętać i wyciągnąć z niej konsekwencje nie przedstawiać jej w krzywym zwierciadle bo każdy przecież wie jak dokładnie było i nie bić się o pamiątki po przodkach tylko starać się nie popełniać tych samych błędów by uniknąć powtórki z przeszłości

 8. s mówi

  „mają na celu ustalenie czy szczątki były pochodzenia żydowskiego” a coto za różnica? z kosmosu przyleciały? znalezli – ekshumować. A wtedy niech sobie dochodzi kto chce kto to był

 9. mati mówi

  Eeee, no to w końcu jak to jest z tymi żydowskimi grobami? Jakimowicza wszyscy wyśmiewali, że rozkopywał, a przecież wszyscy wiedzą że Żydy nie kładą przy swoich trupach złota, a tu nagle pan rabi twierdzi, że jednak z ich trupami są też kosztowności – no to się teraz przygotujcie cwaniaczki na wzmożoną eksplorację waszych kirkutów – naprawdę rabi schudrich jest inteligentny, nie ma co

 10. timeSSemit mówi

  Rabin, izrael, żydzi powinni na kolanach dziękować i przepraszać Polaków. Dodatkowo powinni sporo zapłacić za to, że ktoś bada sprawę.

 11. SDFGSDGF mówi

  Żydowskie parchy wykorzystują nasze prawo przeciwko nam. Czas to zmienić i olać żydków, którzy nie są u siebie. Dlaczego ruscy jak by powiedzieli żeby nic tam nie ruszać jeśli to byłyby ich narodowościowi ludzi, to byśmy im powiedzieli, że tu jest Polska, a nie rosja i poczekajcie sobie na wyniki jak wam je przekażemy. A z żydami to się cackają??? KONIEC GADANIA I TRZEBA KOPAĆ I KONIEC KROPKA. JESTEŚMY W POLSCE I NIC NAS TO NIE ITERESUJE. ONI Z NAS SIĘ ŚMIEJĄ, BO U SIEBIE W IZRAELU BY NAS OLALI, A MY Z NIMI JAK Z JAJKIEM. A POSZLI WON ŻYDOWSKIE POMIOTY. CZAS KOPAĆ W JEDWABNEM.

 12. Manfred mówi

  Od ostatniej wojny głosujemy na żydów lub żydów z pochodzenia, oraz na semitów i filosemitów. Obywateli języka polskiego, pochodzenia wiadomego. Co skrzętnie ukrywali, przez dziesięciolecia. Puki to się nie zmieni, dobrze nie będzie. Oni to zawsze Polaków skłócali i czynić to będą. Parchami ich nazywam, Polakożercami. Nawet jeśli za te słowa trafię za kraty, zdania o nich nie zmienię. Są zgnilizną i wrzodem naszej matki, ziemi Polskiej. Tak było i jest od zawsze, Od czasu ich pojawienia, w ojczyźnie.

 13. rebih mówi

  Skąd wiadomo, że to ciała Żydów? Dlaczego Niemcy mieliby mordować bez powodu Żydów w 1939 roku?

 14. Stanislaw mówi

  Tego sie ,Panowie , nie da zrozumiec ,dopuki sie nie zrozumie ze macie do czynienia z pokoleniem zmijowym!!!!!

 15. Wojciech mówi

  pis wraz z po i lewicą przegłosował poprawkę do ustawy o służbach specjalnych, żeby mogli w nich służyć obywatele innych narodowości i niezamieszkali w Polsce. o kogo może chodzić?

 16. MM. mówi

  Mam już dość tej żydobolszewickiej cynicznej, chamskiej hucpy – przypisywania Narodowi Polskiemu niemieckich zbrodni!! Dla wydrenowania pieniędzy, to żydowskie załgane tałatajstwo nie znające wstydu i honoru, podobnie jak te niemieckie schweine powie i uczyni każde świństwo! niemiec zawsze łże żeby swoje zbrodnie tuszować i kraść a żyd zawsze łże żeby kraść a precyzyjniej wyciągnąć kasę!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.