SZOK! Toruńska szkoła oskarżyła ucznia o nacjonalizm za stwierdzenie, że Bandera to bandyta

marsz banderowców na Ukrainie/fot. twitter
28

– Uczeń na przerwie zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu – informuje na Twitterze Magdalena Majkowska, prawnik z Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na informację mec. Majkowskiej internauci zareagowali pytaniem, czy to przypadkiem nie jest fałszywa informacja. – Przykro mi, ale nie. Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły – odpowiedziała prawnik Ordo Iuris.

Mój komentarz: Takie są skutki serwowanej Polakom pedagogiki wstydu w połączeniu z proukraińską polityką „dobrej zmiany” wspartą unijnym przyzwoleniem na propagowanie banderyzmu. Unia Europejska nie ma zamiaru krytykować ludobójczej ukraińskiej ideologii, o czym przekonaliśmy się już w sierpniu 2017 roku dzięki odpowiedzi Komisji Europejskiej na petycję z apelem o zwrócenie uwagi na antypolskie nastroje banderowskie w związku z procedurą przyłączenia Ukrainy do Unii Europejskiej!

Przypominam: ustawa o IPN penalizująca negowanie ukraińskich zbrodni na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej została wyrzucona do kosza przez Trybunał Konstytucyjny na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy. W efekcie Ukrainiec gloryfikujący Banderę w polskiej szkole jest bezkarny. Natomiast Polak, który zwrócił mu uwagę, że w Polsce Bandera uważany jest za bandytę, został oskarżony o nacjonalizm, a jego rodzice stanęli przed sądem.

Przypominam również, że do komitetu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości prezydent Andrzej Duda zaprosił wszystkich oprócz narodowców i środowisk kresowych. Prezydent Duda nie widział nic zdrożnego w świętowaniu u boku „obozu zdrady narodowej”, ale przeszkadzało mu towarzystwo Polaków, którzy nie zgadzają się na bezkrytyczne wspieranie Ukrainy i upominają się o godne upamiętnienie ofiar ludobójstwa na Kresach. Nic dziwnego, że zostało to odczytane jako przyzwolenie na gnojenie Polaków sprzeciwiających się gloryfikowaniu Bandery. Teraz zbieramy żniwo tej prezydenckiej hucpy.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Antypolski skandal! Nazwaliśmy banderowców Ukraińcami i przywołaliśmy prawdę o Wołyniu. Wrocławski magistrat rozwiązał marsz. PEŁNA RELACJA [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  Tusk przeprasza Ukraińców: Wybaczcie mi, przyjaciele. forumdlazycia tradycji katolickiej

 2. Jurek Ogórek mówi

  Trzeba by zgłosić teraz tego upadlińskiego syna za propagowanie faszyzmu, nacjonalizmu, rasizmu i co tam jeszcze się da !!

 3. Hammurabi mówi

  Nazwa i numer szkoły oraz nazwisko jej dyrektora poproszę!

  1. zz top mówi

   dyrekcja szoly
   Dyrektor
   mgr Iwona Cieślak
   wicedyrektor mgr Elżbieta Hasse
   Wicedyrektor mgr Magdalena Dawidowicz

  2. Ugandyjczyk mówi

   Dziękuję za namiar, już rozesłałem informację dalej w świat

  3. Hammurabi mówi

   I pomyśleć, że jedną z zasad zrównoważonego rozwoju którym chwali się Szkoła Podstawowa nr. 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu, jest: „rozumienie historii i kultury ojczystej jako wartości umożliwiającej zachowanie tożsamości narodowej”…
   Jak widać mamy tu niedomówienie. Nie podaje się o jaką historię, kulturę i zachowanie czyjej tożsamości narodowej chodzi.

  4. Krzysztof mówi

   Jak widać nazwiska żydowsko brzmiące i wszystko jasne. Wykopać tych chamów na zbity ryj ze szkoły.

 4. kkh77bvvz\57l,;[oh mówi

  Nacjonalistą ,nie można być?,nie można szanować ,swojej,historii faktów,nie można szanować ,tradycji….w kraju,gdzie ginęli za naszą ,wolność,spokój,pokój,nasi,przodkowie-SZOK!!!Jestem ,patriotką,nacjonalistką ,szanuję historię faktów.Mój, kraj-Polskę!

 5. Polska Pany! mówi

  Ten mały banderowiec powinien byc deportowany z Polski!!! Chazarskie ścierwo administrujące Polską otwarcie represjonuje Polaków!!!

  1. Krzysztof mówi

   Słusznie – wywalić młodego banderowca na pysk i na upainę, śmiecia!

 6. Nasa mówi

  Mam nadzieję, że Instytutu Ordo Iuris zmasakruje dyrekcję tej szkoły, dla przykładu.

  1. Hades mówi

   Bandera dopuścił się ludobójstwa ludzie Historia nie zapominajmy o niej ta nauczycielka cała detekcja nie powinna wogule pracować w tym zawodzie

 7. marju73 mówi

  Tak to jest gdy antypolskie bydło żydopisowskie udające patriotów jest u władzy.
  Również w temacie: kanał CEPowiśle „Aleksander Jabłonowski: Lęk przed Żydami powoduje autocenzurę, Wołyń, Grunwald, atak na Dr Czerniaka”.

 8. kordian mówi

  Autorzy banderowskiego i unijnego pisu zasiadali w megdalence. To zwykli zdadrajcy. Od 30 lat zawaładują Polską. Ten cały Tusk, Lewandowski to zwykli zdrajcy pasożytujący na zdrowej tkance Narodu Polskiego. Wszyscy zasiadajacy w magdalence w 1989 roku rządzili i rządzą do dzisiaj Polaską. Tworzą pedalsko-lgbtowską frakcję. Jak tak można. HAŃBA !!!!!!!

 9. krzysztof mówi

  Niech każdy odważny patriota w swoim środowisku nie siedzi cicho jak pod miotłą i opowiada prawdę, jak sami będziemy się bać , to nikt za nas się nie odezwie.
  Ciekaw jestem jak ta sprawa przed sądem się rozstrzygnie.

  1. Krzysztof mówi

   Kolego – oznacz się jakoś , bo używasz mojego nicku i to od jakiegoś czasu – nieładnie . Dodaj cyfrę , ja się pod Ciebie nie podszywam , a jestem tu dłużej niż TY. Pozdrawiam serdecznie.

 10. Nie rozumiem tego świara mówi

  Czyli jak mój kolega Niemiec powie że Hitler to był równy gość a ja mu powiem że to był morderca.. to też dostane pozew?????

 11. Mareczeq mówi

  Hm, zarzut nacjonalizmu. Z jakiego to paragrafu? Nacjonalizm jest w Polsce karany?

 12. Ugandyjczyk mówi

  Cała wierchuszka tej edukacyjnej budy do wymiany, a obcego ucznia razem z jego rodzicami won na ukrainę !

 13. Mariusz mówi

  W sp 10 w Toruniu rozłączają się, kiedy pytam czy wiedza że bandera był zwyrodnialcem skazanym na karę śmierci?

 14. hens mówi

  H E J, N A R O D O W C Y , K I E D Y O G A N I Z U J E C I E M A N I F E S T A C J Ę W T O R U N I U !? CZY MOŻE NADAL TRZYMACIE SZTAMĘ Z PISEM A Z NAS ROBICIE DURNIÓW?

 15. zz top mówi

  dalej goje siedzcie i patrzcie jak Miedlara czy Zielinskiego po sadach obsadzonych przez zydowski motloch od 1944 roku ciagaja. pejsate to sie organizyja,a was do pierdla wpakowuja.

 16. tu Łukasz Trń mówi

  Jak miło się dowiedzieć, że to także tutaj , w tym mieście i w tej dzielnicy , przy ul. Bażyńskich. Jutro niezapowiedziana wizyta osobista u odnośnych z Dyrekcji szkoły, dla odpytania. Może uda się krótki filmik ?

 17. Krzysztof mówi

  To jest jak sranie we własne gniazdo . Pisząc „SZKOŁA” to trzeba personalnie powiedzieć kto to ? To nie Polak, czy Polka, to potomek lub potomkini ukraińskiej bandy rzezimieszków i morderców . Ciekawe kto w sądzie zasiada Polak – czy ukrainiec ? Może żyd i to najprawdopodobniej jest prawda. Wyrok w tej sprawie jest już teraz dla mnie oczywisty. Ech ty kochana ojczyzno moja , kiedy wywiozą śmieci z naszego kraju – wszystkie. Taka to i zapłata za dobre serce .

 18. aj mówi

  narodowcy bronią zwykłego chuligana, który bije dzieci.

 19. tu Łukasz Trń mówi

  …. ja już po porannej wizycie w SP 10 przy Bażyńskich, Toruń – ale dla zaskoczonej dyrekcji i sekretariatu ważniejsze było pytanie: jak Pan się dostał na teren szkoły?, niż odpowiedź na zapytania moje: czy mają tam jakieś resentymenty ulokowane w ukraińskim banderyźmie? , czy znają historię, dlaczego karają ucznia na świadome reagowanie na honorowanie rzeźników, czy znają definicję nacjonalizmu polskiego, czy czy 60 tyś. polskich ofiar banderyzmu nie robi na nich żadnego wrażenia?
  Pospieszna ucieczka Pani dyrektor do kolejnego pokoju i …. po rozmowie. a Może wystraszyła się koszulki polo wPrawo.PL ? 🙂
  Dzwońcie, piszcie, odwiedzajcie osobiście szkołę i odpytujcie 🙂

  1. Tomek mówi

   Przytoczę Ci komentarz jednej z matek dziecka z tej szkoły „Ten chłopiec chodził z moim dzieckiem do jednej klasy. Proponuję sprawdzić historię edukacyjną tego chłopca, może to otworzy komuś oczy (swoją drogą nie ma na imię Maciej, ale rozumiem, że dla jego dobra imię zostało zmienione).

   Do szkoły nr 10 przeszedł ze szkoły nr 6 w roku szkolnym 2018/2019. Po paru miesiącach w klasie 4c został przeniesiony do innej klasy 4 gdyż miał problemy z zaaklimatyzowaniem się, czytaj bił kolegów, wyzywał itp. Przy pierwszej rozmowie z kolegami z klasy powiedział, że został wyrzucony z poprzedniej szkoły i że on lubi się bić więc jeśli ktoś jest chętny to on jest otwarty. Rodzice dzieci wielokrotnie zwracali uwagę nauczycielom o problemach. Zostało nawet zorganizowane spotkanie z Panią Dyrektor, wychowawcą, pedagogiem szkolnym na którym rodzice starali się wytłumaczyć rodzicom chłopca, a głównie ojcu w czym problem. Niestety ojciec nie przyjmował żadnych argumentów. Był agresywny i wrogo nastawiony do wszystkich. Spotkanie nie przyniosło poprawy w zachowaniu opisywanego dziecka i po paru tygodniach został on przeniesiony (nie wiem z czyjej inicjatywy) do innej klasy co jak widać też nic nie zmieniło. Jak sądzę problem nie leży w dziecku tylko w rodzicach i szkoła podjęła właściwą decyzję kierując sprawę do sądu którego zadaniem będzie teraz sprawdzenie co złego dzieje się w rodzinie skoro dziecko jest agresywne i stwarza zagrożenie dla rówieśników. Swoją drogą sam nosiłem się z takim zamiarem jeśli by naruszył nietykalność cielesną mojego dziecka.” Jak byś wiedział kim są rodzice tego chłopca to załamał byś ręce bo tak się składa ze jego ociec to neonazista i to dosyć znany w Toruniu

 20. Ramirez mówi

  Dyrekcja szkoły mogła popełnić tzw. „Kłamstwo oświęcimskie” oraz KIDNAPING motywowany nienawiścią do Narodu Polskiego, bo próba odebrania praw rodzicielskim musi być tak nazwana.

  Kłamstwo oświęcimskie jako przestępstwo

  Na podstawie art. 55 Ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zaprzeczanie publicznie i wbrew faktom zbrodniom, o których mowa w art. 1 pkt 1 powyższej ustawy, jest przestępstwem ściganym z urzędu zagrożonym grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok podawany jest do publicznej wiadomości[14].

  Czynami określonymi w art. 1 pkt 1 ustawy są:

  a) popełnione na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości w okresie od dnia 1 września 1939 r. do dnia 31 lipca 1990 r.:
  – zbrodnie nazistowskie,
  – zbrodnie komunistyczne,
  – inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.