SZOK! PiS złożył projekt ustawy zezwalającej na łamanie prawa w ramach walki z pandemią

premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński/ fot. twitter
19

W środę (12.08.2020) posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt nowelizacji ustawy z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. PiS chce dodać do tej ustawy przepis zezwalający na łamanie prawa w ramach walki z pandemią.

– Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione – brzmi nowelizacja zamieszczona w druku sejmowym nr 539.

W uzasadnieniu napisano, że zapobieganie i zwalczanie choroby zakaźnej, jaką jest COVID-19, wymaga szczególnych rozwiązań, a celem nowelizacji jest wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli wyłączyć bezprawność, a w konsekwencji przestępność, czynu polegającego na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania choroby zakaźnej COVID-19.

Uzasadniając wprowadzenie przepisu zezwalającego na łamanie prawa napisano też, że znajdzie on zastosowanie do czynów popełnionych także przed jego wejściem w życie. Oznacza to oczywiste złamanie zasady, że prawo nie działa wstecz.

Pod tym kuriozalnym projektem ustawy podpisali się m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, Anita Czerwińska, Henryk Kowalczyk, Marek Suski, Krzysztof Tchórzewski i Ryszard Terlecki. Treść projektu wraz z uzasadnieniem i podpisami TUTAJ.

Czemu ma służyć ten kuriozalny przepis zezwalający na łamanie prawa i absolutną bezkarność polityków oraz urzędników? Oczywiście temu, żeby uniemożliwić prokuraturze prowadzenie dochodzenia w sprawie zakupu przez Ministerstwo Zdrowia maseczek i przyłbic od instruktora narciarstwa oraz respiratorów od handlarza bronią. Prokuratura wszczęła postępowanie w obu tych sprawach i ministrowi Szumowskiemu oraz wiceministrowi Cieszyńskiemu zaczął palić się grunt pod nogami.

Co więcej, w związku z rozporządzeniem z 7 sierpnia 2020 roku, Piotr Wielgucki (Matka Kurka) złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez członków Rady Ministrów. I nie tylko on. Takie zawiadomienie złożyła również Justyna Socha ze STOP NOP, o czym poinformowała podczas programu w telewizji wRealu24. Takie zawiadomieni złożyło wiele innych osób, którym stan zdrowia nie pozwala zakrywać nosa i ust, a które są do tego zmuszane tym rozporządzeniem.

ZOBACZ: Zmiana przepisów ws. zakrywania nosa i ust to zagrożenie dla życia i zdrowia. Zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa przez rząd

Jak widzicie, PiS postanowił za wszelką cenę chronić popełniających przestępstwa polityków i urzędników, których decyzje skutkują trwonieniem publicznych pieniędzy i stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków. To jest – nie bójmy się tego słowa – BANDYTYZM.  Jeśli PiS przepchnie ustawę przez Sejm i odrzuci ewentualne weto Senatu, projekt trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. Wtedy dowiemy się, ile warte były jego deklaracje o „prezydencie polskich spraw”. Jeśli prezydent nie zawetuje tej ustawy, to o żadnych „polskich sprawach” nie ma co mówić. Zostaną tylko sprawy krewnych i znajomych królika, którzy przewalają kasę i wprowadzają niekonstytucyjne przepisy zagrażające naszemu życiu i zdrowiu.

Źródło informacji: sejm.gov.pl

Zobacz też:

Maseczki szkodzą zdrowiu! Mocna odpowiedź lekarza na rządowe rozporządzenie ws. zakrywania nosa i ust

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Netopelek mówi

  POGONIĆ Z POLSKI TĄ ŻYDOWSKO – LEWACKĄ PISOWSKĄ ZARAZĘ !!!

 2. Małgorzata mówi

  No super, teraz pod pretekstem fałszywej pandemii,
  będzie można kraść, wprowadzać restrykcje, kombinować z instruktorami narciarstwa, wprowadzać jeszcze większy zamordyzm – hulaj dusza.
  Życzę wam, bydlaki, żeby was jakieś tornado wy…ało
  w kosmos.

 3. Republikanin mówi

  A więc premier albo jakiś inny z wierchuszki będzie mógł wprowadzić stan wyjątkowy i utrzymywać go dowolnie długo, na przykład jak długo 40% Polaków będzie w testach wykazywanych jako “chorych bezobjawowo”. Pomysł zaiste szatańsko rewelacyjny.

 4. joe mówi

  broń obosieczna – można wypałować dewiantów jak sie nie rozejdą … to tak na marginesie

  1. Małgorzata mówi

   Dewiantów nie ruszą, są im potrzebni do odwracania uwagi od spraw naprawdę ważnych, po wydarzeniach na marszu Powstania Warszawskiego, kurwizja co chwila, przez trzy dni grzała temat balkonowych akrobacji, tego czegoś – tylko podobnego do człowieka,
   w porach największej oglądalności żeby lud miał o czym gadać i nie zaprzątać sobie głowy np. przekrętami szumowiny.
   Policja doskonale sobie radzi, gdy trzeba spacyfikować
   jakieś protesty przeciw marszom sodomitów, albo sprzeciw rolników, lub marsz narodowców, natomiast z niezwykłą delikatnością i atencją wynosi lewaków,
   chcących przeszkodzić np. ostatniemu marszowi PW
   w Warszawie.
   Ta ustawa – w imię “najwyższego dobra społecznego”
   nie tylko pozwoli im uniknąć ewentualnego pierdla
   i przepadku zagrabionego mienia, ale także dokonać
   np. przymusowych szczepień nie wiadomo czym.
   Na naszych oczach następuje podmiana cywilizacji
   łacinskiej na żydowsko-bizantyjską.
   Przemyśl to.

  2. Zbigniew mówi

   Ta ustawa wlasnie bedzie chronic “dewiantow” tak jak “mowa nienawisci”, ktora moga stosowac nawet prokuratorzy (majacy przeciez scisly nadzor) przeciw panu Jackowi i innym.

   Inaczej ta mowy nienawisci obowiazuje przeciw Polakom.

   Ustawy o pandemii blokuja polski marsz a nie zgromdzenia “dewiantow”

   Ta ustawa tez jest antypolska.

   Nowe kierownictwo Lotos takze bankrutuje firme aby prywatny Orlen mogl spolke skarbu panstwa – ba nawet juz likwidowali sam Skarb Panstwa.

   Polacy juz chyba sprzedali wlasny rozum i mysla, aby przetrwac jakos w niewoli.

 5. marju73 mówi

  To pisożydy. Talmud mają we krwi.

 6. Teresa Maria mówi

  No niezłe piekło czeka nas, z tymi prawilnymi skurwysynami. Już dawno powinni siedzieć w pierdlu. Kiedyś na nich głosowałam, ale już w 2016 roku zorientowałam się ,że robią nas w trąbę na każdym polu. A ich wyborcy, to sekta dla której jest tylko jedna prawda, PIS-gnięta propaganda, szczególnie telewizyjna. Zero myślenia, same matoły. I kiedy patrzę z jaką dokładnością wykonują polecenia, tej zdegenerowanej, sprzedajnej władzy, to otwiera mi się nóż w kieszeni i ogarnia mnie chęć mordu.

 7. Zbigniew mówi

  Tak na marginesie, to ilosc przekretow POPIS proporcjonalnie do afery szumowskiego, musi byc tak duza jak przejecie Lotosu do kradziezy cukierka.

  1. Zbigniew mówi

   Zlodziej kradnie tyle ile mozna.

   Wyborcy wola zamordowac sie w robocie niz myslec – tak po prostu nie maja szans przetrwania

 8. W K mówi

  To jest prawo, którego potrzebuje każda dyktatura.

 9. Blinek mówi

  ” PRAWO JAJEC , STOSUJEMY WTEDY, KIEDY NAM PASUJE ! ” – cytat ze znanego polskiego filmu… Pułkownik Kwiatkowski w grobie się przewraca.

 10. Historyk mówi

  Chyba najwyższy czas na zmianę nazwy. Na Bezprawie i Niesprawiedliwość.

 11. rins mówi

  To jest kurestwo w czystej postaci, PO przy Pis to pionki

 12. ROMAN mówi

  tuż, tuż bo 15.8. będzie możliwość zareagowania na publiczne pojawienie się wrednych mord z pisu, czy to gwizdy, czy okrzyki złodzieje i judasze… jak nie teraz to kiedy…

 13. Irek66 mówi

  Trzeba rozgonić to bractwo wzajemnej adoracji jak wściekłe psy, nie ubliżając wściekłym psom.

 14. czarny mówi

  A może tu chodzi o przekazanie majątku polskiego żydostwu, akurat niedługo przyjeżdża ten cały Pompeo co tak gardłował za oddaniem im naszego majątku. Wtedy przekręty maseczkowe Szumowskiego to by był pikuś w porównaniu z tym. Może mają jakichś zblatowanych urzędasów, którzy za garść srebrników nas sprzedadzą albo to są odgórne przepisy karła żoliborskiego. Potem zawsze żydostwo może uzasadnić, że były takie przepisy w Polsce, a społeczność międzynarodowa stanie po ich stronie jak to ładnie załatwili Polaków ich własną bronią.

 15. Kris mówi

  Kiedyś nacja żymian była przeganiana z wszystkich krajów natomiast nasi przodkowie uratowali tą żmiję na własnej piersi, natomiast w ramach wdzięczności ta żmija już od wieków kąsa gryzie i pluje jadem na swych zbawców i dobroczyńców No cóż Polacy wcześniej i teraz zapominają o tym że żmija zawsze żmiją będzie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.