SZOK! Maciej Lasek wybrany przewodniczącym sejmowej podkomisji ds. kontaktów z NATO

Maciej Lasek/ fot. screen
10

10 rocznica zamachu warszawsko-smoleńskiego za pasem, a tu pisowska większość w Komisji Obrony Narodowej (z Antonim Macierewiczem w stałym składzie) wybiera Macieja Laska na przewodniczącego podkomisji stałej ds. współpracy z zagranicą i kontaktów z NATO. Kruk krukowi oka nie wykole  – informuje na Twitterze poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komisja Obrony Narodowej powołała pięć podkomisji stałych: 1) ds. budżetu i finansów Sił Zbrojnych RP, 2) ds. struktury Sił Zbrojnych RP, 3) ds. współpracy z zagranicą i NATO, 4) ds. społecznych w wojsku, 5) ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.

Gdy podczas wyborów przewodniczących poszczególnych podkomisji została zgłoszona kandydatura posła KO Macieja Laska, Grzegorz Braun zgłosił swoją kontrkandydaturę. Innych kandydatów nie zgłoszono. Maciej Lasek został wybrany 5 głosami „za”, przy 2 głosach „przeciw” i 4 wstrzymujących się. Za kandydaturą Brauna głosował wyłącznie on sam. Podkomisja liczy 14 członków, w tym PiS – 7, KO – 4, Lewica – 1, PSL – 1 i Konfederacja – 1.

Maciej Lasek był wiceprzewodniczącym, a następnie przewodniczącym komisji utworzonej do zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010. Lasek przyjął rosyjską wersję o przyczynach katastrofy zrzucającą winę na pilotów (zejście poniżej minimalnej wysokości i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg), krytykował prace podkomisji sejmowej Antoniego Macierewicza, był przeciwny ekshumacjom ciał ofiar. Twierdził też, że gen. Andrzej Błasik był obecny w kokpicie wywierając presję pośrednią na pilotów. Według Laska rosyjscy kontrolerzy nie ponoszą odpowiedzialności za katastrofę, ponieważ wskazywali załodze polskiego samolotu, że nie ma warunków do lądowania.

Maciej Lasek był wrogiem numer jeden Prawa i Sprawiedliwości. Jak to możliwe, że PiS zgodził się, aby Lasek został wybrany przewodniczącym sejmowej podkomisji ds. kontaktów z NATO?

Źródło informacji: Twitter, sejm.gov.pl

Zobacz też:

Biejat odwołana z funkcji przewodniczącej Komisji Rodziny. Braun: „Bierzemy tę zasługę na siebie” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. tuszyn mówi

  Identycznie jak z wyborem Blejat. PIS zagłosował byle tylko nie na Brauna. Nawet Hartmana lub każdego Michnika gotowi wybrać na prezydenta okrągłostołowej byle nikogo z Kofederacji

  1. Zbigniew mówi

   Sp.z oo – efekty gospodarcze tej spolki POPIS beda widoczne – juz nie maja pieniedzy na 500+.

   Wydarzenia we Wroclawiu z zwalczanie Konfederacji jest poczatkiem szerszego terroru.

  2. sulka mówi

   czy tu czasami nie chodzi o to, żeby Polacy spoza okrągłego stołu nie dostali się do władzy? Boją się (wyraźnie boją się) pisiaczki, lewaczki itp. PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ. POLACY POD SZTANDAREM NASZEGO STWORZYCIELA I PANA JEZUSA CHRYSTUSA ZWYCIĘŻĄ.

  3. karol mówi

   Wybory prezydenckie. Jest nieoczekiwany kandydat. (Piotr Liroy Marzec)

 2. POPiS out ! mówi

  Ciekawe co na to miłośnicy PiSu…

  1. piotr mówi

   Rosja odtajniła dokumenty. Oskarża Polskę o mordowanie Żydów i Ukraińców.

 3. Greg mówi

  Brak słow. Skad to cos w ogole w sejmie jest?

 4. Robert mówi

  Czyste sku***two. Oni (PiS) potracili rozum. Przecież tenże Lasek powinien siedziec co najmniej od 4-ch (czterech) lat w wiezieniu. A tu .. pach .. głosami posłów PiS-u przewodniczącym komisji.

 5. z-k mówi

  To jest paniczny strach żydolokajów przed Konfederacją. Gdy G. Braun wyraził gotowość kandydowania na szefa owej podkomisji to posłowie PIS natychmiast zagłosowali na Laska. Ze strachu. Zagłosowali by nawet na Stefana Michnika byle nie na Brauna

 6. Polak mówi

  Jaki , k….wa zamach. Morderca siedział w samolocie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.