SZOK! Izraelski pisarz: Żydzi do Auschwitz powinni wyruszać z Berlina!

Wycieczka Żydów do Auschwitz i ich edukacja nienawiści / Fot. oswiecimonline.pl
14

“Chciałbym, aby te wyprawy rozpoczynały się w Berlinie. Dopiero stamtąd młodzi ludzie powinni udawać się na wschód” – wyznał Sarid dla “Frankfurter Allgemeine”. “Pozwoliłoby to wyraźniej podkreślić, kim byli sprawcy. Oczywiście młodzi Izraelczycy wiedzą, że Niemcy byli odpowiedzialni za Holokaust. Ale przy dopytywaniu okazuje się, że wielu uważa, że Polacy również ponoszą odpowiedzialność, być może nawet większą niż Niemcy – ponieważ obozy zagłady były w Polsce. Taki był dokładnie cel reżimu nazistowskiego, kiedy postanowił wykonać brudną robotę na wschodzie, tak by nie zanieczyścić pięknych Niemiec” – mówił z przekonaniem Żyd.

Yishai jest pisarzem i adwokatem, w przeszłości był oficerem wywiadu. Przyznał, iż wśród Polaków również byli antysemici, lecz to Polska była okupowana. Polacy nie rozpoczęli również Holokaustu. “Wręcz przeciwnie, należy wziąć pod uwagę, że Yad Vashem uznaje około siedmiu tysięcy Polaków za Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, ponieważ ratowali Żydów narażając własne życie. To najwyższa liczba spośród wszystkich narodów. W każdym razie podróż powinna rozpocząć się w Berlinie, gdzie zbrodnie zostały zaplanowane i rozpoczęte” – wyznał Sarid.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sam jednak jest przeciwnikiem wypraw licealistów do Auschwitz. “Prawie każdy uczeń starszych klas podróżuje ze szkołą do Polski. Ma to w sobie coś z rytuału przejścia. Ale nauczyciele ostro dyskutują na temat sensu tych wypraw. Na przykład szkoła mojej córki nie jedzie. Dyrektor uważa, że przynosi to więcej szkody niż pożytku” – uzasadnił. Według pisarza, dla nastolatków wyprawa do Auschwitz stanowi zbyt ciężkie przeżycie. Sam z wyjazdu do Polski nauczył się, “że musimy być bardzo silni. Że nigdy nie wolno nam być bezbronnymi. Jest to dobra lekcja dla narodu żydowskiego. Ale żeby jej się nauczyć, nie trzeba jechać do Polski. To oczywiste” –  podsumował.

Dobrze jest mieć świadomość, iż nie wszyscy Żydzi zagraliby w filmie “Polish Holokaust”. Przykre z kolei jest to, że rozsądnie myślący zdają się być w mniejszości.

Globkurier [CPS] PL

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

Putin atakuje Polskę pałką antysemityzmu i oskarża Polaków o wywołanie II wojny światowej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Akurat sens mówi

  Akurat sens wysyłania wszystkich kończących szkoły średnie Żydów z Izraela do Oświęcimia – jest jak najbardziej oczywisty.

  Wkrótce po szkole zostaną w większości /obie płcie/ – powołani do Sił Obronnych Izraela – i nie będą mieli żadnych moralnych rozterek typu strzelać do Arabów czy nie…

 2. Hammurabi mówi

  A ja mam inne pytanie. Czy wizyty żydowskiej młodzieży w takim kształcie, z takim nastawieniem, z taka “ochroną”, takimi przywilejami, takimi “przewodnikami” i taką bezczelnością w ogóle powinny mieć miejsce!
  Jak jeszcze długo znosić będą wszyscy Polacy te pozbawione podstaw kalumnie rozsiewane po całym świecie?
  Jak jeszcze długo nasi “władcy”, nasi “rządzący” widząc te plucie na naród, który nigdy nie zhańbił się współpracą z Niemcami, który walczył z nimi na wszystkich frontach II wojny światowej, będą jedynie cichutko coś popiskiwać o padającym deszczu?
  Czy wzorem marzeń o wolności naszych przodków, nam pozostaną jedynie marzenia o elementarnej sprawiedliwości? Pozostaną przepowiednie płodzone ku pokrzepieniu serc a dla wierzących modlitwa???
  A może wciąż czekać będziemy na przebudzenie rycerzy śpiących pod Giewontem niczym Estragon i Vladimir na Godota…

  1. Robert B. mówi

   Żeby coś z tym zrobić, to najpierw należy ODSAKRALIZOWAĆ ten cały żydowski holokaust.

  2. Krzysztof mówi

   Brawo , ale co z tego , co z Twojego głosu tutaj ?- daj Boże żeby został usłyszany . Nie ma kto zrobić z tym wszystkim porządku i tu nasuwa się pytanie – komu zależy , aby było jak jest. Komu zależy , aby nas Polaków lżyć i opluwać ? Wynika z tego art. ,że tylko 7 tyś . Polaków zasługuje na szacunek , a reszta ? To kto, sami antysemici ? Kolejny skandal.

  3. Hammurabi mówi

   Prawdę mówiąc, to ci, z tych siedmiu tysięcy którzy jeszcze żyją i potomkowie tych którzy już odeszli, powinni z hukiem, w świetle jupiterów, zwrócić medale, jeśli czują się Polakami!
   Może wówczas rządowi nie zabraknie odwagi, by zacząć działać, by wznowić ekshumację w Jedwabnym bez skaczących i obok Żydów, bez ich nakazów, zakazów i histerii, za to w obecności międzynarodowego gremium naukowców i kamer dokumentujących każdą wydobytą i przesianą łopatę ziemi. Może wówczas rząd przestanie łożyć na kirkuty, mykwy, synagogi, na utrzymanie stada antypolskich “naukowców” żerujących niczym sępy na polskiej tragedii, na niezliczone żydowskie organizacje które niczym pijawki wysysają kolosalne pieniądze… Może w końcu w obozie oświęcimskim zostanie pokazywana prawda a tabuny żydowskich gówniarzy usłyszą ją z ust polskich przewodników.

 3. Maciej mówi

  Nie irytujcie się. Chcą żyć w kłamstwie, niechaj żyją. Kłamstwo zaprowadzi ich do prawdy.

  1. Robert B. mówi

   Ty chyba nie wiesz, z kim masz do czynienia, jaka to cywilizacja, jaka mentalność, jakie podejście do prawdy. Ten niekończący się konflikt między żydostwem a gojami (wszystkimi razem wziętymi, choć narody gojów są bardzo różne) w każdym miejscu, gdzie tylko dochodzi do kontaktu, ma swoje przyczyny.

 4. klioes vel pislamista mówi

  Jasełka wielkanocne

  Alina Cała to pracownik ŻIH-u,
  Co chce Polaków w strasznym zabić… śmichu!
  Pani historyk-etnograf pisała
  O „wielkanocnych jasełkach”. Wyśmiała
  Więc panią Całą Polaków elita
  I ledwie w śmiechu – strasznym! – oddech chwyta…

  Lecz to nie koniec tortur strasznym śmiechem!
  Jej wywiad z Piotrem Zychowiczem echem
  Już się odbija w Polsce, też wśród gminu:
  „Naród Polacy nie zdał egzaminu.
  Bo nie ocalił Żydów trzech milionów
  I jest współwinnym po prostu tych zgonów.”

  „Duńczycy nawet lepiej się spisali.
  A tylko jedno drzewko otrzymali
  W Yad Vashem!… W Polsce Kościół Katolicki,
  W tym święty Kolbe, knuł zamach na mycki.“
  Kto śmiech zniósł, może jego zabić słówko:
  Jest pani Cała niecałą Żydówką!…

  https:

  //www.rp.pl/artykul/310528-Polacy-jako-narod–nie-zdali-egzaminu-.html

  1. Krzysztof mówi

   Piękny wiersz – brawo.

 5. Zbigniew mówi

  Takie tam ble ble ble a nie przechodzi – cos w tym musi byc waznego, ale co??

 6. Robert B. mówi

  Szokiem to jest ciągłe utwierdzanie Żydów, że ich śmierć jest o wiele bardziej tragiczna od śmierci gojów. Już oni będą wiedzieli, jak skapitalizować to włażenie im przez gojów w dupę… Ja powtarzam to nieustannie: mnie żydowski holokaust interesuje tyle, ile Żydów tragedie innych narodów, czyli NIC, ZERO, GÓWNO.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.