Putin atakuje Polskę pałką antysemityzmu i oskarża Polaków o wywołanie II wojny światowej

Władimir Putin i Chabad Lubawicz
18

Bicie Polaków pałką antysemityzmu to ulubiony sport żydowskich polityków, żydowskich organizacji i żydowskich mediów. W piątek (20.12.2019) do tej antypolskiej nagonki dołączył prezydent Rosji Władimir Putin oskarżając Polskę o antysemityzm, kolaborację z Hitlerem i doprowadzenie do wybuchu II wojny światowej. Kolejny atak przypuścił Putin podczas wtorkowej (24.12.2019) rozmowy z generałami nazywając przedwojennego polskiego ambasadora w Niemczech, Józefa Lipskiego, „łajdakiem” i „antysemicką świnią”.

Według Putina Lipski „całkowicie zgadzał się z Hitlerem w jego poglądach antysemickich”. – Tacy ludzie podporządkowali swój naród wojennej machinie Niemiec i przyczynili się w sumie do tego, że rozpoczęła się II wojna światowa – oświadczył Putin przywołując raport z rozmowy Lipskiego z Hitlerem z 1938 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dla potwierdzenia tej tezy, że przyczyną II wojny światowej był agresywny nacjonalizm, mam dokument w postaci raportu ambasadora Polski w Niemczech Józefa Lipskiego dla ministra spraw zagranicznych Józefa Becka z 20 września 1938 roku. (…) Hitler proponował przesiedlić Żydów z państw europejskich na początek do Afryki. Ale nie tyle przesiedlić, co wysłać na wymarcie. Wiemy, co działo się w koloniach w roku 1938 – oświadczył Putin i stwierdził, że ambasador Lipski popierał tę koncepcję obiecując Hitlerowi, że jeśli zostanie zrealizowana, to w Warszawie stanie jego pomnik.

Następnie do akcji wkroczył przewodniczący Dumy Państwowej Władimir Wołodin i oświadczył, że Polska powinna przeprosić za „faktyczną zmowę z faszystowskimi Niemcami”. – Dowiedzieliśmy się wiele na temat współpracy Polski z III Rzeszą przed wybuchem wojny, choć Polacy próbowali zamieść to pod dywan. Polacy próbowali to ukryć i wymyślali różne historie, więc teraz uczciwie byłoby przeprosić. Jeśli brakuje im archiwów, chętnie udostępnimy posiadane przez nas dokumenty – powiedział Wołodin.

Globkurier [CPS] PL

Już po pierwszej wypowiedzi Putina polski MSZ wydał oświadczenie, w którym podkreślono, że przedstawiciele władz Federacji Rosyjskiej przedstawiają fałszywy obraz genezy i przebiegu II wojny światowej. „Pomimo pokojowej polityki prowadzonej przez Polskę, Związek Sowiecki podejmował działania bezpośrednio zmierzające do wywołania wojny, dopuszczając się przy tym zbrodni na masową skalę” – napisano w oświadczeniu. Wskazano też, że działania Sowietów odbywały się w porozumieniu z nazistowskimi Niemcami.

Słowa prezydenta Federacji Rosyjskiej są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów, ale także dorobku jego poprzedników – Michaiła Gorbaczowa i Borysa Jelcyna, którzy mimo trudności starali się szukać drogi prawdy i pojednania w stosunkach polsko-rosyjskich. Rzetelne i krytyczne spojrzenie na historię, w miejsce propagandy, pozwoliłoby też oddać hołd milionom ofiar stalinowskich represji, także po stronie rosyjskiej” – czytamy w oświadczeniu MSZ. Całe oświadczenie TUTAJ.

Mój komentarz: Jak widzicie rosyjska propaganda nie zasypia gruszek w popiele. Skoro bicie w Polskę pałką antysemityzmu jest stosowane zarówno przez Izrael, jak też środowiska żydowskie w USA i w Polsce, to i prezydent Rosji zagrał na tej nucie. Zbliża się 75. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu w Auschwitz i z tej okazji Putin wybiera się na Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie. Wydarzenie, zatytułowane „Pamięć o Holokauście, walka z antysemityzmem”, organizowane jest przez Fundację World Holocaust Forum we współpracy z Jad Waszem i pod patronatem prezydenta Izraela Reuvena Rivlina. Wypowiedzi Putina dają przedsmak tego, co będzie się działo podczas tej imprezy.

ZOBACZ: Władimir Putin przyjedzie na Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

Federacja Rosyjska pod rządami Władimira Putina jest państwem, w którym obowiązuje stalinowska wersja historii. Przerabialiśmy to w PRL, gdy wbijano nam do głów, że ZSRR to największy bohater walki z faszyzmem. O pakcie Ribbentrop-Mołotow albo w ogóle nie mówiono, albo przedstawiano go jako dziejową konieczność, żeby Sowieci zyskali czas na przygotowanie się do obrony przed Niemcami. Mieliśmy być im za to wdzięczni do grobowej deski i uwierzyć, że Armia Czerwona przyniosła Polsce wolność, równość i demokrację. Żołnierze podziemia antykomunistycznego byli w tej narracji bandytami i faszystami, a bohaterami byli czterej pancerni i pies. Putin powtarza tę znaną nam już bajkę, ale obecnie ubogacił ją o antysemityzm.

Jaki będzie efekt tej propagandowej szarży? Czy światowa opinia publiczna przełknie te brednie? Co zrobią z tym Żydzi? Zobaczymy już niedługo. Nie zapominajmy, że atak Putina współgra z żydowską narracją przypisującą Polsce współudział w Holokauście. Przypadek?

Źródło informacji i cytatów: PAP, gov.pl

Zobacz też:

17 września 1939: Sowieci zadają Polakom cios w plecy, a Żydzi wiwatują

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rochel57 mówi

  Jeśli Putin dogadał się z żydami – a to widać, to nie ma co się szczypać. Może na owe dictum wypada ogłosić wszem i wobec, że skoro idziecie żydki w zaparte i tak groźny jest polski antysemityzm, to strzeżcie się, bo nie znacie dnia ani godziny. Omijajcie Polskę jak wam Diabeł podpowiada, bo biada wam. Przecież cały Świat leży przed wami “otworem”. Co wy tu jeszcze szukacie? Macie podobno wszędzie przyjaciół, na co więc potrzebna wam ta ohydna antysemicka polska karma ? … Co, nie po drodze by było. Nie ma gdzie indziej takich głupich, co by się oszukać, otumanić i okraść w biały dzień dali, co ? Nie ma gdzie indziej takich rządów, co to darmochę na tacy podają…, bo też sprzedawczyków ci u Nas dostatek… Byle u władzy.. bolszewickiej władzy. Ale nie ma też nigdzie takich kundli i hien, jakimi jesteście… Wy – oprawcy tej cywilizacji. Już za sam wygląd powinno się was izolować. Wyglądacie jak brudne łajzy. Nie rozumiem, jak inteligentni Ludzie, na poziomie, są w stanie się z wami zadawać, a nawet przebywać obok. Po prostu trauma i ohyda.

  1. Hammurabi mówi

   Czytałeś “Powrót do Jedwabnego”?
   Cytat: “Reasumując – do przeprowadzenia całej tej operacji (rozszabrowania Polski) od początku potrzebne były trzy elementy. Pierwszy. Zbudowanie fundamentu, do którego można się odwołać – i to się udało. Wygenerowanie normy prawnej – i to się dzieje teraz: media, Hollywood, autorytety i przedstawiciele amerykańskich czy izraelskich władz przy aprobacie zawsze nam “życzliwych” Niemców czy Rosjan, nie przepuszczą żadnej okazji, by wspomnieć o rzekomej polskiej winie i polskim nazizmie – by świat to uznał i przyjął za oczywistość”…
   Putin gra więc swoją rolę i wykorzystuje swoją szansę. Szansę na współudział w “wykreowaniu sytuacji geopolitycznej, w której mając nóż na gardle czy ulegając innej formie nacisku – zgodzimy się na wszystko”…
   Inaczej mówiąc nic nowego pod słońcem już od 1772 roku.

  2. robert mówi

   1-Wowan i Tora. 2-Paszport Putina udowadnia, że jest członkiem plemienia. | wolna-polska.pl “halacha” ( po matce dziedziczy “żydowskość” )

 2. W K mówi

  Oby w MSZ znalazł się odpowiednio mądry pracownik i wystąpił do Rosji o dokumenty. Po pierwsze nie wiadomo, czy i jakie Rosja ma dokumenty. Po drugie, im więcej Polska dostanie rosyjskich albo radzieckich dokumentów, tym lepiej.

  1. robert mówi

   A więc wojna! – Stanisław Lewicki | wolna-polska.pl

  2. piotr mówi

   Zostały nam już tylko Twitty. | forumdlazycia tradycji katolickiej

 3. jacek mówi

  wypowiedzi Putina są skoordynowane z wypowiedziami Żydów, gołym okiem widać jak współpracują ze sobą…

  1. robert mówi

   1-Historia: Zwi Migdal, czyli jak Żydzi hańbili swoje kobiety. 2-Bank J.P. Morgan likwidatorem Państwa Polskiego na podstawie ustawy 447? 3-Czego środki masowego przekazu nie powiedzą Ci o Syrii [wideo] | wolna-polska.pl

 4. robert mówi

  1-Żydowskie nadchodzące niebezpieczeństwo. Niepokojąca broszura: wezwanie do zapytania. 2-Szatański miot tryumfuje! Dr Nowopolski. | wolna-polska.pl

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Myliłby się ten, kto chciałby „nie zasypywać gruszek w popiele”. Jedyną poprawną postacią tego powiedzenia jest NIE ZASYPIAĆ GRUSZEK W POPIELE. Dlaczego? Dawniej pieczono – lub suszono – gruszki, zakopując je w żarze lub w gorącym popiele, wygarniętym spod ognia i odsuniętym na bok lub pozostałym po palącym się ognisku. Trzeba było tych gruszek pilnować, czuwając, by się nie wysuszyły zanadto i nie zwęgliły – nie wolno było zasnąć! Ale tak to już z człowiekiem jest, że kiedy siedzi w cieple ogniska i patrzy na pełgające płomyki i migoczący żar, oczy się kleją, sen morzy, a powieki same opadają… A kiedy się w takiej chwili zasypiało, to się również zasypiało – czyli przesypiało – gruszki w popiele: przesypiało się właściwy moment na wyjęcie owoców i z gruszek pozostawały zwęglone resztki… NIE ZASYPIAĆ GRUSZEK W POPIELE to ‘nie zaniedbywać pilnych spraw, nie spuszczać ich z oka’, a współcześnie również ‘wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję’.
   https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/NIE_ZASYPIAC_GRUSZEK_W_POPIELE,c,50007

 5. Robert mówi

  Ale z niego ,,Patrycja,, i Kokot

 6. klioes vel pislamista mówi

  Najnowszy wierszyk:

  Jasełka wielkanocne

  Alina Cała to pracownik ŻIH-u,
  Co chce Polaków w strasznym zabić… śmichu!
  Pani historyk-etnograf pisała
  O „wielkanocnych jasełkach”. Wyśmiała
  Więc panią Całą Polaków elita
  I ledwie w śmiechu – strasznym! – oddech chwyta…

  Lecz to nie koniec tortur strasznym śmiechem!
  Jej wywiad z Piotrem Zychowiczem echem
  Już się odbija w Polsce, też wśród gminu:
  „Naród Polacy nie zdał egzaminu.
  Bo nie ocalił Żydów trzech milionów
  I jest współwinnym po prostu tych zgonów.”

  „Duńczycy nawet lepiej się spisali.
  A tylko jedno drzewko otrzymali
  W Yad Vashem!… W Polsce Kościół Katolicki,
  W tym święty Kolbe, knuł zamach na mycki.“
  Kto śmiech zniósł, może jego zabić słówko:
  Jest pani Cała niecałą Żydówką!…

  https:

  //www.rp.pl/artykul/310528-Polacy-jako-narod–nie-zdali-egzaminu-.html

 7. Janwid. mówi

  # 122819
  …Szkalowanie…
  Szkalują do czasu
  Gdy polscy oraz rosyjscy
  Szeregowi i kaprale
  Postawią ich przed
  Trybunalem za
  Podjudzanie
  Wzorem drugiej
  Wojny światowej.
  Jan Tarwid.
  Kapr.Rez.Lot.Pol.
  Dec. 28/2019.
  https://wprawo.pl/putin-atakuje-polske-palka…/…
  # 2401€
  …Liderzy…
  Liderzy
  Rosyjscy oraz Izraelscy
  Zachowują sie, jak naiwniacy.
  Naiwniacy,
  Którzy wierza,
  Że Bracia Żydzi
  Ponownie im uwierzą.
  Uwierzą jak podczas
  Drugiej Wojny Światowej,
  Która doprowadziła
  Do zgrylowania
  Narodu Żydowskiego
  W wyniku ówczesnych
  Liderów liderowania.
  W dziejszych czasach
  Potomkowie tych
  Co byli zgrylowani
  Liderów z Krasulapaktu
  Do obrony przed ponowną
  Zagładą wybrali.
  Wybrali dlatego
  Bo wiedzą, że jakby co
  I wrazie czego to są za biedni
  I za mali by się przed kolejnymi
  Pogromami uratowali.
  Autor Janwid.
  Dec.28/2019.
  # 1570€
  …Metoda Faraona…
  Rządziciele
  Od dziejów zarania
  Stosują metodę Faraona,
  Która wysługując się sługami
  Oraz zmodyfikowanymi ziarnami
  Przejmuje kontrolę nad nami oraz sejmami
  Mając sługi i poddanych za nic
  I gdy zajdzie potrzeba
  Wysyła ich do nieba.
  Autor Janwid.
  Aug.08/2016.
  # 1570
  … Pharaoh’s method …
  Rulers
  From the beginning of time
  Use the Pharaoh method,
  Which using servants
  And modified seeds
  Takes control over us
  And the parliaments
  Having them for nothing
  And when the need arises
  Sending them to heaven.
  Author Janwid. Aug,08/2016.
  ///.

 8. piotr p mówi

  Polka i Polak to Polacy. Polki i Polaki to też Polacy a Polacy odmienia się jak Niemcy. Naród polski jest narodem Polaców a nie Polaków bo Polki nie mogą być Polakami a nie istnieje naród chłopów bez bab. Naród Polaków to kolejne kłamstwo a oni nas dziubią tylko po to abyśmy to kłamstwo bronili. Oni w ten sposób nas redefiniują na nowych żydów ale ci nowi nie będą się nazywali żydami ale polakami. Dlatego JPII nazywano papieżem Polakiem mimo, że takiego papieża nie było a prymas nazywa się Polak. Marsz Dąbrowskiego jest marszem loży Wielki Wschód Francji i oni już się złączyli z narodem i nas zniewalają.

 9. czarny mówi

  Po co te domysły? Widać gołym okiem, że znaleziono ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej i będzie nowy, tym razem ostateczny rozbiór Polski, między zainteresowane strony, przypuszczalnie : żydostwo, Niemcy i Rosję.
  Pewnie w czasie tego forum w okupowanej Palestynie, dojdzie do jakiegoś “antysemickiego” ataku w Polsce albo tej prowokacji kaliningradzkiej w wykonaniu armii USA udającej Polaków, żeby wmówić całemu światu jacy Ci Polacy to krwiożerczy antysemici i mordercy Żydów.
  A żaden kraj nie zareaguje mając nad głową straszak w postaci pałki antysemityzmu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.