Szef ukraińskiego MSZ poszukuje kandydatów na ambasadorów: “Wolę kobiety tylko dlatego, że…”

Dmytro Kułeba z Olgą Saladukhą i Olgą Nikitchenko / Fot. Facebook
6

Szef ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Dmytro Kułeba opublikował na Facebook’u wpis, w którym wyznaje, że poszukuje kandydatów na stanowiska ambasadorów w 21 krajach.

Kułeba wyznał, że ma problem ze zmontowaniem zespołu ambasadorów zwłaszcza krajów afrykańskich.
Szczególnie trudno jest znaleźć kandydatów na ambasadorów. Szukam ich w systemie dyplomatycznym. Szukam w środowisku biznesowym. Wśród naukowców. Ale tempo naszej ekspansji dyplomatycznej rośnie, szczególnie w Afryce. Dlatego ponad dwa tuziny krajów wciąż nie ma ambasadorów. Jedynym sposobem na przyspieszenie tych procesów jest podjęcie niestandardowych decyzji – pisze na portalu społecznościowym. – Jestem przekonany, że na Ukrainie są silni i profesjonalni ludzie. Jedyny problem polega na tym, że albo a) jeszcze ich nie znaleźliśmy, albo b) sami jeszcze nie dowiedzieli się o możliwości podjęcia trudnej, ale pilnie potrzebnej pracy Ambasadora Ukrainy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kułeba wskazał, że już powstała strona internetowa, która ma ułatwić składanie zgłoszeń i weryfikację potencjalnych kandydatów.
– Wiem, że dostaniemy tysiące wniosków. Wiem, że zdecydowana większość nie spełni wymagań ani stanowiska ani czasu. Naszym zadaniem będzie znalezienie cennej kropli w morzu wody, która napędzi służby dyplomatyczne. Dlatego każdy kandydat, w którym widzimy potencjał, przejdzie gruntowne testy bezpieczeństwa, reputacji, komunikacji i innych – pisze. Dodaje, że szczególnie poszukuje ambasadorów do krajów afrykańskich, zwłaszcza kobiety. – Dodatkowo podlegając równym standardom zawodowym, wolę kobiety. Tylko dlatego, że dyplomacja była niesprawiedliwa wobec rozwoju kariery kobiet od wielu dekad – stwierdził, tym samym przyznając, że w poszukiwaniach nie kieruje się kompetencjami kandydata, które w dyplomacji są najważniejsze, ale względami biologicznymi. Kułeba zorganizował casting?

Przeczytaj także:

To już totalitaryzm! Rząd rozważa wprowadzenie “kar za dezinformację” i… podaje przykład Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  ” KAHAŁ GEREMKA” z “naszego” MSZ ma takie rezerwy kadrowe, że Dmytro Kuleba może z nich czerpać pełnymi garściami. To są tacy, wypisz – wymaluj, o jakich mu chodzi a im będzie jedna cholera cza reprezentują Polin czy żydo-banderowską samostijną

 2. Maksio mówi

  To jest chyba aktualnie najmniejszy problem Ukrainy. Jak Ruscy zajmą(Ukradną) Krym i porty czarnomorskie to Ukraina przestanie się liczyć w Europie. O to Putinowi chodzi. Dlatego, przykro mi to mówić, wojnę trzeba kontynuować dopóki PUtin nue zdechnie pod płotem Kremla. Kreml to nie Rosja!

 3. Michu mówi

  Masz rację Maksio, Rosja to barabrzyński kraj, trzeba go zwalczać, żeby unieszkodliwić na długie dekady.

 4. Быдлошевский Л.З. mówi

  “Maksio” i “Michu” myślą tak jak 95 % Polactwa …..Więc niech ci dwaj “herosi” pójda gdzieś indziej bo te 5 % dla higieny jest potrzebne politycznej albo do kazamatów, prawda ?

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 5. Michu. mówi

  @Быдлошевский Л.З. używając pogardliwego zwrotu polactwo, nawet się nie kryjesz, że jesteś kacapem, nie prorosyjskim Polakiem, tylko ruskim agentem, na usługach zbrodniarza Putina.

 6. Быдлошевский Л.З. mówi

  Jak będziesz miał 64 lata to trochę powstrzymasz jęzor wredny nawet na ruskiego agenta na usługach zbrodniarza Putina….95 % Polactwa tak myśli jak kolega….Nie będę koledze odpowiadał 💀💀💀

  🇺🇦💀🇺🇦💀🇺🇦💀🇺🇦💀🇺🇦💀🇺🇦💀🇺🇦💀🇺🇦💀🇺🇦💀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.