Szczepionka Pfizera nie dla alergików! Ostrzeżenie brytyjskiego regulatora leków

Fot. Sven Simon / Picture Alliance
6

We wtorek (8.12.2020) rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii akcja szczepień na Covid-19. Pierwsza osoba, której podano eksperymentalną szczepionkę firmy Pfizer, to ponad 90-letnia Margaret Keenan. Specyfik zaaplikowano kilku tysiącom seniorów i członków personelu medycznego.

W środę brytyjska agencja ds. regulacji leków i produktów zdrowotnych (MHRA) zaleciła, żeby alergicy nie przyjmowali tego szczepienia. – Zalecenie, by nie przyjmować szczepionki, dotyczy osób, które w przeszłości miały reakcje na leki, żywność lub szczepionki – informuje MHRA.

Decyzja regulatora leków to rezultat skutków ubocznych u dwójki pracowników medycznych, u których po zaszczepieniu wystąpiła reakcja anafilaktoidalna. Prof. Stephen Powis, dyrektor medyczny NHS w Anglii, informuje, że obie osoby wracają do zdrowia.

W badaniach klinicznych przeprowadzonych przez firmę Pfizer nie brały udziału osoby z historią reakcji alergicznych.

SKLEP-WPRAWO.PL

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Zatrudnić celebrytów do promocji szczepionki, spacyfikować lekarzy. Skandaliczna wypowiedź prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Roman mówi

  Zaczyna się mordowanie jak za drugiej wojny światowej

  1. MACIEJ mówi

   Nadciąga? On już tu jest przynajmniej od września.

 2. wilk mówi

  CIEKAWE JEST TO ZE WIRUS WYSZEDL PODOBNO Z CHIN,I JESZCZE CIEKAWSZE JEST TO ZE W CHINACH NIKT SIE NIE SZCZEPIL,LUDZIE CHODZA BEZ MASECZEK,KTORE I TAK NIKOGO NIE CHRONIA,I JESZCZE CIEKAWSZE JEST TO ZE CHINY ZAPRASZAJA TURYSTOW DO SIEBIE.I SMUTNE JEST TO ZE NIKT SIE NAD TYM NIE ZASTANOWI TYLKO GODZI SIE NA WSZYSTKO CO POWIEDZO WIELCY TEGO SWIATA USTAMI MASZEGO RZADU I NIE TYLKO.LUDZIE OTWORZCIE OCZY I NIE PODKLADAICJE SWOIEJ GLOWY POD TOPUR KATA,KTORY NAZYWA SIE SZCZEPIONKA

 3. Halina mówi

  Lekarze swój przydział szczepionek litrami wyleją do kanalizacji. Wróci do nas z oczyszczalni ścieków

 4. Shadow mówi

  Zdaje się, że u nas jest parę milionów alergików. A ci mordercy idą na rympał, żeby zaszczepić wszystkich

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.