SKLEP-WPRAWO.PL

Szczepienia w aptekach i punktach drive-thru oraz rozszerzenie uprawnień do kwalifikacji i wykonywania szczepień [WIDEO]

Adam Niedzielski, Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk/ fot. screen
14

We wtorek (30.03.2021) odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz ministra Michała Dworczyka w punkcie szczepień na Stadionie PGE Narodowym, podczas której poinformowano o zmianie w przepisach dotyczących uprawnień dla osób kwalifikujących i wykonujących szczepienia.

Dotychczas wyłącznie lekarz mógł kwalifikować do szczepienia. Teraz takie uprawnienia mają otrzymać stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Prawo do wykonywanie szczepień, które dotychczas przysługiwało lekarzom, stomatologom, felczerom, położnym, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, mają również otrzymać diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Do tej pory szczepienia można było wykonywać tylko w przychodni i szpitalu. Według nowych przepisów będzie można je wykonywać także w aptekach, punktach drive-thru, punktach prowadzonych przez samorządy i zakładach pracy.

– Obiecaliśmy na początku roku, że wykonamy 6 mln szczepień przed końcem I kwartału i właśnie dzisiaj tuż przed końcem I kwartału to zostaje wykonane. Do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych – oświadczył premier Morawiecki. Nie oznacza to jednak, że zaszczepiono 6 milionów Polaków. Dwie dawki otrzymały dotychczas 2 miliony osób.

Premier Morawiecki zapowiedział, że szczepienia umożliwią „powrót do normalności”. – Narodowy Program Szczepień jest absolutnie podstawą do powrotu do tego, za czym wszyscy tęsknimy – podkreślił. Zapowiedział też, że miesięcznie będzie wykonywane 10 milionów szczepień. – Będziemy namawiać do szczepień, bo to JEDYNA droga powrotu do normalności – oświadczył minister Dworczyk.

Źródło informacji: Facebook/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Maski nie zapobiegają zakażeniu wirusem! Dr Błochowiak o wynikach badań nad skutecznością zasłaniania nosa i ust [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Rebih mówi

  I nie ma mowy o żadnej odpowiedzialności za kwalifikowanie do szczepień preparatami o których wiadomo tylko tyle, że przynajmniej jeden z nich jest niebezpieczny dla życia. Astra Zeneca przyznała, że ich szczepionka może być niebezpieczna dla pewnych ludzi. Ale przecież nie tylko przypadki śmiertelne się liczą. Wiadomo, że poważne NOP (ciężkie osłabienie, gorączka, zawroty głowy itp. trwające do kilku dni) są powszechne, a są to przecież objawy znacznie poważniejsze niż najczęściej bezobjawowy Covid-19.

  1. fajera mówi

   Wyszczepionki każdej firmy są niebezpieczne dla życia!
   Te Pfizera i Moderny mają jeszcze większą ilość osób ze skutkami ubocznymi i zgonów ale nagonka medialna poszła na AstraZeneka – żeby odwrócić uwagę od tamtych a trzeba wszelkimi sposobami konkurencję odsuwać od żłoba.

 3. ziemianka mówi

  dalej, dalej, kursanty, robi się coraz ciekawiej…

 4. finka mówi

  Kolejny krok to szczepienie na skrzyżowaniach, stoisz na czerwonym i przy okazji szczepienie. Widać jak się ludobójcy i akwizytorzy nieprzebadanych preparatów w jednym spieszą, żeby zdążyć przed końcem okresu grypowego. Dlatego max. opóźniali badania nad amantadyną, pół roku zbieranie pozwoleń na badania znanego od lat leku, gdy opracowanie i rozpoczęcie szczepień w pół roku preparatami genowymi dalej w badaniach klinicznych nikomu nie przeszkadza. Mamy zorganizowana grupę przestępczą eksperymentującą na Polakach i za to muszą ponieść odpowiedzialność.

  1. Halina mówi

   wRealu24 „Skandal…” z dn. 29.03.2021 w ok. 40 minucie przedstawiono pismo Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście z dnia 25 stycznia 2021 r. o odmowie wszczęcia śledztwa przeciwko Prezesowi Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej wobec faktu, że „sprawca czynów zabronionych nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych”.

 5. Marcin Malik mówi

  Polski Rząd to tylko podwykonawcy. Kiedy wejdzie hasło: „polskie szczury laboratoryjne”?

  1. MAREK mówi

   Morawiecki i jego towarzysze to są KAPO biorący udział w likwidacji Państwa POLSKIEGO !
   KAPO czyli nadzorca : „Na kierownicze funkcje wybierano często pospolitych kryminalistów i sadystów. Kapo mimo że był więźniem, cieszył się wieloma przywilejami. ” Określenie „polskie szczury laboratoryjne” jest trafione w punkt .

 6. Flex mówi

  Skoro aptekarz potrafi zakwalifikować do szczepienia (min. zbadać pacjenta) to czy rząd nie powinien zastanowić się nad dopuszczeniem do tego weterynarzy i organizacji punktów szczepień w przychodniach weterynaryjnych? Skoro ludzie robią za szczury laboratoryjne i króliki doświadczalne byłoby to jak najbardziej logiczne!

 7. Szczur mówi

  I może jeszcze, kurwa, w kioskach ruchu.

 8. Babcia102 mówi

  Nawet personel supermerkatów, fryzjer lub kosmeryczkanadają się. Głupota nierządu jest jak glob ziemski. Kretynki.

  1. MACIEJ mówi

   Dokładnie tak. Wojna, która została wypowiedziana wszystkim nam już dawno.

 9. MACIEJ mówi

  Jedyna droga powrotu do normalności to czapa dla każdego zdrajcy i sprzedawczyka.
  Tych trzech kmiotów mianuje się bezapelacyjnie do powieszenia za te zakłamane ryje
  w centrum Warszawy na widoku dla całej pozostałej gangreny trawiącej Polskę i Polaków.
  TO JEDYNA DROGA POWROTU do czasu z przed pandemii, nazywanej „normalnością”.

  1. Mirka mówi

   To nie jest szczepionka , to jest morderstwo . Ta niby szczepionka , to przyjęcie znamienia bestii.
   Żonka getsa nosi Krzyż odwrócony do góry nogami . Ludzie obudźcie się !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.