Szaleństwo! KE chce przeznaczyć bilion euro na program „Zielony Ład” nadzorowany przez Timmermansa

Komisja Europejska/ fot. pixabay.com
4

Wielokrotnie ostrzegałam, że dekarbonizacyjna polityka Unii Europejskiej oparta na pakiecie klimatyczno-energetycznym promującym odnawialne źródła energii, to gigantyczny skok na kasę podatników metodą na handel powietrzem. Jak wielki jest ten skok? Plan forsowany przez nową szefową KE Ursulę von der Leyen zakłada, że do 2027 roku na tzw. walkę ze zmianami klimatu UE wyda bilion euro! To jest tysiąc miliardów euro! Tysiąc miliardów!

Skąd wezmą się pieniądze na wdrożenie tego programu, który nazwano Europejskim Zielonym Ładem, a który ma nadzorować wiceszef KE Frans Timmermans? Po pierwsze, z cięć budżetowych w innych obszarach. Według informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą” pieniądze mają być zabrane z funduszy przeznaczonych na politykę spójności oraz politykę rolną. „Z polityki rolnej zabrano by ok. 60 mld euro, a z polityki spójności – 40 mld euro. To oznacza ubytek 12,9 mld euro z koperty przeznaczonej dla Polski” – informuje „Rzeczpospolita”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komisja Europejska planuje też wprowadzenie kolejnych podatków od emisji dwutlenku węgla. Jednym z pomysłów jest opodatkowanie „produktów niszczących środowisko” sprowadzanych do UE z krajów trzecich, np. Chin, czy USA. Realizacja tego pomysłu z pewnością doprowadzi do wojny celnej, ale austriacki minister finansów Eduard Müller stwierdził, że „bez względu na to, musimy zacząć rozmowy”.

Następny pomysł to sięgnięcie do kieszeni małych i średnich przedsiębiorców oraz rolników, którzy zostaną zmuszeni do zapłaty haraczu od emisji CO2. Na realizację Zielonego Ładu zrzucą się też wszyscy podróżujący samolotami, ponieważ ma zostać wprowadzony specjalny podatek od biletów lotniczych. Na tym z pewnością się nie skończy, bo tzw. walka o klimat to studnia bez dna. Jeśli nie uwolnimy się z klimatycznego obłędu forsowanego przez Unię Europejską, to będziemy płakać i płacić. A prąd będzie dobrem luksusowym.

Źródło informacji: Rzeczpospolita, Deutsche Welle

Zobacz też:

Katarzyna TS u Roli o oszukańczym przedsiębiorstwie „globalne ocieplenie” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Dekarbonizacja uderza głównie w nas,w Polskę.To głównie antypolski szwindel.

 2. Robert mówi

  Spójność i polityka rolna to wg.czwartej rzeszy droga wolna do Elizjum wykastrowanych biorobotów,zielonych jak Marsjanie

 3. Robert mówi

  Budowa nowego człowieka kosztuje więcej od Maybacha

 4. Buran mówi

  Wygląda na to, że ta banda z PE będzie nam niedługo sprzedawać, obłożone podatkiem powietrze do oddychania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.