Syryjski rząd wzywa uchodźców do powrotu. Baszszar Al-Asad powoli przywraca Syrii wolność

Syryjczycy / Fot. Al Jazeera
0

W oficjalnym apelu, syryjski rząd wezwał tysiące uchodźców ze swojego kraju do powrotu. Podkreśla, że wbrew medialnej propagandzie, większość kraju już udało się wyzwolić spod okupacji terrorystów ISIS oraz Al-Kaidy.

Wojska Baszszara Al-Asada, przy pomocy wojsk irańskich i rosyjskich, wyzwoliły potężne obszary wokół Damaszku, stolicy Syrii. Dziś prowadzą nową ofensywę na południu kraju. Aktualnie rząd syryjski kontroluje ponad 61 procent terytorium w kraju. Biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym roku wojska Asada kontrolowały jedynie 17 procent kraju, można stwierdzić, że powolnym wszak zdecydowanym krokiem, oczerniany przez lewicowe media Baszszar Al-Asad, swojej ojczyźnie przywraca wolność.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W wyniku wojny, której przyczyny szczegółowo zostały wytłumaczone TUTAJ-KLIK, z Syrii uciekło ponad 5,6 miliona obywateli. 3,5 miliona z nich znajduje się w Turcji, 2,2 miliona w Libanie, a niemal milion w Europie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Syrii twierdzi, że wielu uchodźców, już wróciło do ojczyzny, jednak zdając sobie sprawę, że nie do wszystkich dotarły informacje na temat tego co naprawdę dzieje się w ich kraju, za pomocą mediów publicznych wystosowano oficjalny apel.

Niestety, wielu Syryjczyków obawia się powrotu do domu, ponieważ ich domy zostały doszczętnie zniszczone. Nie mamy wątpliwości, co do tego, że kraje Unii Europejskiej powinny zaangażować się akcję humanitarną mającą na celu odbudowanie zrujnowanych domostw, a nie ściągając Syryjczyków do Europy, tym samym wykorzystując Syryjczyków do dewastowania państw narodowych na Starym Kontynencie.

Źródło informacji: gulfnews.com

Obejrzyj koniecznie, a dowiesz się jakie są prawdziwe przyczyny ludobójstwa w Syrii i kto za nim stoi:

Baszszar al-Asad walczący z bestiami. Prawda o wojnie w Syrii – J. Międlar

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.