ŚWIADKOWIE – III Niedziela Wielkanocna (Łk 24,35-48)

Świadkowie (Łk 24,35-48) - Jacek Międlar
5

III Niedziela Wielkanocna (Łk 24,35-48)
Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.
Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.
Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.
I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».
——–

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Constancja mówi

  Humanisci, ateisci kloca sie, ze mozna byc dobrym czlowiekiem i nie potrzebuja do tego Chrystusa. Sa to jednak ludzie, jak sie im szczegolowo przyjzec wychowani w wierze katolickiej i „oswieceni = zmanipulowani” w wieku doroslym i jak mowia jeszcze o jakimkolwiek dobru to maja z tylu glowy jeszcze zachowana pamiec o dekalogu, albo „nie czyn drugiemu to co tobie niemile”.
  Jesli przyjzymy sie jednak spoleczenstwu zachodniemu, gdzie jest juz pokolenie, ktore nie jest wychowane w KK (tu „oswiecenie = manipulacja” przyszla wczesniej) to mozemy zobaczyc, ze tolerancja na zlo wzrosla o 100%, a patologia stala sie czyms powszechnym: zdrady malzenskie, rozwody, nie mowiac juz o pedofili, ktora probuje sie znormalizowac, zabijanie w atakach terrorystycznych tez sie upowszechnily, zabijanie dzieci nienarodzonych, eutanazja…zlo stalo sie norma i ludzie przestali reagowac.
  Jesli Polacy odrzuca Chrystusa i nie wychowaja swoich dzieci w wierze katolickiej destrukcja spoleczenstwa i tym sposobem Polski bedzie juz ostateczna.

 2. Darek mówi

  Jak to jest Panie Redaktorze Naczelny, że informujecie, że „Twój adres e-mail nie będzie opublikowany” a Katarzyna ts publikuje w postaci tweeta mój adres e-mail i IP. Prosze o wyjaśnienie i usunięcie moich danych z publikacji!

 3. Redeon.pl mówi

  Prawy publikuje z Imienia i nazwiska .Lewy się ukrywa , bo zawsze kłamie i knuje , jak by tu Polaka udupić.

 4. Ala mówi

  Oj RODO weszło w życie, więc Darku masz prawo do zachowania swoich danych a ta strona to jedno wielkie kłamstwo .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.