Sukces Konfederacji! Stacjonarne obrady Sejmu ws. zmian w regulaminie [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
10

W czwartek (26.03.2020) ma odbyć się stacjonarne posiedzenie Sejmu w sprawie wprowadzenia do regulaminu zmiany umożliwiającej zdalne obrady parlamentu. To reakcja na protesty Konfederacji po tym, jak we wtorek Prezydium Sejmu przyjęło projekt uchwały o zmianie regulaminu obrad na czas trwania stanu epidemii. Posłowie Konfederacji wskazali, że takie działanie jest bezprawne, ponieważ zmian w regulaminie można dokonać tylko poprzez głosowanie, a nie prezydialne ustalenia przy kawie i ciasteczkach.

ZOBACZ: „Pozakonstytucyjne zawieszenie parlamentaryzmu w Polsce”. Konfederacja o wirtualnym posiedzeniu Sejmu [WIDEO]

Ustawy antykryzysowe muszą zostać uchwalone w sposób prawidłowy. To nie jest sprawa, którą można robić na kolanie i z wątpliwościami proceduralnymi, czy prawnymi – powiedział Krzysztof Bosak podczas środowej (25.03.2020) konferencji prasowej w Sejmie. Podkreślił, że tylko Sejm ma prawo zmieniać swój regulamin i Konfederacja od początku stała na tym stanowisku.

Wszyscy mamy obawy w związku z epidemią koronawirusa, ale w czasach kryzysu posłowie są od tego, żeby pracować, a nie uchylać się, chować i zwlekać z decyzjami, czy narażać na szwank powagę państwa polskiego próbując jakichś form pracy, które nie są przewidziane ani przez konstytucję, ani przez regulamin Sejmu. Jeżeli jest zagrożenie dla nas jako posłów, to należy zastosować środki ochronne i nadzwyczajne procedury, natomiast nie możemy unikać pracy, gdy miliony Polaków spełniają swoje obowiązki – powiedział Bosak. Podkreślił, że w sytuacji kryzysowej priorytetem jest sprawne funkcjonowanie państw państwa i bezpieczeństwo obywateli, a nie bezpieczeństwo posłów.

Zobacz też:

Bałagan w Sejmie! Trzaskowski dostał dane do zdalnego głosowana zamiast posła Konfederacji

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomasz mówi

  Gratulacje za towarzystwo! Miałem nadzieję, że KB rozumie stan wyższej konieczności, dobro Państwa i czuje ducha prawa, niż mgr JK-B i jej zaplecze. Niestety, myliłem się.

 2. Felek mówi

  Brakuje nam kandydata który stanowczo walnø pięsciø w stół I powiedział. My way or highway.
  Lech miał ten talent.
  Zamiast “miałkać “ Lech walnø “ ja jemu nogi z dupy powyrywam. ( Opozycja).
  W Kanadzie dostał na pomoc do Polski($7 milionów) uroczyście oznajmił.
  7 milionów to tak pomoże jak “krawat dla nieboszczyka.

 3. Aa mówi

  Mam nadzieję że policja ich ukarze za zbyt duże zgromadzenie i nie zachowanie bezpiecznej odległości.

 4. Jolanta mówi

  I to ma być ich sukcesem? I tak przecież będą głosować na tabletach, czyż nie? A cóż to za różnica czy z domu on-Line czy on – Line w sejmie? Konfederacja dała plamę i tyle. Czekam na wieści, ilu posłów zalapie się na coronavirusa. Jestem zawiedziona, liczyłam na nich, ale jednak mojego głosu nie dostaną 😠

 5. mario mówi

  No i wiemy kto z kim.Konfederacja ramię w ramię z PO!

  1. Juzek mówi

   Konfederacja komunistów i kryptobolszewików ramie w ramie z POstkomunistami przeciwko narodowi polskiemu nawet Lis i Donald Tusk i pochwalił, panie Miedlar przejrzyj na oczy kogo promujesz.

 6. jannowak mówi

  nie bardzo wiadomo o co tutaj chodzi.Jezeli chca miec dzume,moga ja zlapac podcczas obrad.tresc uchwal niema znaczenia bo Pis i tak przepcha co bedzie chcial.Chodzi tylko o prase i ;lans:”my tu rzondzimy” i nic wiecej.Konfederacja udowadnia na kazdym kroku ze jest tworem tylko na czas jednej kadencji.Mialem nadzieje ze bedzie to opozycja merytoryczna zdolna do zaproponowania czegos sensownego w tym zabetonowanym systemi 2-partyjnym.Poki co tylko tramtadaracja i nic w zamian.Pan kandydat Bosak powinien wykorzystac swoj czas i prezentowac Konfederacje jako cos z przyszloscia.Deklaracje typu:nie podpisze zadnego wzrostu podatkow jako prezydent to takie jak Dyzio marzyciel: co bedzie jak sie uda?Oczywiscie czern to kupuje ale to za malo.teraz mosci panowie dzuma sie nam dobiera ostro do doopci.I nad tym sie skupcie.A polityke zostawcie tym ktorzy wiedza jak ja robic.

 7. Dar mówi

  26.03.2020 No tak manipulacja z dnia 25.03.2020 Pani Marszałek Witek osiągnęła swój cel a mianowicie w swojej wypowiedzi na temat posiedzenia Sejmu w dniu dzisiejszym szczuje Polaków na Konfederacje sugerując i oskarżając o koalicję z Platformą.Tak działa pis w swojej obrzydliwości ,tak działał Kuchciński i inni z tej partii.W wypowiedzi pani Witek wybrzmiema lekceważenie i arogancja w stosunku do Polaków.Szczucie i pomawianie w tv to nic innego jak stara Gebelsowska retoryka,a w tym pis prześcignął nawet samego twórcę tej retoryki.Mam nadzieję że wkrótce zapłaci za tą swoją bezczelność i nawet 13 i 14 emerytura nie pomoże im by dalej być wiekszoscią w sejmie,a Naród nie da się dalej bałamucić.

 8. tuszyn mówi

  Jakiż to sukces? Po jaką cholerę nam owe posiedzenie? Co z niego pozytywnego wyniknie? Sukces to będzie wtedy gdy skrzykniecie Naród przeciw 447, gdy żydom i prusakom odbierzecie media, szkolnictwo, kulturę i naukę, gdy zreformuje się wywiad sprawiedliwości, gdy Gross, Holland, Hartman, Michnik…..itp znikną z polskiej rzeczywistości……….Nie rozdrabniajcie się na nic nie znaczące pierduły

  1. Tomek mówi

   Sorry Tuszyn, ale obecnie większość Polaków to zainteresowana jest regucjami pomagającymi przedsiębiorcom i pracownikom w czasie kryzysu, a nie tymi twoimi pierdułami o 447 i „żydach”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.