Bałagan w Sejmie! Trzaskowski dostał dane do zdalnego głosowana zamiast posła Konfederacji

Sejm RP/ fot. Wikipedia
0

W piątek (27.03.2020) ma odbyć się wirtualne posiedzenie Sejmu, podczas którego ma zostać przegłosowana tarcza antykryzysowa, czyli rządowy projekt wsparcia dla gospodarki w związku z epidemią koronawirusa. Na sali plenarnej ma przebywać 10 posłów, a reszta ma uczestniczyć w posiedzeniu zdalnie. W środę (25.03.2020) Kancelaria Sejmu rozesłała posłom loginy i hasła do aplikacji umożliwiającej zdalne uczestnictwo w obradach. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że otrzymał SMS z tymi informacjami, a przecież nie jest posłem.

Właśnie otrzymałem login i hasło do posiedzenia Sejmu. Tak właśnie rządzący chcą profesjonalnie zapewnić bezpieczeństwo obrad. PS W tej kadencji nigdy nie byłem posłem – pisze Trzaskowski.

Okazuje się, że Kancelaria Sejmu wysłała do Trzaskowskiego login i hasło przeznaczone dla posła Konfederacji Michała Urbaniaka. – Potwierdzam to były moje dane ale całe szczęście Kancelaria zadziałała dość prędko i mam już nowe dane do logowania. Hasła i loginu nie powinno rozsyłać się w jednej wiadomości i jednym kanałem komunikacji. Kancelaria zmieni metodę wysyłki w przyszłości. Takie dostałem zapewnienie – napisał Urbaniak na Twitterze.


Jakie jest przygotowanie Sejmu do wirtualnych obrad? Krzysztof Bosak informuje, że nie istnieje jedna aplikacja do obrad i głosowań jednocześnie; Kancelaria Sejmu nie zdołała wdrożyć wcześniejszego „stacjonarnego” systemu do głosowań; nie testowano rozwiązań na piątkowe posiedzenie; panuje chaos i brak bezpieczeństwa w rozsyłaniu haseł.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

„Pozakonstytucyjne zawieszenie parlamentaryzmu w Polsce”. Konfederacja o wirtualnym posiedzeniu Sejmu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.