„Pozakonstytucyjne zawieszenie parlamentaryzmu w Polsce”. Konfederacja o wirtualnym posiedzeniu Sejmu [WIDEO]

Konfederacja/ fot. Twitter
20

We wtorek (24.03.2020) Prezydium Sejmu przyjęło projekt uchwały o zmianie regulaminu obrad na czas trwania stanu epidemii. Na sali plenarnej mają być obecni przedstawiciele klubów poselskich, a pozostali posłowie mają uczestniczyć w posiedzeniu zdalnie. Koło poselskie Konfederacji nie uzyskało prawa do przedstawiciela na sali.

Podczas konferencji prasowej posłowie Konfederacji wskazali na brak podstawy prawnej do uchwalania takich zmian przez Prezydium Sejmu.  – Nie wyobrażam sobie żeby Sejm pracował w oparciu o inny akt prawny niż obowiązujący Regulamin Sejmu, zanim Sejm się nie zbierze, nie omówi propozycji zmiany i jej nie przegłosuje. Tylko Sejm może zmienić swój Regulamin, a nie Prezydium przy kawie i ciasteczkach – powiedział poseł Krzysztof Bosak. Zaistniałą sytuację nazwał „pozakonstytucyjnym zawieszeniem parlamentaryzmu w Polsce”.

Zmieniajmy regulaminy, ale regulaminowo. Nie można robić tego, jak to przyznała pani Marszałek w swojej naiwności, w sposób jakiego nie przewiduje prawo Rzeczypospolitej. Po czym z poważną miną nabiera powietrza i mówi, że musimy stworzyć ten przepis. Jak? Wydestylować go z powietrza? To po co w ogóle Sejm? – zapytał poseł Grzegorz Braun.

Jednocześnie podkreślił, że Konfederacja nie jest przeciwna nadzwyczajnym rozwiązaniom, ale jest przeciwna łamaniu prawa. Wskazał, że właściwym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, a nie przejmowanie przez Prezydium Sejmu roli parlamentu w zakresie zmian regulaminowych. – Proszę brać odpowiedzialność za to, co się robi i czego się zaniechało – zaapelował Braun do obozu rządzącego.

SKLEP-WPRAWO.PL

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Królik z PiS-kapelusza kandydatem na prezydenta

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotrdean mówi

  0,0025% Polaków jest zarażonych, 99,9975% Polaków siedzi w więzieniu

 2. Jolanta mówi

  Konfederacja robi się beznadziejna. Im dalej w las, tym więcej grzybów. Rozczarowuja ciągle na nowo.

  1. Frank Drebin mówi

   Ja już dawno przejrzałem na oczy

 3. Jolanta mówi

  Nie wierzę, że Bosak ma 66% poparcia. Pewnie wszyscy, którzy tu wchodzą na niego głosowali. Zróbcie sondaż ogólnopolski, będzie wiarygodniej. Zresztą wkrótce się okaże. To chyba tylko pobożne życzenie, choć ja osobiście nie mam nic przeciwko takiemu wynikowi.

 4. . mówi

  Chyba sie mylisz Jolanto.

  Maja racje, ze dziwia sie iz wszyscy rzadzacy na swiecie chca stanu wyjakowego przedluzajacym ich wladze – jedynie PiS i Duda chca natychmiast wyborow i lamia wszelkie przepisy mowiac, ze odlozenie wyborow jest lamaniem przepisow.

 5. . mówi

  „Ksiądz Godlewski doskonale aktywizował społecznie robotników poprzez liczne kazania i prelekcje (duża część robotników była analfabetami) i nieustanne duszpasterstwo robotników.” prawo.pl

  Ukrainscy pracownicy we Wroclawiu i ukrainski zyd Sutryk

 6. anonim mówi

  Nie znosze tej aroganckiej wstretnej baby witek. Zachowanie bandy dwojga tzn. Stronnictwa zydowsko-amerykanskiego pis oraz pruskiego czyli ko to tylko dowod naich niepolskie korzenie zarowno biologiczne jak i mentalne

  1. Śmieszek mówi

   Aktualnie w Sejmie masz pakt Ribbentrop-Mołotow – sojusz stronnictwa niemieckiego (PO) ze stronnictwem ruskim (Konfederacja).:)

 7. Frank Drebin mówi

  Konfęderatki i konfęderaci! Nie idźcie tą drogą!

 8. LucyLucenta mówi

  Panie Grzegorzu Baraun , alternatywą dla zamknięcia obrad parlamentu i ludzi w domu są śmiertelne ofiary na miarę italską, nie chciałbym, by został pan pożarty przez epidemię. na podstawie modelu choroby na Diamond Princess /wycieczkowiec /, śmiertelność jest na poziomie 2 promille. czyli dwie osoby na tysiąc. W Polsce jest jednak gorzej , bo umiera prawie 1,3% ujawnionych zarażonych.

  1. piotr p mówi

   Pandenia wirusa jest możliwa tylko w amerykąńskich filmach.

   1. Śmieszek mówi

    Powiedz to Włochom w Lombardii – może wreszcie ktoś uświadomi cię, jakim jesteś pajacem:)

 9. Lech mówi

  Nie popieram ich juz są jak po sld o wiosna władza im wali na dekel . Panie winnicki za 4 lata zero głosu kolno pozdrawia

 10. antyPOPiS mówi

  PiSiorku, o czym bredzisz, jaką władze ma Konfederacja? Módl się o zdrowie kulasa, bo gdy Belzebub o niego się upomni, z PiSraelickiej karykatury sanancji modyfikowanej czosnkiem, zostanie tyle co z AWSu, ..obudzisz się z majaków z ręką w nocniku i gumofilcem na głowie…

  1. Śmieszek mówi

   Konfederacja PO jedno zło!:)

 11. Felek mówi

  Może zrobic drastycznø zmianę, namówic Lecha,
  W na kandydata.
  Dlaczego nie,jak został wybrany na Prezydenta widziałem bardzo realny “humor “.
  Lech otoczony Kardynałami,na ich prośbę powiedział.
  No już dobrze jak chcecie żebym zostali Papieżem to nim zostanę.

 12. Mario mówi

  Jak widzę tego „Chłopczyka w krótkich majteczkach” któremu zamarzyło się zostać Prezydentem to wiem doskonale co to jest tzw.”koncesjonowana opozycja”.Nic ,kompletnie nic Konfederacja nie robi dla Ojczyzny za to dba o swoje portfele.Dokładnie to samo było z Kukizem.Duże nadzieje a potem jedno wielkie G….!No ale jeśli ktoś niczego nie osiągnął przez 40 lat swojego życia to czego się można po nim spodziewać? To nie Bossak powinien być naszym kandydatem ale Jacek M.To jest prawdziwy bojownik a nie wypacykowany laluś!

  1. Śmieszek mówi

   „To nie Bossak powinien być naszym kandydatem ale Jacek M.”

   To już poważniejszym kandydatem byłaby Magda M.:)

 13. Lech mówi

  Nadzieja stracona wszystko na nie . Wìnnicki sam to miał swoje zdanie teraz to banda taka sama jak targowice

 14. Sebastian mówi

  Widać że PiSiory opanowały także portal wPrawo. Wysłuchaliście chociaż z uwagą tej konferencji, że wyPISujecie takie bzdury?
  Z Panem Bogiem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.