„Strzeliła setka!” Powalający marsz we Wrocławiu i areszt trzech transparentów!

4

Na 100. rocznicę odzyskania niepodległości odchodzący w polityczny niebyt były prezydent Wrocławia Rafał D. wraz pedrylem który na ten urząd się ślini obecnie, zakazali iść wrocławskim patriotom w marszu mającym upamiętnić tę rocznicę. Nic bardziej napędzającego frekwencję nie mogło się nam przytrafić.

Polak już taki jest, że jak mu się czegoś zabrania… Ale to już nie nasz problem, że facet tyle lat w polityce i tego nie widzi. Nie zna mentalności zwykłego, szarego naszego rodaka. No, ale Rafał D. to Polakiem jest chyba tylko z obywatelstwa. A taki niby doświadczony… Ciekawe, czego jeszcze nie wie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Organizacja trochę szwankowała. Trudno było się umawiać z ludźmi, gdy nie było wiadomo, czy manifestacje będzie legalna czy nielegalna. Parę tematów odpuszczono, lecz większość udało się załatwić.

Roman Zieliński pali portrety: żyda Lenina i Bismarcka
Roman Zieliński pali portrety: żyda Lenina i Bismarcka

Organizatorzy

Będzie tylko o trzech. A osób zaangażowanych było naprawdę sporo. Niesamowity Rybak. Wiele osób ma obraz Piotra Rybaka nakreślony przez media. Co gorsze – te niby z prawej strony sceny politycznej. PRZEMÓWIENIE PIOTRA RYBAKA
Sondowałem go długo. To był zwykły przedsiębiorca. Tłukł te swoje budowy, aż wreszcie trafił mu się „kontrakt życia” Przy stadionie na Pilczycach, jakiś podwykonawca podwykonawcy. I został orżnięty przez wrocławski magistrat na kwotę z sześcioma zerami. Mógł iść z siekierą i rąbać urzędasów po głowach. Mógł się powiesić. Mógł łazić po sądach, gdzie w wała będą go robić układowi sędziowie. Wybrał wersję łażenia po sądach, ale upust swojej frustracji dał poprzez uczestniczenie i organizowanie wszystkich możliwych protestów w naszym kraju. Dlatego bez wahania podjął się wzięcia na siebie demonstracji 11 listopada we Wrocławiu. A 12 listopada w południe już był w Warszawie na demonstracji o uwolnienie Basi Poleszuk. Gwiazdą dnia był oczywiście Jacek Międlar (PRZEMÓWIENIE TUTAJ). Jeszcze jest młody i czasami ponoszą go nerwy, ale ma moc. Ma energię. No i… książka właśnie dostała kolejnego kopa reklamowego (dostępna TUTAJ).

Co nie zagrało?

Już teraz o błędach, choć o nich najczęściej się pisze na końcu maczkiem. A są tacy, którzy ich „nie zauważają”. Na Fanie jest inaczej. Tu jest walenie po oczach, tak, że boli.

Podstawowym błędem były zbyt długie przemówienia. Staliśmy się już społeczeństwem memiczno – obrazkowym. Lubimy jak jest szybko, dynamicznie, denerwujemy się jak mamy trochę poczekać. Andrzej Prochoń – rolnik. Ma facet dar gadania, lecz treść w stosunku do rocznicy odzyskania niepodległości była, powiedzmy, dość odległa.

Poniosło nam też samego Międlara. Kilka jego okrzyków będzie wykorzystywanych za pięć lat, gdy wystartuje w wyścigu do fotela prezydenta Wrocławia. Oczywiście w kampanii lempartopodobnych i innych mu wrogich. Petardy. Było ich niewiele, ale były. Tempo marszu, zwłaszcza na początku. Stanie w tłumie w ścisku przy wejściu na ul. Kołłątaja średnio przypadało do gustu.

Dobór „Ojców Niepodległości” siłą rzeczy musiał być kontrowersyjny, bo zamiast kilku równie dobrze mogło być kilkaset nazwisk, tym bardziej, że walka o niepodległość to nie tylko rok 1918, ale 1939, 1945, czy lata stanu wojennego.

Pochodnie. Jakieś gorszego sortu były tym razem. Brak okrzyku „raz sierpem, raz młotem…” z samochodu, bo tłum spontanicznie to je zarzucał parokrotnie. Zabrakło ludzi z megafonami pośrodku marszu.

Dobra, teraz o plusach

Frekwencja. Jeden z naszych informatorów dotarł do materiałów lewackich i liczba ludzi oceniona została przez lewacki punkt widzenia. Trochę się zdumieli. A nawet nie trochę. Ocena Fana – około 20 tysięcy, a operator z TV FanŚląsk twierdzi, że jeszcze więcej. Mnóstwo ludzi, którzy w mniemaniu gościa z Mikstatu* nie powinni iść w tym marszu.m

Nagłośnienie. Re-we-lac-ja. Choć na tyle wiary to by trzeba z pięć takich wozów. Trasa – dobre punkty startu i zakończenia. Nie za długa, nie za krótka, przez serce miasta, pozwalająca się niezauważalnie skrócić, gdyby wszystko się przedłużało (tak ostatecznie było, bowiem pierwotnie zaplanowano dodatkowe „kółko” na Rynku, jakie ostatecznie nie zostało zrobione).

Marietka z wierszykiem o małym Polaku – strzał w „10”. Treść przemówień Międlara – powalająca. „Facet z naleśnikiem” – mam nadzieje, że to już na stałe przylgnie do Rafała D. Brak transparentów z hasłami nie do zaakceptowania przez organizatorów. Transparent dla Basi Poleszuk. Hasło z wozu „Nasze ulice, nasze kamienice” świetnie wpasowało się do dybiącej na naszą niezależność finansową amerykańskiej ustawy 447. Połączenie mentalnego księdza z antychrześcijańską Zadrugą już nie dziwi, bo we Wrocławiu to standard. Sporo ludzi przyjezdnych. Nawet z Poznania, choć równie dobrze mogli jechać do Warszawy, niewielka różnica odległości. Wielka mobilizacja lewactwa okazała się wypierdkiem. Ich prowokacyjne plakaty roznoszone o 3 nad ranem i montowane na przystankach tramwajowych poznikały. Morze biało – czerwonych flag.

Odzyskanie niepodległości dla Polski to rozepchanie się łokciami pomiędzy Rosją (w tym momencie Radziecką) a Niemcami. Spalenie portretów żydowskiego Rosjanina Lenina i niemieckiego cesarza Otto von Bismarcka (zwłaszcza tego ostatniego) w polskim Wrocławiu ma swoje symboliczne znaczenie*.

Dobra, jak widzicie jeszcze jakieś niedociągnięcia lub to, co można lub trzeba pochwalić, to wrzucajcie w komentarze. Jak coś będzie szczególnie istotne, to zrobi się wpis do artykułu (z odpowiednim podpisem przy autorach).

Po marszu

Po marszu na wałach Odry był organizowany pokaz 100 rac na 100-lecie odzyskania niepodległości. Coś tam nie wypaliło z technologia i nagranie nie jest takie, jakiego się spodziewano, ale sama impreza przebiegła sprawnie.

Policyjne podchody

Zaaresztowano trzy banery. Tytułowy marszu, czyli „życie i śmierć dla Narodu”, a także „śmierć wrogom Ojczyzny” i „Wołów”. Dwa pierwsze były zatrzymane przez około 14 funkcjonariuszy, głównie policji kryminalnej, ale według naszej wiedzy były w to wciągnięte także inne piony policyjne. To jednak będzie treścią osobnego felietonu. Tu może tylko jedno spostrzeżenie. Był wśród zatrzymujących pewien osobnik, jakby to delikatnie ująć – jak mu pogrzebać w narodowości, to wyszłoby ciekawie. A raczej – multikulturalnie. Jakoś to pochodzenie było bardzo odczuwalne w sposobie podejścia do zatrzymanych.

To powyższe zdanie ma swój głębszy podtekst. Dotyka kwestii migracyjnej, a w zasadzie ich następstw. Za 20 – 30 lat to może być dużo poważniejszy i dużo szerszy problem. Lecz to tylko pośrednio dotyczy święta odzyskania niepodległości przez Polskę.

* Franciszek z Mikstatu, inaczej kapuś Rafał D.Mikstat to miasto w Wielkopolsce z którego pochodzi.
**za tego spalonego Bismarcka to laureat Niemieckiej Nagrody Narodowej, imć Rafał D. dostał chyba szału. Bo konsulat niemiecki to odnotował, a owa Niemiecka Nagroda Narodowa została mu przyznana nieprzypadkowo.

Autor tekstu: Roman Zieliński

Przeczytaj i obejrzyj także:

Wrocław nie idzie na kompromisy! Pełna relacja z Marszu Polski Niepodległej we Wrocławiu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  Doskonały artykuł – dobrze, że wytknięto potknięcia bo będzie jeszcze lepiej w przyszłości. Mikstat to inaczej miasto komarów – pochodzi od nazwy niemieckich osadników, którzy tu osiedli w średniowieczu i się później spolszczyli (chociaż przodkowie owego kapusia Rafała D. to przybyli raczej z innego kierunku – południowo-wschodniego, z wiadomych terenów). Po niemiecku komar to Mücke a miasto gdzie są komary skróciło się z Mückenstadt na Mikstat. Oby go zjadły tego paskudnego kapusia i zdrajcę.

 2. michu mówi

  Bismarck cesarzem niemieckim nie był ;). Na Zadrugę chyba trza trochę uważać, Polak to katolik ( ta część Lechitów co utożsamia swoją ciągłość od Mieszka )

 3. Piotr mówi

  Zadruga to neopogańska swołocz i dla Polaka nie powinno to być żadną tajemnicą

 4. Roman mówi

  Czołem Wielkiej Polsce ! Marsz Niepodległości napawał dumą, piękny widok. Jest potencjał aby w kolejnym wzięło udział 150 tys osób a nie 15 tys.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.