Strajk nauczycieli zawieszony. Prezes ZNP: „Premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września”

prezes ZNP Sławomir Broniarz/ fot. screen
2

Podczas czwartkowej (25.04.2019) konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że od soboty, od 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk nauczycieli. Broniarz podkreślił, że strajk zostaje zawieszony, a nie zakończony, a ZNP nie podpisze porozumienia, które rząd zawarł z nauczycielską „Solidarnością”.

Prawda jest taka, że strajk mógłby trwać, bo wszyscy nauczyciele są do tego gotowi. Mógłby być prowadzony także w czasie matur i nie zdołalibyście państwo – to jest adresowane do rządu i pana premiera Morawieckiego –  rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nas, nauczycieli podczas tego egzaminu, mimo że ryzykowaliście także dobro uczniów. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności i tę odpowiedzialność musieliśmy wziąć my nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz rodzice, którzy nas w tej decyzji wspomagali – zapewnił Broniarz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony. Oczekujemy od pana rzeczowej, męskiej postawy, która będzie także odpowiadała na oczekiwania ponad półmilionowej rzeszy nauczycieli. Nie zrezygnujemy z walki o dobrą polską szkołę– oświadczył Broniarz.

W związku ze strajkiem nauczycieli, którzy odmówili wystawiania ocen końcowych, co miało uniemożliwić przeprowadzenie matur, Sejm przyjął w środę (25.04.2019) nowelizację ustawy Prawo oświatowe. W myśl nowych przepisów jeżeli rada pedagogiczna nie podejmie uchwały w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów, o wynikach klasyfikacji i promocji rozstrzygnie dyrektor szkoły. W sytuacji, gdy dyrektor również nie rozstrzygnie w tym przedmiocie, zrobi to nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący szkołę.

Źródło informacji i cytatów: rmf24.pl, gov.pl

Zobacz też:

Żenada! Strajkujący nauczyciele śpiewają piosenki o krowach i świniach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Janusz I mówi

    Broniarz, premier to nie twój piziom b. nauczycielu.

  2. sprinter mówi

    Jedna sprawa – termin. Zgodnie z ustawami o oświacie dzisiaj upływa ostateczny termin klasyfikacji ostatnich klas czyli maturzystów – a strajk tow. Broniarz „zawiesza” od jutra.
    Czyli gdyby nie ta sprinterska akcja legislacyjna – matur by nie było – jakoś o tym tow. Broniarz nie wspomina 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.