Stanisław Michalkiewicz odpowiada na pytanie: „Jaka przyszłość czeka Polskę?” [WIDEO]

Stanisław Michalkiewicz/ fot. screen
3

Odpowiadając na najważniejsze pytanie trapiące każdego patriotę Stanisław Michalkiewicz dokonuje analizy obecnego stanu Rzeczypospolitej. Jak sam zauważa, jego ocena nijak się ma do oficjalnych przekazów medialnych, ponieważ wersja rządowa mówi, że jest wspaniale, a będzie jeszcze lepiej, natomiast opozycja donosi o zamachu na demokrację, łamaniu konstytucji oraz ograniczaniu swobód obywatelskich.

Fakty wyglądają z goła inaczej. W oczach świadomego człowieka nie da się ich zmanipulować. Można jednak usystematyzować. Aby to zrobić należy zwrócić uwagę na kilka aspektów polskiej rzeczywistości. Jednym z nich jest uwłaszczenie tzw. „sitwy” na majątku narodowym. Należy do niej wielu prominentnych polityków i przedsiębiorców, z których wielu nie posiada, a jedynie zarządza przejętym majątkiem. Ma to głównie miejsce w sektorach strategicznych, m.in. finansach, energetyce, czy na rynku paliw, co w dużej mierze ogranicza polski potencjał narodowy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Drugim czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na rozwój naszego kraju są niemieckie plany „Mitteleuropy” zakładające uzależnienie gospodarek państw ościennych wobec polityki Berlina i przekształcenie ich w rynek podwykonawców gospodarki niemieckiej. Kolejnym aspektem, z którym Polska musi się mierzyć są żydowskie roszczenia majątkowe, opiewające obecnie na sumę ponad 300 mld zł. Z jednej strony żydowskie lobby oddziałuje na strategicznego sojusznika III RP, czyli USA, gdzie wymusza podejmowanie działań politycznych („JUST” Act 447), a z drugiej strony prowadzi rewizję historii usiłując wmówić światu, że to Polacy ponoszą winę za holocaust Żydów.

To oczywiście nie są jedyne problemy, z którymi boryka się nasz kraj, ale zdefiniowanie postawy rządu wobec tych zagadnień stanowi doskonały punkt wyjścia dla rozważań nt. przyszłości Polski.

Zobacz też:

Międlar u Roli o konsekwencjach cenzury Empiku i propagandowym niszczeniu Marszu Niepodległości [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zbulwersowany mówi

    Jedynymi intelektualistami, którzy powinni wzbudzać zainteresowanie Polaków są dr Stanisław Krajski i Grzegorz Braun. Dlaczego ? Bo oni dają recepty na wyjście Polski i Polaków z impasu, przedstawiają programy przyszłościowe bardzo konkretne ( zwłaszcza dr Krajski ). A cała reszta tylko bije pianę na tematy oklepane, znane Polakom, powtarzalne. Szkoda czasu na ich słuchanie chyba że ktoś ma poważne problemy ze spostrzegawczością.

  2. Robert mówi

    Parę tygodni temu gwarzyłem z serwismenem rozścielaczy asfaltu z Łodzi.Sprzęt niemiecki,części produkowane w Polsce,wysyłane np. do Rosji jechały na granicę niemiecką,tam zamieniali listy przewozowe na napisane po Niemiecku i sruu na Rosję gdzie brali jako zdjełano w giermani

  3. Robert mówi

    Chyba że,embargo na handel z Rosją dotyczy Polski,a przywódców 4 Rzeszy raczej już nie…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.