Stadion piłkarski we Lwowie ma zostać nazwany imieniem Stepana Bandery

stadion piłkarski we Lwowie/ fot. Wikipedia
15

We wtorek (16.03.2021) rada obwodu lwowskiego przegłosowała wniosek, w którym zwraca się do rządu o nazwanie stadionu piłkarskiego „Arena Lwów” imieniem Stepana Bandery. Stadion został wybudowany na Euro 2012, których gospodarzem były Polska i Ukraina.

Obiekt jest własnością państwa, a nie samorządu, więc rada nie może samodzielni zmienić jego nazwy. Potrzebna jest decyzja rządu. Władze obwodowe już kilkukrotnie domagały się przekazania im stadionu, ale Kijów odmawiał.

Kolejny raz Ukraińcy plują Polakom w twarz poprzez uhonorowanie zbrodniarza odpowiedzialnego za ludobójstwo na Kresach. 5 marca władze Tarnopola zdecydowały o nazwaniu stadionu miejskiego imieniem dowódcy UPA Romana Szuchewycza. Decyzję oprotestowali ambasadorowie Polski i Izraela, a Zamość zawiesił współpracę z Tarnopolem jako miastem partnerskim. Mer Tarnopola oświadczył, że nie zmieni zdania oraz życzył wszystkim, żeby „byli jak Szuchewycz”.

ZOBACZ: Ukraiński zbrodniarz patronem stadionu w Tarnopolu. Protest ambasadorów Polski i Izraela

ZOBACZ: Brawo! Zamość zawiesza współpracę z Tarnopolem w odpowiedzi na gloryfikację ukraińskiego zbrodniarza

ZOBACZ: Tarnopol nie wycofa się z uhonorowania zbrodniarza: „Życzymy wszystkim, by byli jak Roman Szuchewycz”

Źródło informacji: kresy.pl

Zobacz też:

„Był mróz, dziadkowi było zimno, to mu Ukraińcy dom podpalili…” Wspomnienia Świadka Rzezi Wołyńskiej – Stanisławy Cal [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Jadwiga mówi

  Ja nie doslysze. Dla mnie nazwa im Stefana Batorego bedzie zawsze dobrze brzmiala

 3. szalom mówi

  Pal ich cholera! Niech sobie rezuńska zdziczała hołota nazywa co chce i jak chce. Natomiast nie rozumiem naszych pachołów. Jadą tam kolejno – poczynając od Michnika i Kuronia, poprzez „chrabiego” i stolzmana a kończąc na Dudzie i Kaczyńskim przymilają się, ryczą 'herojam sława!!”, wożą kosztowne prezenty wypracowane przez polskich podatników w tym przez ocalałych z rzezi. Żadnej troski o pamięć zadręczonych ani o sprawy żyjących tam w nędzy Kresowych Rodaków. O co tu chodzi? Kto im to nakazuje? Kogo się boją? Komu służą?

  1. z-k mówi

   Służą Świetlanej Idei Chazarskiego Kaganatu Europy Środkowo – Wschodniej od „Bydgoszcza” po Odessę (miało być po Jałtę ale ten cholerny Putin…) z prowincją Polin jako najjaśniejszą gwiazdą na całym chałacie

 4. Michu. mówi

  Czytelnicy wprawo.pl i nielicznych mediów bez cenzury mogą się o tym dowiedzieć. Jednak TVP, TVN i inni milczą. Ani słowa o stadionie bandyty Szuchewycza w Tarnopolu. Wstyd, jeszcze opluwają Jacka Międlara, żeby wyeliminować tych, którzy nie boją się pisać prawdy. Bandera w Polskim Lwowie a Polska nic tylko przymila się Ukrainie.

 5. Piotrek mówi

  I zostanie tak nazwany, jężeli się nie obudzimy i nie wyzwolimy tego polskiego miasta z pod banderowskiej okupacji!

 6. Misiek13 mówi

  Zaprosza naszego preztdenta Dude zeby im nozyczki do przeciecia wstegi podal

 7. Marcin Malik mówi

  Nie wierzę. Robią sobie żarty z Polaków aby przetestować naszą naiwność. Na pewno tak nie nazwą.

  1. verizanus mówi

   Nazwą nazwą. Jak im Niemcy nakażą a Moskwa, Biden i eskimosi pozwolą to dlaczego nie?? 😉

 8. Lolek mówi

  To proste są u siebie i robią to co uważają za właściwe. Co nam do tego?

  1. verizanus mówi

   To że gloryfikują naszych NIEPRZYJACIÓŁ. Tych którzy mordowali Polaków.

 9. W K mówi

  Celem różnego szczeble władz Ukrainy jest wychowanie ludzi w przekonaniu, że ich przodkowie ponad 1000 lat żyli pod polską okupacją i że należy nienawidzić Polaków jako okupantów. Dlatego nazwą tak ten stadion, a za jakiś czas napadną na Polskę od środka, jak kiedyś, pozabijają kilka setek tysięcy Polaków i wyzwolą się z następnej okupacji.

 10. Flex mówi

  Proponuję naszym władzom w geście przyjaźni i dobrej woli przetopienie aresztowanego pomnika rzezi wołyńskiej autorstwa ŚP A. Pityńskiego na pomniki Bandery i Szuchewycza oraz podarowanie ich Merom Lwowa i Tarnopola by je ustawili na honorowych miejscach stadionów. W uroczystościach przekazania Polskę mogliby reprezentować PAD we Lwowie i Marszałek Gosiewska w Tarnopolu! To mój smutny sarkazm, bo polityki polskich władz w tym temacie nie da się na poważnie skomentować bez użycia niecenzuralnej wiązanki. Róbcie tak dalej, ale jak spojrzycie w oczy rodzinom ofiar zamordowanych pod kierunkiem patronów tych stadionów?!

 11. Maksymilian mówi

  Żaden polski klub piłkarski nie zagra na stadionie Bandery. Ukraiński Lwów to jest obecnie pierdolona wiocha, tam nic nie ma oprócz świetnych burdeli. Mogą sobie nazywać swój stadion jak chcą. Żaden polski klub nie zagra na stadionie Bandery.

  1. Boguslaw mówi

   Chyba ze nasz laskawy zdrajca, pan juda postawi nas znowu przed faktem dokonanym! „herojom slawa!”
   Bandycki kraj, ktorego mieszkancy nie moga juz wiecej oczekiwac zadnego respektu i pomocy z naszej strony!
   Wracac z powrozem do swoich ziemianek! Bandyci!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.