Skandaliczny wyrok w sprawie Międlar vs. Lempart. Relacja live [WIDEO]

sędzia Anna Statkiewicz/ fot. screen
20

W czwartek (5.09.2019) sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieście Anna Statkiewicz ogłosiła wyrok w procesie, który Jacek Międlar wytoczył Marcie Lempart o zniesławienie go i znieważenie słowami: nazista, faszysta, neonazista, neofaszysta, przywódca nazistowskich band. Sędzia Statkiewicz uznała, że co prawda do przestępstwa doszło, ale umorzyła postępowanie ze względu na małą szkodliwość społeczną czynu Lempart! Uznała też, że wypowiedzi Jacka Międlara mogą negatywnie kojarzyć się odbiorcom. Czyli można kogoś znieważyć i zniesławić bez żadnych konsekwencji, o ile tym kimś jest Jacek Międlar. Tak zdecydował Sąd Rejonowy we Wrocławiu. Wyrok jest nieprawomocny. Międlar zapowiedział apelację.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz też:

W czwartek zapadnie wyrok! Czy Marta Lempart zostanie skazana? „Żądamy dwóch lat ograniczenia wolności” [RELACJE Z ROZPRAW]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SATLIN mówi

  No i widzialem ze tak bedzie…..

  1. Patriots mówi

   Rzucając ,słowami faszysta,nazista,bandyta ze złością nienawiścią .Mam wrażenie powracających słów wytrychów używanych .Niestety podczas katowania Akowców Nszetowcow ,i innych bohaterów podziemia niepodległościowego ,oraz ich mordowania .Wydaje mnie się że taka osoba jak Marta Lempart ,ordynarny osobnik chcialaby powrotu tamtych czasów. I dlatego zasługuje na sprawy za sprawami.

  2. Andrzej mówi

   To są lewackie sądy stojące na straży złodziei z PO i zboczeńców z lgbt. Znam to środowisko, bo jestem prawnikiem i wstydzę się tego

 2. Andrzej mówi

  to było do przewidzenia- wskazywała na to postawa sędziny w czasie procesu, dobrze że nie skazała Pana Jacka….

 3. Eustachy mówi

  chazara chazarze nie zrobi krzywdy, na jednym stepie babunie kozy doiły.

  1. Krzysztof mówi

   głupek

  2. Asia mówi

   Jakie sądy takie wyroki. Nie ma normalnych sądów i są durne wyroki. Sędziowie to chorzy ludzie więc czego się można spodziewać po chorym tylko glupstw.

 4. Krzysztof mówi

  Trzymam za pana kciuki , mam nadzieję ,że ten wyrok można zaskarżyć do wyższej instancji . Widać jak na dłoni jak bardzo szykanuje się i lekceważy osoby pokrzywdzone , które szukają sprawiedliwości . Nie tylko w Polsce nie ma sprawiedliwości ,ale nie ma jej też w żadnym kraju na świecie , wymiar sprawiedliwości każdego kraju jest na usługach rządzących i o niezawisłości sądów można pomarzyć włożyć między bajki – nawet przedszkolaki w to nie wierzą . Jak działają sądy w tym kraju każdy wie , kto choć raz był w tym przybytku. Zaczyna się bardzo zły okres w naszym kraju – totalna inwigilacja , pozywanie internautów za wpisy – to pytam , gdzie art. bodaj 158 Konstytucji RP o wolności słowa i jego publikacji . Nie muszę wyznawać tych samych wartości co rząd reżymowy obecnie , bo takim staje się PIS , kneblując usta swoim obywatelom ,krytykom. MAM NIEZBYWALNE PRAWO MÓWIĆ O TYM CO MI SIĘ NIE PODOBA W TYM KRAJU , A RZĄD MA OBOWIĄZEK WYSŁUCHAĆ TEGO Z POKORĄ I NIE ZASTRASZAĆ OBYWATELI. TO WY JESTEŚCIE DLA NAS , A NIE ODWROTNIE. MY WAM PŁACIMY I MAMY MIEĆ 100% WOLNOŚĆ – SŁOWA SUMIENIA I WYZNANIA ! Pozdrawiam panie Jacku bardzo serdecznie i niech pan pamięta że : nie ten, który wygrywa stoi wyżej nie mając racji , lecz znacznie wyżej stoi ten , który jest szykanowany , przegrywa , a tę rację posiada.

 5. leszek mówi

  Ja zdziwiony nie jestem. Tak wygląda „wolna polska”. Ale Polska jest w nas.

 6. Tomasz mówi

  No i gdzie jest ten film z wyroku???????????????

  1. Jarek mówi

   Może Pan Dariusz Matecki z Patrykiem Jakim pomogą ?! 🙂

  2. Jarek mówi

   Przeczytałem ten wywiad z Panem Mateckim i cóż ten pan jest tragiczny. Pis morduje dzieci nienarodzone a on mówi coś o ochronie życia. Marek Jurek ? ten, który wybrał Wojciech Jaruzelskiego na prezydenta to jego autorytet ?! Rosja zagrozeniem? Nie mamy wpływu na politykę Izraela i USA. Tragedia !

 7. Piotr mówi

  Trzeba walczyć w Apelacji. Nie zgadzać się z niską szkodliwością czynu. Fajnie, że sąd już ocenił, że czyn miał miejsce!

 8. Dorota mówi

  No tak…. Joanna S-W dopięła swego i Jacek M miał wyrok. Teraz można nawet go nazwać przestępcą – w końcu wyrok był skazujący na przymusowe prace. Ale jak wobec niego stosuje się mowę nienawiści to trudno- mała szkodliwość. Czyli narodowców można obrzucać błotem ….nawet tak bardzo ten wyrok mnie nie zszokował. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Jest jeszcze apelacja, więc trzymam kciuki.

 9. philbeach mówi

  torba rozpoznawalna dla zyda

  1. Kacper mówi

   Bydlaki

 10. jacek mówi

  sady nie zostały zreformowane i są tego wyniki, tam nadal jest epoka marksizmu i leninizmu !

 11. Bartosz Dobrowolski mówi

  Trzeba złożyć apelacje!
  Jesteśmy z panem!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.