Skandaliczne wypowiedzi prof. Guta: grozi góralom otwierającym biznesy i życzy Pitoniowi śmierci

Włodzimierz Gut/ fot. screen
19

Góralskie Veto, czyli zapowiedziane otwieranie biznesów pomimo rządowych zakazów, nie podoba się doradcy Głównego Inspektora Sanitarnego, prof. Włodzimierzowi Gutowi, który w czwartek (14.01.2021) zagroził Podhalu zakazem ruchu pojazdów na tym terenie.

– Rozumiem dążenie do odszkodowań i rozumiem dążenie do przywództwa określonych osób, które korzystają z okazji. Zawsze, w każdej sytuacji, nawet najtragiczniejszej ktoś musi skorzystać – stwierdził prof. Gut. – Trzeba pamiętać, że w każdej sytuacji pojawią się rozwiązania. Jeśli Podhale uważa, że wygra otwierając się, to co zrobi w momencie, kiedy wybuchnie epidemia i będzie zakaz ruchu pojazdów na tym terytorium? – zapytał.

We wtorek prof. Gut „popisał się” skandalicznym komentarzem dla wPolityce.pl, w którym odniósł się do wypowiedzi inicjatora akcji „Góralskie Veto” Sebastiana Pitonia. – Jeśli uważa, że jego interes jest ważniejszy niż życie ludzkie, powinien pierwszy umrzeć – oświadczył Gut.

SKLEP-WPRAWO.PL

Mój komentarz: Od początku pandemii prof. Gut udzielił niezliczonej liczby wywiadów w rozmaitych mediach, przy czym to, co mówi obecnie nijak się ma do tego, co mówił wcześniej. To Gut wyśmiewał pomysł noszenia maseczek i dowodził, że mamy do czynienia z wirusem, który jest zagrożeniem na poziomie grypy. To Gut wykpiwał określenie „choroba bezobjawowa”. Podpierał się wtedy argumentami naukowymi.

W pewnym momencie całkowicie zmienił narrację i zaczął straszyć pomorem, a nawet twierdził, że sprzedawcy powinni płacić odszkodowana osobom, które zarażą się w ich sklepie. Według Guta właściciel sklepu powinien „utrzymać na kwarantannie osoby, z którymi zetknął się pacjent zakażony w jego sklepie”. Na tych samych zasadach powinni odpowiadać za zakażonych gości nowożeńcy, na których weselu powstało ognisko koronawirusa. Mieliby oni pokrywać koszty kwarantanny i leczenia.

Teraz Gut poszedł jeszcze dalej. Życzenie śmierci Pitoniowi i groźby zablokowania Podhala to coś tak skandalicznego, że aż nie do uwierzenia. Jak długo doradca GIS zamierza podtrzymywać korona-psychozę? Czyżby zapomniał już o swoich wcześniejszych wypowiedziach, które były oparte na wiedzy naukowej?

Źródło informacji: Twitter, wPolityce.pl

Zobacz też:

„Zapraszamy wszystkich na Podhale”. Konferencja prasowa Góralskiego Veta [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Schock mówi

  „w momencie kiedy WYBUCHNIE epidemia” – czyli póki co epidemii nie ma. Dyżurny dziadek ekspert powiedział to wprost.

  1. Hammurabi mówi

   „Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli”.
   Profesorek „poczuł kasę” i pojął, skąd wieje wiatr. Ustawił się, grzeje fordewindem i robi motylka. Tyle, że na wprost przed dziobem (nie wyjściowym bo charakter ma na nim wypisany) wyrasta mu skała w postaci „Góralskiego Veta”. Może zmienić kurs, jednak wyścig po kasę robi z profesorskiego mózgu sieczkę. Pozostaje więc mieć nadzieję, że wpadnie na tą skałę i przefasonuje dziób.

  2. Włodzimierz mówi

   Jak nie zwolni się powodu tzn. ograniczy – zmniejszy gęstość pola elektromagnetycznego szczególnie z nadajników umieszczonych w obecności szpitali taką „nową” plandemię wywołają miejscowo „na nowo” i będzie po ichniemu – są stosowane dwie technologie jednocześnie wspomina o tym dr. Wojtkowiak – https://justice4poland.com/2020/05/26/podejrzenie-ludobojstwa-5g-i-cov/

 2. KomentarzDak mówi

  Komentarz że strony Pana profesora Dakowskiego do słów tego łajdaka Guta.

  „Warto zwrócić uwagę na dwa elementy tej wypowiedzi. Po pierwsze prof. Gut mówi o wygranej Podhala – należy zatem zadać pytanie, czy w takim razie rząd i państwo jest przeciwnikiem przedsiębiorców, z którym ci muszą wygrać?

  Po drugie prof. mówi o „momencie, kiedy wybuchnie epidemia”. Przecież od kilku miesięcy słyszymy w mediach nieustannie o tym, że mamy do czynienia nie tylko z epidemią, ale nawet pandemią.

 3. W K mówi

  Sytuacja dobra w tym sensie, że ludzie się dowiadują, kto kim jest.

 4. Waldemar mówi

  Panie profesorku tzn. że teraz jest co ? pandemia, a wybuchnie epidemia czy teraz nie mam nic, a wybuchnie epidemia. Od marca gadasz pan co panu coś do głowy wpadnie. U Młynarskiej co innego u Pospieszalskigo co innego na you tube. Weź się pan w kupę i zacznij pan gadać językiem profesora, a jakiegoś, a nie kogoś kto gada pod budką z piwem.

 5. Marek mówi

  Demencja dopada tego dyżurnego „EKSPERTA” … Trochę logiki i wiedzy. Zanim się ten szał skończy faceta nie będzie można rozliczyć – dalej będzie rżnął głupa.

 6. Szczur mówi

  A to skoro tak, ja myślę, że w pierwszej kolejności powinni umrzeć ludzie, którzy nakręcają tę spiralę strachu.

 7. Ewa-Maria mówi

  Ten profesorek na usługach rządzących to płatny klakier. P…..y w cały świat.On więcej szkód rządzącym przysparza aniżeli dobra.Podejrzewam że to demencja starcza go dopadła.Stary sklerotyk ponad prawem się stawia.Lepiej nie zadzierajcie z Góralami ponieważ możecie przekonać się do czego są zdolni.Nie zdajecie sobie sprawy co znaczy wściekłość ludzka i do czego to może doprowadzić.Radzę nie przesadzać ,oraz umiar w wypowiedziach.Możę dojść do tego że pióra będą fruwały w powietrzu.Gdy doprowadzicie naród do ostateczności,taki scenariusz całkiem realny może być.

 8. Anton mówi

  Kolejny ze spranym mózgiem przez satanistyczna sektę iluminatów i NWO !

 9. benedykt mówi

  W tak „dorosłym” wieku się zeszmacić to nie jest powszechny przypadek. Tylko- na cóż ci starcze te srebrniki?? TAM nie mają już żadnej siły „przebicia”..

 10. wilk mówi

  MOZE BY TAK DAC OGLOSZENIE, SPRZEDAMY BELWEDERSKI CYRK,A W GRATISIE KLAUNOW,CIEKAWE CZY ZNALAZL BY SIE KUPIEC KTORY BY CHCIAL TEN DOTATEK GRATIS?

 11. Rebih mówi

  Jest to po prostu straszenie użyciem użyciem prawa wbrew prawu i siły, przypominanie, ze rząd zawsze znajdzie środki i sposoby, by zniszczyć naród i zawsze uniknie kary. Współczesna, bardziej totalitarna wersja Urbanowskiego „rząd się sam wyżywi”.

 12. Shadow mówi

  Większość profesorów odznacza się totalną głupotą, o przyzwoitości nie wspomnę. Właśnie tak jak ten stary skundlony typek.

 13. Ba mówi

  Polak Polakowi nigdy nie życzyłby śmierci. Wniosek co do narodowości Guta nasuwa się sam!

 14. piotr mówi

  Gut nie tytułuje, bo nie zasługujesz na tytuł profesora. Przyznaj się ile ci płacą koncerny za takie gadanie.
  Myślicie, że ludzie są głupi i można ich terroryzować pandemią strachu.

 15. Krzysztof mówi

  Wszelkim ćwokom mówimy stanowcze nie. Co zrobi Podhale? Pójdzie pod dom Guta rozbije miasteczko namiotowe i bedzie się co dzień stołować w jego kuchni.

 16. Boguslaw mówi

  Jaki on jest ” GUT”, dupek zwykly, usiluje utrzymywac ciemnote, ja janda i inni nedzni sprzedawczykowie!
  Bedzie mial szczescie, jak go za to ludzie na lampie nie powiesza!
  Za kogo on sie ma! dobrze, ze nie ogladam tv!!

 17. Albert Pierrepoint mówi

  Dziadek! Ty już odcinasz kupony. Także wiesz, jesteś bliżej niż dalej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.