Skandaliczna wypowiedź rzecznika PSL! Chce zbudować Kukizowi… kojec. Kim jest Jakub Stefaniak?

Po lewej rzecznik PSL Jakub Stefaniak. Po prawej Paweł Kukiz
1

O rzeczniku Polskiego Stronnictwa Ludowego pisaliśmy stosunkowo niedawno w związku z jego kłamliwymi wypowiedziami na temat okoliczności w jakich Jacek Międlar przeprowadził wywiad z posłem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (WIĘCEJ TUTAJ). Jakub Stefaniak, bo o nim mowa, czynił to niemalże pod dyktando OMZRiK, założonego przez oszusta skazanego na 2 lata więzienia Rafała Gawła, co postawiło go w bardzo nieciekawym świetle. Dziś “zasłynął” kolejną skandaliczną wypowiedzią. Tym razem zaatakował swojego koalicjanta Pawła Kukiza.

PRZECZYTAJ: „Nie podpisałbym deklaracji LGBT”. Wywiad z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem o ustawie 447, LGBT i ekshumacji na Wołyniu [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kilka dni temu Paweł Kukiz był gościem Radia Zet. Był w nim m.in. pytany o wywiad, który udzielił naszemu portalowi. Został także zapytany czy nie wyklucza potencjalnej koalicji z PiS.
– Tak, ale PiS robi obecnie wszystko, by taką sytuację wykluczyć. Jeśli ktoś zachowywałby się względem pani agresywnie, chciał zrobić krzywdę – jak iść z kimś takim i myśleć o jakiejkolwiek koalicji? – stwierdził Kukiz. – Od czterech lat – i będę konsekwentny – mówię o tym, że gdyby doszło do takiej sytuacji, że jesteśmy języczkiem u wagi, czyli albo jedna, albo druga opcja nas potrzebuje, to wtedy będziemy się starać podjąć decyzję racjonalną, a racjonalna decyzja to taka, że będziemy szukać takiego partnera, który da większą gwarancję spełnienia postulatów obywatelskich, zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową – dodał Kukiz.

OBEJRZYJ: „Jestem ostatnim platformiarzem”. Wywiad z Pawłem Kukizem o rozmowach z Konfederacją, PSL-u, ustawie 447, farmach wiatrakowych i LGBT

Słowa o koalicji z PiS szybko skomentowali internauci. Kukiz właśnie w Zetce nie wykluczył koalicji powyborczej z PiS-em. Maski opadły – napisał jeden internauta. I w tym momencie wkroczył Jakub Stefaniak, rzecznik PSL, wyznając: My takową wykluczamy! Po czym wywiązał się następujący dialog:
– Czyli tylko wprowadzicie koalicjanta PIS do Sejmu, tak? – zapytała internautka.
W życiu, ja zamierzam na swojej liście przeskoczyć jedynkę od Kukiza – odpisał rzecznik PSL.
A jeśli Kukiz ze smyczy się, za przeproszeniem, spuści? – zapytał internauta.
Zbudujemy kojec – odparł Stefaniak.

Kim jest Jakub Stefaniak? Ma 37 lat. Przez lata był dziennikarzem TVP3 Lublin i TVP Info. 5 lat temu porzucił dziennikarskie rzemiosło i został rzecznikiem prasowym PSL. Raz spróbował swoich sił w wyborach i okazał się być wyjątkowo nieskutecznym politykiem. W 2018 kandydował na prezydenta Warszawy. Otrzymał 0,31% głosów, zajmując 12. miejsce spośród 14 kandydatów, czyli niemal tyle samo co Jan Potocki czy Paweł Tanajno. Mimo nieskuteczności i skandalicznych wypowiedzi wciąż piastuje ważne stanowisko w Polskim Stronnictwie Ludowym.

Przeczytaj:

J. Międlar: Przeczytałem program PO. To broszura bezwstydu i hipokryzji [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jarek mówi

    ks. chyba już nie ma wątpliwości co do osoby Pawła Kukiza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.