SKANDAL! Sąd zwolnił Lempart z kosztów sądowych i zastępstwa procesowego, bo to… “wyjątkowy wypadek”. Chodzi o proces ws. znieważenia Jacka Międlara

Marta Lempart/ fot. twitter
12

We wrześniu 2019 roku zakończył się proces, który Marcie Lempart wytoczył Jacek Międlar. Wulgarną aborcjonistkę oskarżył o zniesławienie (212 k.k.) i znieważenie (216 k.k.) poprzez nazywanie go bandytą, neonazistą i neofaszystą, osobą głoszącą treści nazistowskie i faszystowskie, osobą organizującą neonazistowskie marsze i rzekomo grożącą jej śmiercią. Sędzia Anna Statkiewicz z Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieście, uznała, że wszystkie te określenia były znieważające, ale czyn Lempart miał… “znikomą szkodliwość czynu”. Postępowanie zostało umorzone (nie mylić z uniewinnieniem). Kilka miesięcy później,mimo błędów merytorycznych i jawnego bezprawia, którego dopuściła się sędzia Statkiewicz, sąd II instancji przypieczętował skandaliczny wyrok.
PRZECZYTAJ: Katarzyna TS: „Sędzia Statkiewicz to nazistka?”. Proces Międlar vs. Lempart w pigułce

Na tym nie koniec. Licząc, że na nieuwagę Jacka Międlara i jego pełnomocnika mec. Jarosława Litwina, Statkiewicz nie orzekła ws. zasądzenia kosztów sądowych oraz zastępstwa procesowego na rzecz oskarżyciela. Jacek Międlar złożył ów wniosek w tej sprawie. Sąd pochylał się nad nim pół roku. Ostatecznie sąd postanowił, że Lempart musi pokryć koszty w wysokości niemal 2300 złotych. Na postanowienie sądu zażalenie złożył pełnomocnik Lempart. I co z tym fantem zrobił sąd II instancji w osobie sędzi Joanny Żelazny? Uznał, że za zwolnieniem oskarżonej z kosztów przemawia… “wyjątkowy wypadek”, a kwotę pokryje Skarb Państwa. Cóż takiego zdaniem sądu kryje się pod pojęciem “wyjątkowy przypadek”? Odpowiedź znajdziemy w uzasadnieniu postanowienia. Sąd uznał, że Marta Lempart jest jedną z wielu osób, które znieważają Jacka Międlara, a sama, znieważając, “stawała w obronie własnych wartości”!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O komentarz do sprawy poprosiliśmy radcę prawnego, Jarosława Litwina.
Przepisy jasno stanowią, że to oskarżona powinna ponieść koszty postępowania sądowego i swoich inwektyw wobec oskarżyciela, a nie całe społeczeństw. Zwłaszcza, że jak dowodzą ostatnie tygodnie, Lempart ma z czego płacić – dla wPrawo.pl mówi mec. Litwin.

Do sprawy odniósł się na Twitterze sam Jacek Międlar, który nie kryje swojego oburzenia:
Lempart to święta krowa? Nie obejmuje jej polskie prawo? – pyta.

Nie pierwszy raz odnotowujemy skandaliczne postępowanie wrocławskich sądów, w których Lempart i jej podobni, traktowani są na specjalnych warunkach. Czy polska władza odważy się rozbić wrocławski układ?

Proces Jacek Międlar vs. Marta Lempart w pigułce:

Katarzyna TS: „Sędzia Statkiewicz to nazistka?”. Proces Międlar vs. Lempart w pigułce

Marta Lempart i jej „biznesy”. Kim jest liderka wulgarnych strajków?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  Tak. To wyjątkowy wypadek- antypolski genetycznie przypadek. Skąd tyle nienawiści do człowieka w tych aszkenazach? To jest jakiś gen. Może winą jest to, że to plemię tak mocno wcześniej się krzyżowało między sobą, co doprowadziło do genetycznych abberacji, czego skutek odczuwamy do dzisiaj. Normalni ludzie, ich ststystyczna większość chcą żyć w pokoju z innymi ludzmi, zgodnie z naukami Jezusa. Tymczasem jest pewien gen u pewnych ludzi, który powoduje, że dostają małpiego rozumu, zazdroszczą innym , są pełni kompleksów, spiskują i jątrzą. Przyjemność sprawia im zabijanie i niewolenie drugiego człowieka. Jakoś tak przypadkiem ten gen znajduje się w populacji semickiej. Tak mówi ststystyka. Kto głównie parał się handlem ludzmi w histori naszych czasów? Kto szybko umiłował sobie pieniądz widząc w tym narzędzie kontroli i zniewolenia. Kto ostatecznie zaczął oszukiwać bijąc monety, kto potem wypaczył rolę banków jako narzędzie wspomagahące rozwój przeedsiębiorczości? I kto ostatecznie zapragnał stworzyć diabelski system oparty na odhumanizowaniu ludzi i stworzeniu nowoczesnego systemu niewolnictwa opartego na kontroli przepływu pieniądza wirtualnego. Takie rzeczy rodzą się tylkjo w genetycznie ułomnych głowach. Normalni ludzie nie mają aż takich kompleksów aby innym udowadniać swoją wyższość. Zostawmy bogu co boskie. Historia pokazuje, że takie bałwochwalstwo kończy się karą surową acz sprawiedliwą.

 2. kici kici KOCUR mówi

  No i co? No i nic. Marksiści dali nam do ręki taką broń w walce z nimi która de facto czyni nas bezbronnymi. Jestem absolutnie za tym że metodami konwencjonalnymi nigdy z bolszewikami nie wygramy czemu najlepszym dowodem jest chociażby powyższy artykuł. Czyli trzeba stosować co? Na pytanie to najlepiej odpowiada pan redaktor Stanisław Michalkiewicz i ja w pełni go popieram. I tyle w tym temacie. Pozdrowienia od KOCURA

 3. Vik mówi

  Bezwątpienia wykwit szajki SĄD-OWEJ w akcji – proszę skarżyć dalej i sprawdzić p.Ziobro z kim On trzyma?

 4. Marcin Malik mówi

  Rzeczywiście Lempart jest świętą krową. “Sama znieważając stawała w obronie własnych wartości”. “Jest jedną z wielu osób która znieważa Międlara”.

  Sędzina Stankiewicz daje nam do zrozumienia, że wina i niewinność zależą od strony politycznej oskarżonego, i że Jacka Międlara można znieważać, bo wielu innych to robi.

 5. Janina mówi

  14.12.2020r , zostanie ogłoszony , wyrok na mnie za 11,11.2019r . Ciekawe jaki będzie ? .

 6. Halina mówi

  Sąd uznał, że Lempart ma jakieś wartości, które można obronić. Ręce opadają.
  No i chyba wyrokuje wedle przysłów np. ; “na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą”, to sądy też. Cyrk nie sąd.

  1. Halina mówi

   No i jeszcze nie wzięli pod uwagę, że to nie pochyłe drzewo, a młody dąb.

 7. Halina mówi

  Bardzo dobrze, że tych funkcjonariuszy “sądu” wymienienia się z imienia i nazwiska, może to powstrzyma kolejnych przed własnym ośmieszeniem

  1. Mierzyn mówi

   Gdzie jest ten PiS z Ziobro na czele. Nie wywiązuje się Ziobro z objetnic wyborczych, jest coraz gorzej. No panowie z PiS… Bardzo nie dobrze.

 8. Tomasz mówi

  To babsko Lepmart powinna w końcu odpowiedzieć za swoje czyny, za swoje słowa. Tak być nie może, kiedy ta lewaczka plecie i robi co chce i nie ponosi za to odpowiedzialności. Powinna być ukarana tak by zabolało.

 9. wilk mówi

  PSEUDO PRAWICA I PSEUDOLEWICA SIE DOGADALA I WYSLALI TO BARACHLO NA ULICA,A ONI ROBIA SOBIE NA TYM KAPITAL POLITYCZNY,TAK SAMO BYLO I JESTE Z KATASTROFA W SMOLENSKU TE SAME METODY

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.