Skandal! Marsz Powstania Warszawskiego rozwiązany przez HGW. Wg policji nie było powodu do rozwiązania zgromadzenia

Marsz Powstania Warszawskiego/ fot. twitter
13

– Przedstawiciel urzędu miasta dysponujący pełnomocnictwami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zdecydował o rozwiązaniu marszu środowisk narodowych (Marsz Powstania Warszawskiego) – poinformował PAP Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Po dostarczeniu decyzji z urzędu miasta kordon policji na pl. de Gaulle’a nie pozwalał przejść manifestantom w kierunku Nowego Światu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Po rozwiązaniu marszu uczestnicy spokojnie przechodzą na pl. Zamkowy, gdzie zgłoszone kolejne zgromadzenie – poinformował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. Jak dodał, według policji nie było powodu do rozwiązania zgromadzenia. Szef MSW poinformował również, że jako powód rozwiązania zgromadzenia Hanna Gronkiewicz-Waltz podała koszulkę z sierpem i młotem jednego z uczestników. „Powód moim zdaniem „totalnie od „czapy” – napisał Brudziński.

Szef MSW podziękował też wszystkim uczestnikom Marszu Powstania Warszawskiego za to, że „nie dali się sprowokować po niezrozumiałej decyzji HGW”.

Do wyjaśnień ministra Brudzińskiego odniósł się poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego. „Przyjmuję wyjaśnienia min. Brudzińskiego ws. wydarzeń w Warszawie pamiętając, że w ostatnich miesiącach MSW decyzją wojewody zablokowało manifestację pod ambasadą Izraela, w Katowicach policja blokowała Marsz Powstańców Śląskich a w Rzeszowie poturbowała przeciwników homoparady” – napisał Winnicki na Twitterze.

Po zakończeniu Marszu Winnicki napisał: „Kolejny Marsz za nami! Dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom z oraz Straży . Dzisiejsza prowokacja po prostu HGW nie wyszła. Krótki przekaz od uczestników brzmi: oddałaś ulice, oddasz i kamienice! A ja dodam: odpowiesz w sądzie!”

Źródło informacji: pap, twitter

Przeczytaj też:

Fake news i skandaliczny atak OMZRiK w rocznicę Powstania Warszawskiego. Będzie pozew!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek NH mówi

  Lewacy z antify propagują zakazany ustrój komunistyczny. Na koszulkach: sierp i młot, lenin , stalin, marks i engels, mao zedong, che guevara. No i co z tym robi ratusz?

 2. Jacek NH mówi

  To już wiemy, jak delegalizować marsze kodziarzy, lewaków i lgbt

 3. kpina !!! mówi

  Jk dlugo bedzie ta HGW grała Polakom na nosie ?!

  1. Teresa mówi

   To Żydówa a więc święta krowa,moze robić co chce,tak jak każdy iny żyd w Polsce,Polacy są karani,żydzi nie

 4. Ania mówi

  Żydzi się ekstremalnie rozzuchwalili w Polsce. Skoro jeden Jojne zapewnia, że jego głos jest ważniejszy niż głosy nawet 40 milionów Polaków w sprawie ekshumacji w Jedwabnem. Skoro teraz głos Haji jest ważniejszy niż wola kilku tysięcy Polaków czczacych pamięć pomordowanych Polaków w Powstaniu Warszawskim to znaczy, że goszczący Polskę Żydzi przekroczyli wszelkie dopuszczalne granice bycia gośćmi w Polsce.

 5. Jacek mówi

  Dłużej trzymajcie tą żydówkę przy władzy, wy głupcy, którzy na nią kiedyś głosowaliście, chyba że sami jesteście tacy jak ona. No chyba że wybory były sfałszowane. Zobaczycie, że na 11 listopada nie będzie takiego marszu jak zawsze. Już talmudyczne żydostwo się tym zajmie.

 6. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Czy nie znajdzie się ktoś, kto powoła Ośrodek Monitorowania Zachowań Anty Polskich i Prolewackich? Ten OMZAPiP mógłby z zajadłością równą OMZRiK piętnować i zgłaszać do ścigania przez odpowiednie organy władzy zachowania anty Polskie i prolewackie czyli ksenofobiczne wobec ludzi mających orientację prawicową.

 7. Malwinska mówi

  To kto właściwie rządzi policją – Chana czy Brudziński????

 8. Normalny mówi

  Jak odzyskać Polskę dla Polaków ?!
  1 Pełna Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski , 2 Wprowadzenie penalizacji za antykatolicyzm i antypolonizm oraz likwidacja penalizacji za tzw. antysemityzm, bo jest nadużywana przez Żydów do walki przeciw mówieniu prawdy o nich 3 Anulacja wszelkich długów zaciągniętych przez okupantów byłych i obecnych, 4 Nacjonalizacja dziko sprywatyzowanych, poniżej wartości rynkowych, przedsiębiorstw wraz z gruntami pod nimi a także obcych ośrodków dywersyjno-medialnych, 5 Odszkodowania za zbrodnie na narodzie polskim, za straty materialne i terytorialne od Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców, Litwinów 6 Wprowadzenie kary śmierci, bez przedawnień, dla zdrajców, malwersantów, morderców, 7 Ścisła współpraca z kresowiakami i „Polonusami”, 8 Efektywne zagospodarowanie polskich bogactw naturalnych, 9 Znaczące obniżenie podatków, 10 Władza, gospodarka, finanse i handel w Polsce dla Polaków

  1. Kryśka mówi

   Okupant żyd, nie pozwoli na to! A dlaczego Hanka jeszcze nie siedzi? Przymykała oko na mafijne machloje, POdpisywała dokumenty o eksmisji ludzi na bruk! Jeszcze dotąd siedzi na odPOwiedzialnym wysokim stołku, bierze za to pieniądze!

 9. Toimie mówi

  Teraz widać z czym PO majmocniej walczy i co ich w oczy kole. Totalne dno!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.