Seria porażek Ukraińca w sądzie! Tym razem przegrał z dr Lucyną Kulińską [WYROK I UZASADNIENIE]

Krawetz i dr Kulińśka
20

Igor Krawetz (dawniej Isajew) poniósł kolejną porażkę w sądzie. Po sromotnej klęsce w rozprawie wytoczonej Jackowi Międlarowi (na łamach portalu sprawę opisał TUTAJ), w trakcie której sąd uznał Ukraińca za prowokatora, oraz po porażce z Katarzyną Sokołowską (sprawę opisaliśmy TUTAJ), teraz przyszła kolej na blamaż w starciu z dr Lucyną Kulińską (nagranie z rozprawy umieszczamy pod tekstem).

Ukrainiec oskarżył dr Lucynę Kulińską o rzekome zniesławienie (art. 212 k.k.), czym kilkukrotnie (podobnie jak przy okazji procesów z Jackiem Międlarem i Katarzyną Sokołowską) chwalił się w sieci. Ukraińcowi nie spodobało się przywołanie przez dr Kulińską wpisu autorstwa Krawetza (dawniej Isajewa), w którym ten zestawił życzenia świąteczne kierowane do Polaków ze twierdzeniem, że „w Boże Narodzenie nawet zwierzęta zaczynają
mówić”, oraz porównał marsz Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych do propagowania ideologii faszystowskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ubiegłym tygodniu, w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia zapadł wyrok uniewinniający dr Lucynę Kulińską. Wyrok ogłosiła sędzia Małgorzata Drewin. W ustnym uzasadnieniu wyroku wskazała, że prywatne akty oskarżenia nie mogą służyć blokowaniu debaty publicznej w Polsce, a taka, dotycząca stosunków polsko-ukraińskich, bez wątpienia toczy się w społeczeństwie. – Wymiana poglądów jest wartością nadrzędną podlegającą ochronie – wyznała sędzia Drewin i dodała, że ochronie podlega także krytyka zarzutowa, której dopuściła się Lucyna Kulińska. – Relacje polsko-niemieckie i relacje-polsko ukraińskie są relacjami trudnymi i sąd uznaje, że trzeba nad tymi relacjami pracować, oceniać, (…) poprawiać i kształtować – stwierdziła sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Na Facebook’u dr Kulińska opublikowała komentarz po rozprawie.
Serdecznie i z serca dziękuję wszystkim wspierającym mnie Przyjaciołom i Znajomym, pani sędzinie Małgorzacie Drewin za sprawiedliwy wyrok , moim doskonałym młodym adwokatom Panom: Wiktorowi Niemcowi i Pawłowi Czudze, Pani Edycie Paradowskiej i jej szefowi za nieocenioną pomoc prawną i wszelką inną , Panu Leszkowi Żebrowskiemu, który był w procesie moim „ mężem zaufania” i wsparciem, Jackowi Międlarowi i Pani Krystynie Górzyńskiej za nieocenioną pomoc i kochanym Kresowianom którzy pisali do sądu w mojej sprawie z Panią Ireną Tyszecką na czele oraz Towarzystwom Kresowym z Kędzierzyna – Koźla i Zamościa.Podziękowania kieruję też do redaktorów, którzy poświęcili swój czas by przyjeżdżać i relacjonować rozprawy i wreszcie wszystkim, którzy przyszli do sądu by mnie podtrzymać na duchu i wesprzeć – wielkie z serca płynące – BÓG ZAPŁAĆ! Dozgonnie wdzięczna – czytamy we wpisie.

Fragment prywatnego aktu oskarżenia
Fragment prywatnego aktu oskarżenia
Po ogłoszeniu wyroku. Nietęgie miny sekundantów Ukraińca, syna Bułgara i Żydówki
Po ogłoszeniu wyroku. Nietęgie miny sekundantów Ukraińca, syna Bułgara i Żydówki

Przeczytaj także:

Kolejna wygrana Jacka Międlara w sądzie! Tym razem wygrał z synem premiera Tadeusza Mazowieckiego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rob mówi

  Sładką bużkę i oczęta ma ten zydek . W więzieniu miałby branie herubinek

 2. verizanus mówi

  E tam gdyby się zapisał do Otwartej Rzeczpospolitej (czy jakoś tak), albo działał w porozumieniu z jakimś tam ośrodkiem monitorowania zachowań…ble ble ble itp. To byłby bezkarny i wszystkie procesy wygrywał… Dają niezależne sądy do zrozumienia, że nie warto chyba być samotnym wilkiem ;).

 3. Buran mówi

  Wielkie brawa dla Pani Lucyny Kulińskiej ! 👍💯

 4. W K mówi

  Dr Lucyna Kulińska -kwintesencja polskości.

 5. Paweł mówi

  Pani Lucyna – kobieta o pięknej polskiej duszy

 6. Iwa mówi

  Polska otworzyła dziwi a oni nam nożem w plecy . So za s**rwysyn!!! powinni go wydali z Polski bo zatruwa Zycie Polakom i plonie nienawiścią do nas.

 7. Boleslaw mówi

  Bandyckie miny wnukow banderowskich –mordercow naszych Ojców i Dziadków -dzicz stepowa!!

 8. Renata mówi

  W Polsce powinien być pozbawiony nabytego obywatelstwa polskiego, ale czy mamy jeszcze Polskę?

 9. Piotr mówi

  Po takich perypetiach i pluciu nam w twarz rozumiem że cała 3 ukraincow dostała wilczy bilet z sali sądowej prosto na front wschodni.
  Na ukochaną Ukrainę banderozbok.

 10. LeW mówi

  Polska przygarnęła takie żmije, które teraz na nas plują ! 7ydy to rak !

 11. verizanus mówi

  @ Piotr Rozumiem, że myślisz, że III RP jest na tyle suwerenna, że mogłaby to zrobić ;).

 12. K7 mówi

  Brawo Pani Lucyno , uwielbiam słuchać Panią. Zdrowia isił do walki z wrogami Polski !

 13. Tomasz mówi

  Tego ukraińca chętnie nauczył bym poprawnego rozumowania. Widac po nim że gubi się młokos i tkwi w tym swoim zakłamaniu.

 14. POL mówi

  tam w Sądzie Prawdy bronił też p. Leszek Żebrowski

 15. Piotr mówi

  No dobrze, a teraz powiedzcie mi dlaczego jeszcze nikt nie pozwał Konrada Dulkowskiego ( jak czytam to prezes fundacji Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych) za jego wypowiedź w materiale filmowym o tym że: „wszystkie nacjonalizmy to zło”? Przecież wg roboczej definicji antysemityzmu każda krytyka syjonizmu (czyli nacjonalizmu żydowskiego) to przestępstwo gorsze niż tradycyjny antysemityzm.
  Skoro Dulkowski krytykuje nacjonalizmy to popełnia przestępstwo co najmniej antysemityzmu.
  Jest materiał, powinno być zawiadomienie do prokuratury – należy ich zwalczać ich własną bronią – nękać ich własnym prawem.

 16. verizanus mówi

  @ Piotr No niechby ktoś spróbował pozwać go przed niezależnie, niezdekomunizowanie i niezlustrowane sądy…. trzeba być bardzo młodym człowiekiem, albo bardzo….;), żeby i mieć taką fantazję.

 17. Polka mówi

  Kliknęłam link na YT do rozprawy. Czy ten ukraiński spasiony oskarżający pajac przyszedł do polskiego sądu z dziurą w spodniach?? Kto to jest?

 18. Krzysztof mówi

  Pani Lucyna Kulińska Słowianka stu procentowa Polka patriotka niosąca prawdę o krzywdzie Polek i Polaków . Brawo Pani Lucyno , brawo sprawiedliwość , brawo za odwagę do walki z posłuszeństwem politycznym ( czytaj – ZAKŁAMANIEM HISTORII ) Dziękujemy Pani za wszystko co Pani robi w tej materii . A wam jak w pyskach ukraińskie świnie ? No jak ? To wasza wdzięczność za dobre serca Polaków ? Putin nauczy was moresu i pokory – tak , doczekacie się i ja zapewne też , czekam na to . (choć wcale za nim nie przepadam , nie lubię go )

 19. Krzysztof mówi

  Do : Polka mówi – NIE to jest jego rozporek . Oni są wszyscy niechlujni nawet nie potrafią ubrać się należycie do sądu , a to jest brak szacunku dla polskiego wymiaru sprawiedliwości i osób uczestniczących w procesie .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.