Sensacja! Niedzielski w końcu zauważył, że zdrowie Polaków to nie tylko kwestia koronawirusa

minister Adam Niedzielski/ fot. Twitter
8

W środę (18.11.2020) na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że zdrowie Polaków to nie tylko kwestia koronawirusa. – Problemy zdrowotne Polaków dotyczą całego spektrum chorób. Głównym problemem zdrowotnym są choroby kardiologiczne, przyrastająca liczba zachorowań na nowotwory – powiedział.

Minister przyznał, że rośnie liczba zgonów z innych przyczyn niż COVID-19. To jest obiektem niepokoju i troski ministra zdrowia i całego rządu. Dlatego bacznie przyglądamy się, co się dzieje z systemem ochrony zdrowia i mamy sygnały, że dobrze się nie dzieje – podkreślił.

Niedzielski wskazał, że ograniczenie dostępu do lekarzy to rezultat przekształcenia łózek szpitalnych na covidowe i powszechne stosowanie teleporad. Podkreślił, że zlecił NFZ sprawdzanie, czy można dodzwonić się do POZ i nakazał kontrolowanie tych placówek, w których są problemy z kontaktem.

– Dostępność lekarza czy POZ, czy specjalisty ma swój wymiar odbijający się na zdrowiu Polaków. Zachorowania wykrywane są później, nie jest prowadzona odpowiednia profilaktyka – powiedział minister. Zaapelował, żeby pacjenci nie rezygnowali z wizyty u lekarza. – Apelujemy, że hasło „zostań w domu” nie dotyczy kontynuacji leczenia, nie dotyczy sytuacji, gdy źle się czujemy. Lekarza trzeba odwiedzać – powiedział.

Niedzielski przedstawił przygotowany w ministerstwie program odbudowy zdrowia Polaków, który ma wejść w życie od stycznia 2021. – Po pierwsze będzie przedstawiony program dla osób w wieku powyżej 40 lat, którzy właśnie wpadają w ryzyko różnych zachorowań, by mogli dokonać podstawowej weryfikacji swojego stanu zdrowia, żeby wychodząc z pandemii, dokonać oceny stanu swojego stanu zdrowia – powiedział minister.

SKLEP-WPRAWO.PL

Drugim elementem programu ma być zniesienie limitów obowiązujących w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, aby nadrobić „deficyt zdrowia, który został wygenerowany poprzez pandemię”. Trzeci element to poszerzenie funkcjonalności krajowej sieci onkologicznej i kardiologicznej.

Mój komentarz: Sensacja! Minister Niedzielski w końcu zauważył, że zdrowie Polaków to nie tylko kwestia koronawirusa. Zauważył też, że na skutek korona-procedur pacjenci zostali odcięci od leczenia, w związku z czym gwałtownie rośnie liczba zgonów. I co w związku z tym? Nic! Rząd „bacznie przygląda się” sytuacji, a minister apeluje, żeby chodzić do lekarza. Dziękuję za tę bezcenną poradę. Niedawno z niej skorzystałam. Oczywiście w ramach prywatnej służby zdrowia, bo w przychodni nikt nie raczył odebrać telefonu, więc ominęło mnie umawianie się na teleporadę.

Niedzielski i Morawiecki stworzyli system, który musi prowadzić do wzrostu liczby zgonów. W służbie zdrowia obowiązuje lockdown! 14 października Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zalecenie, aby ograniczyć do niezbędnego minimum lub czasowo zawiesić planowane pobyty w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów leczniczych i operacyjnych. W październiku dramatycznie wzrosła liczba zgonów na skutek wiosennego zamknięcia służby zdrowia. Jakie żniwo zbierze obecny system teleporad i lockdownu?

Trzeba być wyjątkowo bezczelnym, żeby najpierw sparaliżować służbę zdrowia, a potem oświadczyć, że „dobrze się nie dzieje”. Trzeba być wyjątkowo cynicznym, żeby najpierw wprowadzić ludzi w stan korona-psychozy, a potem apelować, żeby nie bali się iść do lekarza. Tym bardziej, że wprowadzony system de facto uniemożliwia kontakt z lekarzem. Ilu Polaków musi umrzeć, żeby Niedzielski i Morawiecki opamiętali się i pozwolili leczyć ludzi?

Źródło cytatów: Interia

Zobacz też:

Koronawirus był we Włoszech już we wrześniu 2019. Znaleziono przeciwciała w próbkach krwi z tego okresu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Albert Pierrepoint mówi

  Zapisać te słowa, żeby mu przypomnieć ilu ludzi wykończył. Może kiedyś odbędzie się jego proces. Wtedy chciałbym być jak Albert Pierrepoint.

 2. Matka Polka mówi

  A wy już zauważyliście, że wasze głupie artykuły na temat nieistniejącej niby epidemii, maseczek, których nie należy nosić, bo niewymagane, nie tylko przyczyniły się do skoku zachorowań na Covid ale i, przez paraliż służby zdrowia, nienotowany w całym dziesięcioleciu wzrost zgonów z innych powodów? Surprise! Civididioci moralnie odpowiadają w samym październiku za 20 razy więcej zgonów, niż każdego roku zabija się dzieci w wyniku aborcji. Brawo wy.

  1. Szczur mówi

   Może czepiam się, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że zwracasz się do redakcji „Wprawo”. A przecież artykuły tu publikowane nie mają nic wspólnego z nakazem noszenia maseczek, czy z nadmiernym wzrostem zgonów.

 3. W K mówi

  Widocznie nie miał już wyjścia. Taki przyrost liczby zgonów spoza obszaru COVID-19 trudno przemilczeć.

 4. Ewa-Maria mówi

  MATKA POLKA czy zdaje sobie sprawę że stała się niewolnicą tego systemu?. Ta epidemia o której MATKA
  POLKA pisze to wielka ściema którą to wciskają takim idiotom jak ty.A ci łykają wszystko jak pelikan.Covid
  znany był od lat i chyba nikt nie neguje jego istnienie.Polacy to naród który twardo stąpa po ziemi a te
  restrykcje to początki zniewolenia,uzależnienia od tych którzy to wymyślili.

  1. Matka Polka mówi

   Ewka, opowiedz nam jeszcze o tych kosmitach, którzy cię kiedyś porwali, a których istnienia my, zniewoleni i nieuświadomiona, nie chcemy uznać. Mój ty walczący z rzeczywistością oszołomie…

 5. Shadow mówi

  Trollu, ile ci płacą judaszowych srebrników. nie udławisz się czasem od nadmiaru? Powinnaś(neś) w konsekwencji się powiesić , tak jak uczynił do twój pierwowzór.

  1. Matka Polka mówi

   AntyPOPiS vel Aga vel Tow. Piotrowicz i vel pod jakim tam jeszcze nickiem piszesz – pytanie do ciebie jest od tego debila powyżej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.